با این اپلیکیشن عکس‌ نجومی روز ناسا را در صفحه‌ی هوم آیفون ببینید

توسعه دهنده مارک همبلی به تازگی یک برنامه رایگان به نام APOD Astronomy Pics and Widget منتشر کرده است که همراه با ویژگی جدید iOS 14، ویجت ها، به شما امکان می دهد یک عکس نجومی از ناسا برای یک روز در صفحه اصلی بگیرید. به آیفون خود توجه کنید و اگر به نجوم علاقه مند هستید، روز خود را با دیدن چند عکس جالب شروع کنید.

برای اطلاعات بیشتر می خواهم بگویم که ناسا روز نجومی منتشر کننده عکس یکی از محبوب ترین سایت ها در بین علاقه مندان به نجوم و موضوعات مرتبط است. این سایت همانطور که از نامش پیداست هر روز عکسی از آسمان و موضوعات مرتبط را منتشر می کند.

عکس های این سایت از منابع مختلفی مانند آرشیو عکس ناسا یا عکس های گرفته شده توسط عکاسان از سراسر جهان انتخاب شده اند. ناسا هر از چند گاهی از این سایت برای به اشتراک گذاشتن برخی از جذاب ترین تصاویر گرفته شده توسط فضاپیما استفاده می کند.

به راحتی می توان گفت که تمامی عکس های به اشتراک گذاشته شده در این سایت، عکس های جذابی برای علاقه مندان به نجوم و عکاسان نجومی است. به همین دلیل است که بسیاری از این افراد هر روز برای دیدن تصویر انتخاب شده به عنوان عکس نجومی برای روز ناسا به این سایت مراجعه می کنند.

به عنوان نمونه می توانید عکس منتشر شده در این سایت را در تاریخ 5 اکتبر (14 مهر) مشاهده کنید. این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل از کهکشان NGC 5643 گرفته شده است.

تصویری که توسط تلسکوپ فضایی هابل از کهکشان ngc 5643 گرفته شده است

به نظر می رسد توسعه دهنده این اپلیکیشن، این اپلیکیشن را با الهام از آخرین نسخه اپلیکیشن آپولو برای Reddit توسعه داده است که به او اجازه می دهد تصاویر نجومی مورد علاقه خود را با استفاده از ویجت های iOS 14 در صفحه اصلی آیفون مشاهده کند.

همبلی به Reddit گفت: «پس از الهام گرفتن، به دنبال ویجتی گشتم تا از آن برای دیدن تصاویر نجومی روز انتخاب شده توسط ناسا در صفحه اصلی استفاده کنم. او گفت: «در حالی که برنامه های رایگان زیادی برای نمایش عکس های نجومی روز ناسا وجود داشت، هیچ یک ویجتی برای نمایش عکس در صفحه اصلی آیفون نداشت.

مواجه شدن با این مشکل باعث شد که روی ایده اش کار کند و در روزهای مختلف وقت بگذارد. او گفت: “خوشحالم که این کار را انجام دادم و سعی می کنم با انتشار به روز رسانی های مختلف، این برنامه را بهبود بخشم.”

در مورد قیمت این اپلیکیشن، سازنده می گوید که این اپلیکیشن رایگان است و برای همیشه رایگان خواهد بود. او گفت: کار من چیز دیگری است و این کار را صرفا برای تفریح ​​انجام دادم تا علاقه مندان به نجوم از آن لذت ببرند.

برای دانلود رایگان این اپلیکیشن می توانید به این اپلیکیشن در اپ استور مراجعه کنید. همانطور که گفتیم این اپلیکیشن رایگان است و کاربران در حین استفاده از این اپلیکیشن با تبلیغاتی مواجه نخواهند شد. فقط در صورت تمایل می توانید برای اسپانسر شدن توسعه دهنده به تنظیمات این اپلیکیشن بروید یا نظرات خود را برای توسعه دهنده ارسال کنید.

منبع: PetaPixel

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا