فناوری اطلاعات

باگ GPS در iOS 16.1 مسیریابی را با مشکل مواجه کرده است

همانطور که مشخص است، نسخه بتای iOS 16.1 دارای یک باگ است که باعث می شود ناوبری GPS کاربران را به مسیر اشتباه هدایت کند.

ظاهرا گوشی های سری آیفون 14 پرو در نسخه بتای iOS 16.1 با مشکل عجیب GPS مواجه شدند. مشکلی که باعث شد کاربر در حین پیمایش به مقصد اشتباه هدایت شود. اگرچه GPS این گوشی‌ها نسبت به مدل استاندارد و پلاس پیشرفته‌تر است و از فرکانس GPS L5 پشتیبانی می‌کند، اما دقیقاً به همین دلیل است که در نسخه بتای iOS 16.1 با مشکل ذکر شده مواجه شد. از آنجایی که نسخه های استاندارد و پلاس از این قابلیت جدید استفاده نمی کنند، مشکل مذکور در آنها نیز دیده نمی شود.

این مشکل در حال حاضر بسیاری از کاربران آیفون 14 پرو را با مشکل مواجه کرده است، اما در نسخه بتا سیستم عامل ها معمولا وجود چنین مشکلات ریز و درشتی کاملا طبیعی است. ظاهرا اپل نیز از وجود چنین مشکلی آگاه است چرا که تعداد کاربرانی که وجود چنین مشکلی را گزارش کرده اند بسیار زیاد است. باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل چه زمانی به‌روزرسانی را برای رفع این مشکل منتشر می‌کند.

پس از صحبت در مورد مشکل، دو مورد دیگر نیز قابل ذکر است. اخیراً خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گوشی های سری آیفون 14 هنگام استفاده از اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام برای عکاسی با مشکل لرزش شدید دوربین مواجه هستند. این باگ نیز ظاهرا نرم افزاری است، اما هنوز دقیقاً مشخص نیست که منشا آن چیست و چه زمانی باید برطرف شود.

مشکل دیگر استفاده نکردن از فضای خالی ایجاد شده پس از حذف ماژول سیم کارت است که البته یک نقطه ضعف محسوب می شود و نمی توان برای بهبود آن اقدام کرد. همانطور که احتمالا می دانید، اپل ترجیح می دهد در گوشی های سری آیفون 14 که به تعدادی از بازارهای تخصصی مانند ایالات متحده ارسال می شوند، به جای استفاده از ماژول سیم کارت فیزیکی از سیم کارت استفاده کند. یعنی در این محصولات جایی برای قرار دادن سیم کارت وجود ندارد و گوشی ها فقط از eSIM پشتیبانی می کنند.

به گزارش iFixit، اپل با این کار به فضای خالی دست پیدا کرد که می شد از آن بهتر استفاده کرد، اما این شرکت آمریکایی تصمیم گرفت به سادگی آن را با پلاستیک پوشیده شده با فلز پر کند. به عبارت دیگر، او فقط می خواست آن را پر کند، نه استفاده از آن، در حالی که اضافه کردن پشتیبانی برای سیم کارت فیزیکی و eSIM بسیار آسان بود. این چیزی است که در بسیاری از گوشی های دیگر می بینیم.

iFixit همچنین در کالبد شکافی آیفون 14 پرو متوجه شد که اپل از مودم Qualcomm Snapdragon X65 در این گوشی ها استفاده می کند. به لطف این مودم است که گوشی های جدید اپل می توانند در مواقعی که آنتن ندارند با ماهواره ارتباط برقرار کنند. اگرچه این قابلیت دارای محدودیت هایی از جمله طولانی بودن مدت زمان ارتباط با ماهواره و ارسال پیام در شرایط نامساعد (هوای ابری) نیز می باشد، اما در مجموع نمی توان آن را مانند موارد ذکر شده مشکل تلقی کرد.

لازم به ذکر است که iOS 16.1 هم اکنون برای دانلود در دسترس است، اما توجه داشته باشید که نسخه بتا آن دارای باگ ها و مشکلات جزئی و اساسی است که می تواند در استفاده از گوشی اختلال ایجاد کند. بنابراین قبل از نصب آن، حتما این را در نظر داشته باشید.

منبع: XDA-Developers

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا