اخبار مشتریان

این ۶ نوع تخم مرغ‌ از سم هم مضرتر هستند! | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

تخم مرغ فقط ارزش غذایی زیادی ندارد. همچنین غذایی ارزان است. علاوه بر این ، صرف نظر از روش های تهیه ، غذای خوشمزه ای است.

به گزارش اسپوتنیک ، تخم های زیادی وجود دارند که از سم بدتر در نظر گرفته می شوند. در این گزارش ، ما شش نوع تخم مرغ را که نباید بخورید ، بحث خواهیم کرد:

1- تخم مرغ خام

تخم های خام حاوی آویدین و آنتی تریپسین هستند که بر هضم و جذب سفیده تخم مرغ توسط بدن تأثیر می گذارند.

علاوه بر این ، تخم مرغ های خام می توانند باکتری هایی را ایجاد کنند که باعث اسهال می شوند. این باکتری ها فقط در دماهای بالا از بین می روند. بنابراین ، توصیه می شود قبل از خوردن تخم مرغ ، آن را بپزید.

2- تخم مرغ مخلوط با زرده و سفید

این شرایط هنگامی رخ می دهد که پوسته زرده در حین حمل و نقل یا آسیب مکانیکی شکسته شود. علاوه بر این ، اگر تخم مرغ برای مدت طولانی ذخیره شود ، باکتری ها یا قارچ ها از طریق منافذ پوسته وارد تخم مرغ می شوند و باعث می شوند که با زرده مخلوط شود و ساختار پروتئین آن از بین برود.

اگر این نوع تخم مرغ بو یا ظاهر خاصی نداشته باشد ، می توان آن را بعد از عملیات حرارتی ، مثلاً جوشیدن ، خورد. با این حال ، اگر سفیده تخم مرغی باشد ، به این معنی است که باکتری ها در داخل آن رشد کرده اند و خوردن چنین تخم مرغ کاملاً ممنوع است. مخصوصاً اگر بو بدبو شود.

3- تخم مرغ با زرده خشک

استحکام پوسته زرده هنگامی که تخم مرغ برای مدت طولانی نگه داشته می شود و در نتیجه زرده خشک شده ضعیف می شود. اگر در این حالت زرده به طور طبیعی رنگ شده باشد ، می توانید آن تخم مرغ را بخورید. اما اگر زرده کمی سیاه شود ، تخم مرغ باید دور ریخته شود.

4- تخم مرغ شکسته

عواملی مانند دست زدن یا بسته بندی می توانند باعث ایجاد ترک در پوسته تخم مرغ شوند. در این حالت ، تخمک در معرض باکتری هایی قرار دارد که بر عمر مفید آن تأثیر می گذارند.

5- تخم مرغ های کپک زده

هنگامی که تخم مرغ در محیط مرطوب یا مرطوب ذخیره می شود ، پوسته تخم مرغ آسیب می بیند و این می تواند باعث نفوذ و تکثیر باکتری در تخم شود. از نظر ظاهری ، این وجود لکه های سیاه یا کپک روی تخم مرغ مشهود است و این نوع تخم مرغ نباید خورده شود.

6- تخمک های بارور شده

در طی جوجه کشی می توان رشد جنینی جوجه ها را به دلیل تأثیر دما ، رطوبت و … متوقف کرد.

تخم های بارور شده نه تنها فاقد مواد مغذی هستند (زیرا از مواد مغذی آنها برای ایجاد جنین مرغ استفاده می شود) ، بلکه می توانند باکتری های مختلفی مانند اشرشیاکلی ، استافیلوکوک ، حصبه و باکتری پروتئوس را نیز حمل کنند و قابل خوردن هستند. سرانجام منجر به مسمومیت می شود. بنابراین خوردن آن تخمها را متوقف کنید.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DB%B6-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D8%AA%D8%AE%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%BA%E2%80%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%85-%D9%87%D9%85-%D9%85%D8%B6%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF/
تاریخ انتشار :
2020-10-22 12:06:05

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا