اینستاگرام محدودیت زمانی استفاده‌ی روزانه کمتر از 30 دقیقه را حذف کرد

طبق گزارش TechCrunch، پلتفرم محبوب اینستاگرام برخی از گزینه های محدودیت زمانی برای استفاده روزانه از اپلیکیشن خود را حذف کرده و کاربران را تشویق به به روز رسانی تنظیمات خود کرده است. در گذشته، کاربران می توانستند محدودیت روزانه برای استفاده از اپلیکیشن را 5 دقیقه تعیین کنند، اما اکنون این شرکت به طور ضمنی محدودیت استفاده از اپلیکیشن را برای کمتر از 30 دقیقه حذف کرده است و کاربران باید بین 30 دقیقه تا سه ساعت را به عنوان ترجیح خود تعیین کنند. زمان.

کاربرانی که قبلاً از محدودیت زمانی کمتر از 30 دقیقه اپلیکیشن استفاده می‌کردند، اکنون با پیامی مواجه می‌شوند که از آنها می‌خواهد محدودیت زمانی جدیدی بین 30 دقیقه تا 3 ساعت برای گذراندن زمان در اینستاگرام تعیین کنند تا برنامه بتواند به آن زمان برسد. به آنها اطلاع دهید. لازم به ذکر است که گزینه های زمانی موجود در این قابلیت 30 دقیقه، 45 دقیقه، یک ساعت، دو ساعت و سه ساعت می باشد. متا، شرکت مادر اینستاگرام، مدتی است که هنوز دلیل حذف این گزینه ها را اعلام نکرده است.

اینستاگرام محدودیت زمانی استفاده‌ی روزانه کمتر از 30 دقیقه را حذف کرد

در سال 2018، این اپلیکیشن از ویژگی محدودیت زمانی رونمایی کرد. در آن زمان، کارمندان این شرکت اعلام کردند که هدفشان ارائه این قابلیت برای کنترل زمان صرف شده در اینستاگرام است. این ویژگی در پاسخ به انتقاداتی که از این پلتفرم به دلیل تاثیرات جبران ناپذیر رسانه های اجتماعی بر سلامت روانی کاربران صورت گرفت، راه اندازی شد و بسیاری از منتقدان این شبکه اجتماعی را مجبور به سکوت کرد. جالب اینجاست که حذف گزینه های محدودیت زمانی دقیقا چند ماه پس از معرفی ویژگی Take a break در اینستاگرام صورت گرفت. این ویژگی برای تشویق کاربران به استراحت در هنگام استفاده از اینستاگرام طراحی شده است و پس از 10، 20 یا 30 دقیقه به شما یادآوری می کند که کار دیگری مانند گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود را انجام دهید.

در این میان واکنش برخی کاربران نیز جالب توجه است. بسیاری از کاربرانی که با این تغییر مواجه شده اند می گویند اینستاگرام با این رویکرد قصد دارد زمان حضور کاربران در شبکه اجتماعی را افزایش دهد و به عنوان مثال کاربرانی که می خواهند روزی 5 یا 10 دقیقه را در این اپلیکیشن سپری کنند، چاره ای ندارند و باید در نظر بگیرید. استفاده از محدودیت 30 دقیقه علاوه بر این دسته، در هفته‌های اخیر این شرکت ویژگی‌های جدید و مفید زیادی را در پلتفرم خود اعلام کرده است که ذکر مختصری از برخی از آنها خالی از لطف نیست.

پلتفرم محبوب اینستاگرام در ادامه روند افزودن قابلیت های جدید، این بار از اضافه شدن قابلیتی خبر داد که راه جدیدی برای تعامل با کاربران در قسمت استوری ایجاد می کند. این ویژگی که Story Private Liking نام دارد به کاربران این امکان را می دهد تا با لمس نماد قلب مستقیماً از استوری های فالوورهای خود لذت ببرند. پیش از این، کاربران تنها با ارسال ایموجی می توانستند به استوری ها پاسخ دهند. با افزودن این ویژگی به اینستاگرام، کاربران هنگام مشاهده استوری ها، آیکون قلبی بین جایی که پیام در پیام فوری نوشته شده است و نماد یک هواپیمای کاغذی کوچک می بینند که می توانند با لمس آن پاسخ دهند و داستان را لایک کنند.

اینستاگرام محدودیت زمانی استفاده‌ی روزانه کمتر از 30 دقیقه را حذف کرد

در یکی دیگر از ویژگی های جدید، این شرکت اخیرا اعلام کرد که تیم اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که برنامه زنده آینده کاربر را نشان می دهد. آدام مصری، مدیر اینستاگرام، در ویدئویی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، این ویژگی جدید را توضیح داد و خاطرنشان کرد که کاربران اکنون می توانند از یک بنر ویژه در حساب کاربری خود استفاده کنند تا دیگران از برنامه ریزی یک جلسه زنده مطلع شوند. فالوورها همچنین می توانند با انتخاب این بنر مشترک شوند تا قبل از شروع زنده یادآوری شود.

این شبکه اجتماعی محبوب همچنین اعلام کرد که در حال آزمایش امکان نمایش عمودی استوری با گروه کوچکی از کاربران است. مشاور رسانه‌های اجتماعی مت ناوارا توضیح می‌دهد که برخی از کاربران ترکیه‌ای به‌روزرسانی جدید اینستاگرام را دریافت کرده‌اند که قابلیت نمایش عمودی استوری‌ها را اضافه می‌کند.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا