این متن کوتاه آیفون‌ها را از کار می‌اندازد!

یک باگ جدید iOS شناسایی شده است که آیفون را غیرفعال می کند. با توجه به این خطا، امکان قفل و پیچیده شدن آیفون با ارسال یک متن کوتاه حاوی چندین حرف از زبان «سیندی» وجود دارد. به نظر می رسد این پیام از سرورهای Disocrd و تلگرام لو رفته است و بررسی ها نشان می دهد که نسخه 13.4.1 آخرین نسخه iOS پس از دریافت چنین پیامی دچار مشکل می شود.

آیفون

تصویر متن مشکل دار

در ابتدا گفته می شد که این پیام باید حاوی ایموجی های پرچم ایتالیا نیز باشد، اما پس از آن مشخص شد که این مشکل بدون پرچم و فقط با حروف زبان سندی پیش خواهد آمد. پس از دریافت این پیام، می توانید به صورت دستی آیفون را مجددا راه اندازی کنید تا مشکل برطرف شود یا حدود یک دقیقه صبر کنید تا iOS به حالت عادی بازگردد. بر اساس گزارش های منتشر شده، این مشکل به نوتیفیکیشن ها برمی گردد، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکل تا سفارش بعدی، غیرفعال کردن اعلان ها در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان است. در نسخه بتای 13.4.5 اپل این مشکل را برطرف کرد، یعنی اپل از این مشکل آگاه است.

iOS سابقه طولانی در خطاهای متنی ید دارد، اما آخرین باگی که در این زمینه سر و صدای زیادی به پا کرد، 2 سال پیش بود. در این خطا، نامه های هندی ارسال شده، کاربران به برنامه ها و پیام های خود دسترسی نداشتند. در سال 2018، ارسال لینکی که منجر به یخ زدن آیفون شد، توجه بسیاری را به خود جلب کرد و در سال 2015 یک متن کوتاه توانست iMessages را غیرفعال کند. در نهایت، با توجه به رفع مشکل در نسخه بتا iOS، این نسخه به احتمال زیاد زودتر از حد انتظار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در زیر می توانید ویدیو مربوط به تاثیر این باگ بر روی آیفون را مشاهده کنید.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا