اینستاگرام اعلام کرد باگ نرم افزاری دلیل نمایش علامت استفاده از دوربین در iOS 14 است

پس از نصب نسخه بتای iOS 14 بر روی آیفون خود، برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که پس از باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام، نقطه سبز رنگی که اپلیکیشن استفاده از دوربین را نشان می دهد، در بالای آیفون ظاهر می شود. حتی زمانی که کاربر از دوربین در این اپلیکیشن استفاده نمی کند، این اتفاق می افتد.

به طور کلی در هنگام استفاده از دوربین در این اپلیکیشن مثلا برای انتشار استوری باید این نقطه سبز رنگ نمایش داده شود. این نقطه سبز نشان می دهد که برنامه از دوربین آیفون در پس زمینه استفاده می کند.

اپل با رونمایی از iOS 14 در WWDC 2020 نشان داد که حریم خصوصی برای این شرکت بسیار مهم است. iOS جدید علاوه بر نمایش اپلیکیشن هایی که به کلیپ بورد آیفون دسترسی دارند، با نشان دادن نقاط سبز رنگ در نوار وضعیت دستگاه، زمانی که اپلیکیشن از دوربین دستگاه استفاده می کند، به کاربر نشان می دهد.

در همین رابطه اینستاگرام علت این مشکل را خطای این اپلیکیشن اعلام کرد و این اپلیکیشن تنها زمانی که کاربر بخواهد از دوربین گوشی موبایل استفاده می کند. آنها گفتند: “ما یک اشکال در نسخه بتا iOS 14 پیدا کردیم که باعث شد برنامه به اشتباه تصور کند که کاربر از دوربین استفاده می کند.” سخنگوی اینستاگرام همچنین گفت اپلیکیشن اینستاگرام در نمونه های گزارش شده به دوربین دسترسی نداشته و هیچ محتوایی توسط دوربین ضبط نشده است.

اینستاگرام به دلیل وجود یک باگ از دوربین iOS 14 استفاده می کند

یک نقطه سبز را در اپلیکیشن اینستاگرام نشان دهید

طبق گفته اینستاگرام، iOS 14 یک نقطه سبز رنگ را نشان می دهد، با این فرض که کاربر از دوربین در برنامه اینستاگرام استفاده می کند در حالی که کاربر می تواند برنامه را مرور کند. در نهایت اعلام کردند که این باگ را در آپدیت بعدی این اپلیکیشن برطرف خواهند کرد.

یکی از کاربران در این مورد در حساب توییتر خود نوشت. هنگامی که در اینستاگرام هستید، نشانگر استفاده از دوربین به طور ناگهانی در iOS 14 ظاهر می شود. هنگامی که مرکز کنترل را باز می کنید، متوجه می شوید که اینستاگرام از دوربین استفاده می کند. این ویژگی در iOS 14 حریم خصوصی کاربر را بهبود می بخشد.

اگرچه iOS 14 و ویژگی های حفظ حریم خصوصی آن هنوز برای عموم منتشر نشده است، اما تاکنون مشکلاتی را برای توسعه دهندگان این پلتفرم ایجاد کرده است. مدتی پیش مشخص شد که اپلیکیشن “لینکدین” بدون اجازه کاربر به اطلاعات صفحه کلید دستگاه دسترسی دارد. لینکدین اعلام کرد که یک خطا باعث این مشکل شده است.

نسخه iOS 14 در حال حاضر به صورت آزمایشی در دسترس است و نسخه اصلی این سیستم عامل در پاییز امسال در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا