اینستاگرام به کار دو اپلیکیشن Boomerang و Hyperlapse خاتمه داد

اینستاگرام ماه گذشته اعلام کرد که برنامه IGTV خود را می بندد، زیرا این پلتفرم به برنامه اینستاگرام اضافه شده است و کاربران نباید به برنامه IGTV اعتماد کنند. با این حال، این شرکت که متعلق به متا است، اکنون تصمیم گرفته است که دو برنامه کمتر محبوب Boomerang و Hyperlapse را تعطیل و غیرفعال کند.

بر اساس گزارشی که وب سایت تک کرانچ منتشر کرده است، پلتفرم محبوب اینستاگرام اپلیکیشن های بومرنگ و هایپرلپس را در سکوت از گوگل پلی و اپ استور حذف کرده است. اپلیکیشن بومرنگ که در سال 2014 توسط اینستاگرام راه اندازی شد، به کاربران این امکان را می دهد که چندین تصویر را در یک ثانیه در یک ویدیو ترکیب کرده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. برخلاف اپلیکیشن Hyperlapse، اپلیکیشنی برای ساخت ویدیوهای سرگرم کننده در اینستاگرام بود که به کاربران اجازه می داد ویدیوهای زیبا و باکیفیت بسازند و در صفحه خود منتشر کنند.

اینستاگرام به کار دو اپلیکیشن Boomerang و Hyperlapse خاتمه داد

اگرچه این دو اپلیکیشن به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار گرفت، اما ویژگی ها و قابلیت های مهم آن ها به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه شد و کاربران عملا نیازی به استفاده از آن ها نداشتند. با این حال، اپلیکیشن بومرنگ از زمان عرضه تا کنون بیش از 300 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است. از سوی دیگر Hyperlapse ممکن است با تنها 23 میلیون دانلود چندان محبوب نباشد.

جای تعجب نیست که اینستاگرام هیچ اطلاعیه ای در مورد بسته شدن و توقف این برنامه ها ارسال نمی کند. زیرا مدیران این شرکت خواستار استفاده بیشتر کاربران از اپلیکیشن اصلی اینستاگرام هستند و همچنین اعلام کردند که قابلیت های مهم این اپلیکیشن ها که به پلتفرم اینستاگرام اضافه شده اند همچنان در اختیار کاربران این اپلیکیشن محبوب قرار خواهند گرفت. با بسته شدن این دو اپلیکیشن، اینستاگرام تنها دو اپلیکیشن مجزا در گوگل پلی و اپ استور دارد که IGTV و LAYOUT هستند.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن LAYOUT که از سال 2015 در دسترس کاربران قرار گرفته است به شما این امکان را می دهد که عکس های خود را ترکیب کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در حالی که برنامه IGTV اواخر این ماه به پایان می رسد، برنامه LAYOUT همچنان برای دانلود در دسترس خواهد بود.

پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال 2021 با افزودن ویژگی های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست تعداد مخاطبین خود را افزایش دهد و امسال نیز این شرکت قصد دارد با ارائه امکانات راحت تر به روند خوب خود ادامه دهد. در همین راستا، این اپلیکیشن اخیرا از اضافه شدن قابلیت تعبیه حساب کاربری به پلتفرم خود خبر داده است. با قابلیت جاسازی حساب، کاربران می توانند کپی های کوچکی از پروفایل های خود را در وب سایت ها قرار دهند. این ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد تا پروفایل های اینستاگرام خود را در صفحات وب مانند وبلاگ ها و کاربرگ های خود ادغام کنند. غول رسانه های اجتماعی می گوید این ویژگی در حال حاضر تنها در ایالات متحده در دسترس است، اما به زودی در دسترس کاربران سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

اینستاگرام به کار دو اپلیکیشن Boomerang و Hyperlapse خاتمه داد

به تازگی این اپلیکیشن متعلق به متا قابلیت جدیدی را به کاربران خود معرفی کرده است. این ویژگی جدید به صورت خودکار زیرنویس را به ویدیوهای کاربران اضافه می کند. لازم به ذکر است که قابلیت ساخت خودکار زیرنویس برای کاربران رقیب اصلی اینستاگرام یعنی Tikotak از سال گذشته در دسترس بوده و در نهایت اینستاگرام این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داد. این قابلیت برای کاربرانی که از مشکلات شنوایی رنج می برند بسیار مفید است.

همچنین به گفته منابع موثق، پلتفرم محبوب اینستاگرام برخی از گزینه های محدودیت زمانی برای استفاده روزانه از اپلیکیشن خود را حذف کرده و کاربران را به به روز رسانی تنظیمات خود تشویق کرده است. در گذشته، کاربران می توانستند محدودیت روزانه برای استفاده از اپلیکیشن را 5 دقیقه تعیین کنند، اما اکنون این شرکت به طور ضمنی محدودیت استفاده از اپلیکیشن را برای کمتر از 30 دقیقه حذف کرده است و کاربران باید بین 30 دقیقه تا سه ساعت به عنوان مورد علاقه خود انتخاب کنند. زمان..

منبع: 5 تا 5 مک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا