اینستاگرام تلاش می‌کند نوجوانان را از محتوای مضر دور نگه دارد

نیک کلگ، معاون امور جهانی فیس بوک، روز یکشنبه اعلام کرد که اینستاگرام قصد دارد گام های جدیدی برای دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و تشویق آنها به “استراحت” در این پلتفرم بردارد. وی این اظهارات را چند روز پس از تحقیقات فرانسیس هاگن در مورد تأثیر منفی اینستاگرام بر سلامت روانی نوجوانان به CNN بیان کرد.

کلک گفت: “ما چیزی را ارائه خواهیم کرد که فکر می کنم تفاوت زیادی با قبل ایجاد می کند.” متوجه می شویم که یک نوجوان بارها و بارها مطالبی را مرور می کند ، محتوایی که ممکن است برای بهزیستی ذهنی او مفید نباشد. بنابراین ما آنها را راهنمایی می کنیم تا چیزهای دیگری را ببینند.» او همچنین اعلام کرد که علاوه بر توقف برنامه‌های این شرکت برای ساخت پلتفرم کودکان در اینستاگرام و دسترسی اختیاری والدین به تماشای نوجوانان، اینستاگرام قصد دارد ویژگی «آزادی» را به این پلتفرم اضافه کند. جایی که از نوجوانان خواسته می شود چند لحظه اینستاگرام را ترک کنند و استراحت کنند.

اینستاگرام

Clegg از زمان معرفی این دو عملکرد صحبتی نکرده است. بر اساس گزارش های اخیر، سخنگوی فیس بوک در پاسخ به این سوال که این دو ویژگی چه زمانی معرفی خواهند شد، گفت که به زودی وارد مرحله آزمایش خواهند شد. او همچنین به پست وبلاگ 27 سپتامبر توسط مدیر اینستاگرام آدام مصری اشاره کرد که گفت این شرکت در حال بررسی ویژگی ها است. دانا باش مجری CNN از کلگ پرسید آیا الگوریتم فیس بوک قبل از شورش های 6 ژانویه در کنگره آمریکا محتوای شورشیان را پخش کرده است و کلگ گفت نمی تواند به این س answerال پاسخ دهد. گفته می شود هاگن با کمیسیون بررسی شورش های 6 ژانویه در کنگره آمریکا دیدار می کند.

وال استریت ژورنال گزارش های متعددی را در ماه های اخیر بر اساس نظرسنجی داخلی فیسبوک در این شبکه اجتماعی و شرکت های وابسته به آن منتشر کرده است. این گزارش جدید به طور خاص به تأثیرات اینستاگرام بر آسیب های روانی نوجوانان، به ویژه دختران نوجوان می پردازد. این روزنامه مدعی است که فیس بوک از تاثیرات منفی محصولاتش بر نوجوانان آگاه است، اما این یکی از اولویت های این شرکت نیست.

اینستاگرام تلاش می‌کند نوجوانان را از محتوای مضر دور نگه دارد

رئیس بخش تحقیقات فیس بوک بسیاری از موضوعات مطرح شده در وال استریت ژورنال، از جمله اعتیاد نوجوانان به اینستاگرام را رد کرد و در عوض به طور کامل بر اهمیت کم مطالعه تمرکز کرد. او می‌گوید تنها 40 شرکت‌کننده در این نظرسنجی شرکت کردند که برای پلتفرمی که بیش از 1 میلیارد نفر برای نظرسنجی و تحقیق از آن استفاده می‌کنند، بسیار کم است.

فیس بوک در هفته های اخیر پس از گزارش هایی در وال استریت ژورنال از اسناد ارائه شده توسط هاگن مورد انتقاد قرار گرفته است. مدیر سابق محصولات فیس بوک روز سه شنبه در کنگره ای با تمرکز بر تحقیقات داخلی شرکت نشان داد که اینستاگرام می تواند بسیار مضر باشد، به خصوص برای دختران نوجوان. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک با اظهارات هاگن مخالفت کرد و گفت که منطقی نیست که یک شرکت تبلیغ کنندگان را مجبور به نمایش محتوایی کند که اعتراض عمومی را برانگیخته است.

منبع: روی لبه

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا