برای عرضه‌ی یک گوشی تاشوی بی‌نقص چقدر باید منتظر بمانیم؟

سامسونگ در زمینه گوشی های هوشمند تاشو عملکرد خوبی داشته است، اما واضح است که هنوز یک گوشی تاشو بی نقص تولید و عرضه نشده است.

سامسونگ در حال حاضر بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند معمولی و تاشو است. این شرکت مانند هر شرکت دیگری در ساخت گوشی های معمولی به بلوغ رسیده است، اما در ساخت گوشی های تاشو، علم فعلی این شرکت را در حال حاضر محدود کرده است.

گلکسی فولد، گلکسی زد فولد 2، 3 و 4 در یک ماه و همچنین مدل زد فلیپ از جمله گوشی هایی هستند که سامسونگ به عنوان نمایندگان تاشو خود به بازار معرفی کرد و این روند را ادامه خواهد داد. اما چه کسی از ما جرات خرید گوشی های تاشو این شرکت را بدون نگرانی و با خیالی راحت دارد که ما گوشی های معمولی می خریم؟

شاید بگویید گرانی باعث می شود که در وهله اول اصلاً به آنها فکر نکنیم، اما دو نکته وجود دارد. اول اینکه از گوشی های تاشو گرون تر نیست؟ دوم اینکه اگر یک گوشی تاشو میان رده ساخته شود، باز هم آن را به یک گوشی میان رده دیگر ترجیح می دهیم؟ به نظر می رسد حتی اگر این تصمیم را بگیریم، حداقل چند نفر سعی می کنند با یادآوری خطرات خرید یک گوشی که از وسط تا می شود، ما را از خرید آن منصرف کنند.

ما نمی گوییم که آنها درست می گویند، زیرا تلفن های تاشو فعلی از نظر دوام عملکرد خوبی دارند، حداقل در مورد تا شدن. اگر قرار است آسیب ببینند باید به دنبال عامل دیگری بود. اما از طرفی می توان گفت حق با آنهاست.

یک گوشی تاشو کامل

هر ساله سامسونگ محصولات خود را بهتر از سایرین طراحی می کند. گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 دو گوشی تاشو مورد انتظار هستند که ممکن است بی نقص نباشند، اما طبق اخبار، واقعاً «بد» نیستند و می توان به عنوان یک گوشی خوب به آنها اعتماد کرد. اما گوشی های تاشو هنوز به بلوغ مورد نظر ما نرسیده اند.

این گوشی ها از نظر سخت افزاری و نرم افزاری عالی هستند اما از نظر باتری، دوربین، مقاومت صفحه نمایش، ابعاد و وزن و غیره همچنان ضعیف هستند، قیمت آن ها بسیار بالاست، در هنگام تا شدن و باز شدن بسیار ضخیم هستند و بسیار حجیم می شوند (ZFold 4) و چیزهایی مانند آن هنوز باید اصلاح شوند تا تجربه ای عالی از کار با آنها داشته باشید.

به عنوان مثال گلکسی اس 22 اولترا دارای باتری 5000 میلی آمپر ساعتی بدون مشکل است و در تست ها دوام زیادی دارد. از سوی دیگر، با وجود عملکرد خوب، گلکسی زد فولد 3 در مقایسه با گلکسی اس 22 اولترا حرفی برای گفتن ندارد. این شرکت چگونه می تواند حجم باتری را در این گوشی ها افزایش دهد؟ استفاده از باتری بزرگتر به معنای افزایش اندازه و وزن گوشی است و به نظر می رسد در حال حاضر نمی توانیم انتظار زیادی از سامسونگ در آن بخش داشته باشیم.

همچنین اگر سامسونگ بخواهد از سنسور دوربین بزرگ در این گوشی ها استفاده کند چگونه می تواند سایز و وزن آنها را کنترل کند؟ نباید فراموش کنیم که اینها گوشی های هوشمند هستند نه تبلت. بنابراین قبل از هر چیز باید مانند گوشی هایی باشند که قابلیت تبلت را دارد. در نتیجه وزن و ابعاد آنها نباید آنقدر زیاد باشد که به راحتی با گوشی حمل نشوند.

نیازی به ادعای ضعیف بودن صفحه نمایش تاشو در برابر ضربه های نوری احتمالی نیست، زیرا عملکرد گوشی های تاشو در این زمینه واقعا ضعیف است. قیمت آنها نیز به دلیل جدید بودن نوآوری ها و قطعات پیچیده بسیار بالا است، که عامل مهم دیگری برای رسیدن به این نتیجه است که چرا می گوییم تلفن های تاشو هنوز بالغ نشده اند.

همه این موارد را گفتیم تا به این نتیجه برسیم که اگر قرار است یک گوشی تاشو بی نقص عرضه شود، حداقل تا سال 2023 این اتفاق نمی افتد زیرا ضعف های زیادی وجود دارد و نمی توان همه آنها را به سادگی در یک سال برطرف کرد. شخصاً فکر نمی‌کنم برای استفاده شخصی برای تلفن تاشو پول پرداخت کنید زیرا هنوز مرز مشخصی بین تلفن و تبلت وجود دارد.

زمانی که شرکت‌ها تبلت‌های هیبریدی می‌ساختند، بسیاری از شرکت‌های دیگر معتقد بودند که مرز مشخصی بین آن‌ها و لپ‌تاپ‌ها وجود دارد، تا اینکه این محصولات آنقدر پیشرفت کردند که اکنون بسیاری از آنها ادعاهای قبلی خود را پس گرفته‌اند. تبلت هایی که چند سال پیش کمتر از 10 اینچ بودند، اکنون در 14 اینچ ساخته می شوند.

گوشی تاشو سامسونگ یا هر شرکت دیگری نیز باید این روند توسعه را طی کند تا در نهایت کامل شود و ارزش خود را به مصرف کنندگان ثابت کند. این قطعاً در آینده اتفاق خواهد افتاد، اما این آینده احتمالاً آینده ای نزدیک نخواهد بود.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا