این اپلیکیشن پرطرفدار، اپ‌های چینی را از گوشی‌های اندرویدی حذف می‌کند

احساسات ضد چینی در ماه های اخیر تشدید شده است. بحران کرونا در این کشور آغاز شد و دولت چین در حال حاضر با کشورهایی مانند ایالات متحده و هند رابطه خوبی ندارد. در همین حال، در 17 می، اپلیکیشن جدیدی به نام Remove China Apps در فروشگاه گوگل پلی ظاهر شد.

این برنامه برنامه‌های توسعه‌یافته در چین را که روی گوشی‌های اندرویدی افراد نصب شده‌اند شناسایی می‌کند و می‌تواند آنها را حذف کند. در دو هفته ای که از راه اندازی این اپلیکیشن می گذرد، به رتبه اول اپلیکیشن های رایگان در فروشگاه گوگل پلی در هند رسیده است. این برنامه بیش از 1 میلیون بار دانلود شده است که بیشتر آنها مربوط به کاربران هندی است. این نرم افزار توسط یک شرکت استارت آپی هندی به نام OneTouch AppLabs ساخته شده است که بیان می کند “این برنامه صرفاً برای اهداف آموزشی برای شناسایی کشور مبدا یک برنامه خاص ایجاد شده است” که در واقع برنامه های نصب شده چینی را شناسایی می کند.

اپلیکیشن چینی

یک خبرنگار Android Authority برنامه پیکسل 3 را نصب کرد و گزارش داد که این برنامه با موفقیت برنامه های Mi Remote و TikTok را به عنوان دو برنامه چینی شناسایی کرده است. با این حال، PUBG Mobile در این لیست نیست، اگرچه توسط شرکت چینی Tencent Games ساخته شده است.

کاربران همچنین گزارش می دهند که این برنامه برنامه های از پیش نصب شده روی گوشی های چینی را شناسایی نمی کند و فقط برنامه های نصب شده توسط کاربران را شناسایی می کند. برای استفاده از این برنامه نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارید. اما داده هایی مانند نسخه اندروید گوشی، زبان سیستم گوشی، نسخه برنامه های نصب شده و غیره را جمع آوری می کند. در این میان لازم به ذکر است که کاربران برخی از کشورها و گوشی ها بدیهی است که نمی توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

به نظر می رسد Remove China App اولین تجربه این توسعه دهندگان باشد و حتی دامنه سایت وی تنها 24 روز پیش ثبت شده است. در این بین لازم به ذکر است که گوگل پلی استور برنامه های کاربردی را از تداخل با سایر اپلیکیشن های گوشی منع کرده است. اگر گوگل متوجه شود که این برنامه خط‌مشی‌های شرکت را نقض می‌کند، به احتمال زیاد در آینده نزدیک از فروشگاه Google Play حذف خواهد شد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا