بتای iOS 16.1 نشانگر درصد باتری را راهی آیفون‌های بیشتری می‌کند

یکی از ویژگی های جدید iOS 16 این است که برخی از کاربران پس از سال ها انتظار می توانند نشانگر درصد باتری را ببینند. با این حال، کاربران آیفون XR، آیفون 11 و مدل های مینی در حال حاضر قادر به دیدن چنین چیزی نیستند. اما در iOS 16.1 بتا این مشکل برطرف شده است.

دیشب اپل این آپدیت توسعه دهنده را منتشر کرد که همراه با تغییراتی با آوردن نشانگر درصد باتری به آیفون های بیشتری مورد توجه قرار گرفت. اپل در مورد اینکه چرا از ابتدا این ویژگی را به مدل ها ارائه نداده بود، توضیحی نداد. این در حالی است که برخی از کاربران این موضوع را به دلیل رزولوشن کمتر صفحه نمایش آیفون XR و آیفون 11 می دانند، از طرفی آیفون 12 و 13 مینی به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش فضای خالی زیادی در قسمت بالایی ندارند.

البته نحوه ارائه این قابلیت صدای برخی از کاربران را بلند کرد. همانطور که احتمالا می دانید، نشانگر باتری در این حالت جدید تنها درصد را نشان می دهد و حتی در صورت خالی بودن باتری، نشانگر باتری را پر می بینید. بنابراین اگر به شماره ارائه شده توجه نکنید، احتمالاً فکر می کنید باتری آیفون شما پر شده است.

از دیگر ویژگی های جدید ارائه شده در نسخه بتای iOS 16.1 می توان به معرفی API های جدید برای فعالیت های زنده و Dynamic Island در مدل های آیفون 14 پرو اشاره کرد. به گفته اپل، نسخه عمومی iOS 16.1 ماه آینده برای تمامی کاربران عرضه خواهد شد.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا