فناوری اطلاعات

با 10 ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

شب گذشته اپل از ساعت هوشمند کاملاً جدیدی به نام Apple Watch Ultra رونمایی کرد که به طور خاص برای ورزشکاران طراحی شده است. این ساعت دارای ویژگی های بسیار بیشتری نسبت به اپل واچ معمولی است و در ادامه به 10 مورد از ویژگی های اصلی آن می پردازیم.

مقاومت بالا در محیط های بسیار گرم و سرد

اپل واچ اولترا

به طور کلی گجت ها در محیط های خیلی سرد یا خیلی گرم با مشکلات زیادی مواجه می شوند. اما اپل می گوید اپل واچ اولترا می تواند در دمای بین 20- تا 55 درجه سانتی گراد به خوبی کار کند.

نمایشگر بزرگتر و اطلاعات بیشتر

اپل واچ اولترا

نمایشگر این ساعت به طور قابل توجهی بزرگتر از اپل واچ سری 8 است و باید به صفحه ساعت Wayfinder نیز اشاره کرد که با ارائه قطب نما و سایر عملکردها در صفحه اصلی، مسیر خود را برای کاربران راحت تر می کند.

دکمه عمل را سفارشی کنید

اپل واچ اولترا

در مدل‌های معمولی اپل واچ فقط دو دکمه فیزیکی نصب شده است، اما اپل واچ اولترا یک دکمه نارنجی جدید به نام عمل در سمت چپ بدنه دارد. این دکمه قابل تنظیم است و با توجه به نیاز خود می توانید از آن به عنوان میانبر برای انجام کاری خاص استفاده کنید.

روشنایی نمایشگر را افزایش دهید

اپل واچ اولترا

این نمایشگر علاوه بر افزایش اندازه، از نظر روشنایی نیز بهبود چشمگیری داشته است. به طور مشخص حداکثر روشنایی آن به 2000 نیت می رسد که دو برابر حداکثر روشنایی سایر مدل های اپل واچ است.

حالت شب

اپل واچ اولترا

برای اینکه نور صفحه نمایش این ساعت در محیط های تاریک چشم کاربر را خسته نکند، اپل حالت شب را ارائه کرده است که با فعال شدن رابط کاربری قرمز رنگ می شود.

آژیر اضطراری

اپل واچ اولترا

اگر گم شده اید، مجروح شده اید یا در موقعیت های اضطراری دیگر قرار دارید، با نگه داشتن دکمه اکشن آژیر بلندی از ساعت پخش می شود تا توجه را به خود جلب کند. اپل می گوید این آژیر از یک امضای صوتی منحصر به فرد استفاده می کند که دارای دو الگوی متناوب متفاوت است و می تواند چندین ساعت تکرار شود. صدای این آژیر تا فاصله 180 متری شنیده می شود.

جی پی اس با دقت بسیار

اپل واچ اولترا

تراشه GPS در این ساعت علاوه بر فرکانس L1 از فرکانس جدید L5 استفاده می کند. اپل می گوید که به لطف این، کاربران با دقیق ترین مکان مواجه خواهند شد.

طراحی مجدد قطب نما

با 10 ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

در اپل واچ اولترا، علاوه بر ظاهر آنالوگ، می‌توانید قطب‌نمای دیجیتالی را نیز مشاهده کنید. با چرخاندن تاج دیجیتال می توانید اطلاعاتی مانند طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع و شیب را نیز مشاهده کنید.

علامت گذاری و نظارت بر مسیر طی شده

با 10 ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

در برنامه قطب نما، می توانید از دکمه عمل برای علامت گذاری برای ذخیره مکان فعلی خود استفاده کنید. همچنین امکان ویرایش این علائم وجود دارد و می توانید فاصله تقریبی بین این نقاط را مشاهده کنید. علاوه بر این به کمک جی پی اس مسیر طی شده ثبت می شود که در صورت گم شدن می توانید از این مسیر ثبت شده استفاده کنید.

تجهیزات مفید غواصی

با 10 ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

اپل واچ اولترا دارای گواهینامه EN 13319 است که برای تجهیزات غواصی بسیار مهم است. با استفاده از اپلیکیشن Depth، غواصان می توانند در حین غواصی به اطلاعات مفیدی دسترسی پیدا کنند. هنگام غواصی، این برنامه به طور خودکار باز می شود، بنابراین کاربران مجبور نیستند این کار را انجام دهند. کاربران می توانند با این ساعت به عمق 40 متری برسند.

قیمت و تاریخ عرضه

با 10 ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

اپل واچ اولترا با قیمت 799 دلار از اول اکتبر در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. باید دید ورزشکاران و غواصان از این ساعت استقبال خواهند کرد یا خیر.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا