بتای دوم iOS 15.4 مشکل ضبط ناخواسته‌ی مکالمات با سیری را حل می‌کند

اپل به تازگی دومین نسخه بتا iOS 15.4 را منتشر کرده است. این نسخه ظاهراً یک مشکل اساسی در iOS 15 را برطرف می‌کند. این مشکل به برخی از آیفون‌ها اجازه می‌دهد تا برخی از تعاملات ضبط‌شده دستیار صوتی سیری را حتی بعداً زمانی که کاربران آن را غیرفعال کردند، به اپل ارسال کنند. اپل در بیانیه ای به این موضوع اشاره کرد.

مکالمات ضبط شده برای آن دسته از کاربرانی که گزینه اشتراک گذاری صدای Apple Siri را برای بهبود دستیار صوتی خود غیرفعال کرده اند، به اشتباه در اپل آپلود شده است. اپل به ZDNet گفت که این تنظیمات را برای بسیاری از کاربران سیری در iOS 15.2 غیرفعال کرده است، اما به نظر می رسد iOS 15.4 مشکل را حل کرده است. اپل گفت: در iOS 15.2، تنظیمات بهبود سیری و دیکته را برای بسیاری از کاربران غیرفعال کردیم. این مشکل که ظاهرا پس از معرفی iOS 15 برای کاربران به وجود آمد، به طور اتفاقی تنظیمات تعداد کمی از آیفون ها را فعال کرد. پس از این موضوع، ما تمام تعاملات صوتی ارسال شده به اپل را حذف کردیم.

بتای دوم iOS 15.4 مشکل ضبط ناخواسته‌ی مکالمات با سیری را حل می‌کند

اپل در گفتگوی خود اشاره کرد که پس از پی بردن به این مشکل، بررسی تعاملات صوتی ارسال شده توسط برخی از آیفون ها را متوقف کرده است. اما غول فناوری ایالات متحده نگفت که چرا به مصرف کنندگان اطلاع نداده است. هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد تعاملات صوتی ارسال شده توسط اپل منتشر نشده است. هنگامی که کاربران دومین آپدیت بتای iOS 15.4 را نصب می کنند، صفحه ای ظاهر می شود که از آنها می خواهد برای بهبود تعاملات صوتی سیری، آنها را برای اپل ارسال کنند.

نادیده گرفتن این گزینه به معنای جلوگیری از ضبط و بررسی تعاملات ضبط شده سیری است. لازم به ذکر است که اپل در اکتبر 2019 با انتشار iOS 13.2 گزینه فعال / غیرفعال کردن این ویژگی را معرفی کرد. بعدها مشخص شد که اپل مجریانی را استخدام کرده است تا درصد کمی از تعاملات ضبط شده سیری را برای بهبود کیفیت دستیار صوتی بررسی کنند. برخی از این مجریان همچنین شکایت داشتند که هنگام بررسی تراکنش های ثبت شده سیری، داده های محرمانه ای را برای کاربران منتشر کرده اند. در پاسخ، اپل تصمیم گرفت به کاربران اجازه دهد تا تمام تعاملات صوتی ضبط شده را حذف کنند.

بتای دوم iOS 15.4 مشکل ضبط ناخواسته‌ی مکالمات با سیری را حل می‌کند

غول فناوری ایالات متحده همچنین پشتیبانی از نرخ تازه سازی 120 هرتز را به همه برنامه های iOS 15.4 اضافه می کند. همانطور که می دانید، آخرین پرچمداران اپل، آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس اپل، به صفحه نمایش 120 هرتزی مجهز شده اند، اما تعداد معدودی از اپلیکیشن ها از نرخ رفرش 120 هرتز پشتیبانی می کنند که بیشتر آن ها اپلیکیشن های خودشان هستند. اینها سیستم هستند. اما طبق گزارش‌ها و شایعات اخیر، اپل قصد دارد پشتیبانی از تمامی برنامه‌ها از نرخ رفرش 120 هرتز تا iOS 15.4 را اضافه کند تا تجربه‌ای بسیار روان‌شناختی را در گوشی‌های هوشمند آیفون خود به کاربران ارائه دهد.

پیش از این در نسخه بتای iOS 15.4 اعلام شده بود که کاربران این نسخه از iOS در صورت استفاده از ماسک می توانند با استفاده از فیس بوک قفل آیفون خود را نیز باز کنند. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده در رسانه ها، در نسخه بتا iOS 15.4، کاربران در صورت استفاده از ماسک می توانند با استفاده از فیس بوک قفل گوشی خود را باز کنند. لازم به ذکر است که این قابلیت جدید توسط یکی از کاربران توییتر به نام «براندون بوچ» کشف شده است.

منبع: ماکرومور

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا