بخش مکان‌های «ذخیره شده» در گوگل مپ به‌روزرسانی شد

گوگل یکی از پرکاربردترین تب ها را در Google Maps به روز کرده است تا دسترسی به مکان های مورد علاقه شما را آسان تر کند. بخش «ذخیره‌شده» به کاربران امکان می‌دهد مکان‌هایی را که می‌خواهند ببینند یا دوباره بازدید کنند، ذخیره کنند.

گوگل در هفته های اخیر به روز رسانی های متعددی را برای اپلیکیشن نقشه برداری خود منتشر کرده است. از جمله، توانایی ردیابی مصرف کنندگان و دقیق تر کردن رنگ آمیزی ویژگی های طبیعی را افزایش داده است. گوگل در حال حاضر تغییرات جدیدی را در این نرم افزار اعمال کرده است تا کاربران بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

به گفته گوگل، مردم بیش از 7 میلیارد صندلی را با استفاده از ویژگی «ذخیره‌شده» در Google Maps ذخیره کرده‌اند که شامل رستوران‌های دور و نزدیک می‌شود. حتی در زمانی که مردم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا کمتر سفر می‌کنند، بخش «ذخیره‌شده» برنامه همچنان مفید است.

در اینجا برخی از مکان‌هایی که بیشترین حافظه پنهان Google Maps را دارند آورده شده است.

1 برج ایفل (فرانسه) 2. موزه لوور (فرانسه) کیومیزو درا (ژاپن) 4. کولوسئوم (ایتالیا) 5. ساگرادا فامیلیا (اسپانیا) معبد فوشیمی ‌ ایناری (ژاپن) 7. طاق پیروزی (فرانسه) 8. فواره تروی (ایتالیا) 9. پانتئون (ایتالیا) 10. کاخ باکینگهام (بریتانیا)

همچنین انواع مکان‌هایی که در سال گذشته (ژوئیه 2019 تا جولای 2020) بیشترین استفاده را برای ذخیره‌سازی داشته‌اند شامل جنگل‌های ملی، رودخانه‌ها، بستنی‌فروشی‌ها، کافه‌ها، آبشارها، استراحتگاه‌های کنار جاده‌ای، دوچرخه‌فروشی‌ها، پارکینگ‌های رایگان و پارک‌های کاری است. .

گوگل قبلاً تب “ذخیره شده” را در Google Maps به روز کرده است تا کاربران بتوانند مکان های مورد علاقه خود را راحت تر پیدا کنند. این تغییرات شامل موارد زیر است:

1 مکان های تازه ذخیره شده را مشاهده کنید

زمانی که مکانی را ذخیره می کنید که تنها چند روز یا چند هفته با آن فاصله دارد و به طور کامل با آن آشنا نیستید، به خاطر سپردن نام آن یا فهرستی که ذخیره کرده اید دشوار است. مکان‌های ذخیره‌شده جدید اکنون در بالای صفحه ذخیره‌شده نمایش داده می‌شوند تا یافتن آنها آسان‌تر شود.

مکان‌های ذخیره‌شده جدید

2. بدانید که چقدر به مکان های ذخیره شده نزدیک هستید

وقتی فضای ذخیره سازی زیادی در منطقه فعلی خود دارید، رسیدن به جایی که می خواهید می تواند یک چالش باشد. اکنون که موقعیت مکانی دستگاه شما (معمولاً GPS) فعال شده است، می توانید مکان های ذخیره شده را بر اساس فاصله و چرخش برای تصمیم گیری آسان ببینید.

مکان های ذخیره شده در نزدیکی

3. مکان هایی را که قبلا بوده اید ببینید

اگر سابقه موقعیت مکانی خود را در تنظیمات قرار داده اید، می توانید از سابقه خود برای دیدن جایی که رفته اید یا به کجا سفر کرده اید استفاده کنید. همه آنها از طریق بخش “بازدید شده” در بخش “ذخیره شده”، مرتب شده بر اساس زمان، شهر، منطقه و کشور در دسترس هستند.
لازم به ذکر است که در حال حاضر به دلیل غیرفعال بودن کامل تابع “Timeline” در ایران، این بخش برای کاربران ایرانی کاربردی نیست و راهی برای فعال سازی آن وجود ندارد.

جدول زمانی در بخش ذخیره شده

علاوه بر این نکات، بخشی وجود دارد که می توانید تمامی لیست ها از جمله لیست های ایجاد شده توسط کاربر و لیست هایی که دنبال می کند را در قسمت «ذخیره شده» مشاهده کنید.

این آپدیت جدید طی روزهای آینده به تدریج در اختیار تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. حال باید ببینیم آیا گوگل همچنان قصد دارد روند به روز رسانی مداوم نقشه را ادامه دهد و ویژگی های جدیدی را در آن قرار دهد؟

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا