بروزرسانی جدید ویندوز 10 سرعت کامپیوتر شما را افزایش خواهد داد

انتظار می رود آپدیت جدید ویندوز 10 مایکروسافت (اردیبهشت) با یک ویژگی بسیار جالب عرضه شود. قابلیتی که سرعت کامپیوتر شما را افزایش می دهد.

ویژگی جدیدی که به ویندوز اجازه می دهد سریعتر اجرا شود در واقع به منوی جستجوی آن مربوط می شود. یعنی دیگر برای یافتن فایل ها نیازی به هارد نخواهید داشت، بنابراین فشاری روی این پارتیشن وارد نمی شود. اگر فشاری به هارد وارد نشود، سرعت کامپیوتر پایین نمی آید و این بسیار خوب خواهد بود.

ویندوز به طور خودکار ویژگی های فایل های شما را با استفاده از سرویس Indexing در هارد دیسک ذخیره می کند، بنابراین با جستجوی نام آنها می توانید سریعتر به نتیجه دلخواه خود برسید. اما یکی از معایب این سرویس استفاده زیاد از هارد و منابع CPU است و حتی در صورت استفاده از SSD به دلیل ضبط زیاد عمر آن را کاهش می دهد.

برای آن دسته از کاربرانی که سیستم قدیمی‌تری دارند، این سرویس معمولاً مشکلاتی ایجاد می‌کند و بسیاری از افراد آن را غیرفعال می‌کنند، اما باید در نظر داشت که این کار باعث کاهش سرعت فایل‌ها می‌شود. بنابراین، فقط کسانی که دستگاه های با سرعت بسیار بالا یا SSD دارند می توانند آن را غیرفعال کنند.

بیشتر بخوانید: پردازنده های اینتل می توانند قدرت گرافیکی سیستم را در طول بازی افزایش دهند!

اما آپدیت جدید که به زودی عرضه می شود یک ویژگی جالب دارد. سرویس جستجو برای سیستم‌هایی که به‌روزرسانی جدید را دریافت می‌کنند، می‌تواند تشخیص دهد که هارد دیسک شما تحت فشار است (یا به طور کلی در حال انجام کارهای مربوط به این بخش، مانند انتقال فایل‌ها) هستید و بنابراین در این زمان از فرآیند نمایه‌سازی اجتناب می‌کند. او می سازد. این کار باعث کاهش سرعت کامپیوتر نمی شود و کاربر مجبور نیست سرویس را غیرفعال کند.

آخرین وب سایت ویندوز در حال آزمایش این ویژگی جدید است و دریافت که نتیجه واقعاً چشمگیر است! به نظر می رسد کاربرانی که از هارد دیسک های قدیمی استفاده می کنند بیشتر از سایر کاربرانی که هارد یا SSD پرسرعت دارند متوجه این تغییر سرعت خواهند شد. البته به خاطر داشته باشید که سرویس Indexing بر عملکرد کامپیوترهای جدیدتر نیز تأثیر منفی می گذارد و به CPU و SSD فشار می آورد. بنابراین، اگر فکر می کنید سرعت سیستم شما کاهش می یابد یا از هارد دیسک بیش از حد استفاده می کند، می توانید این به روز رسانی جدید را دریافت کنید و تفاوت را احساس کنید.

به گزارش windowslate، مایکروسافت برنامه های دیگری برای بهبود سرویس جستجوی ویندوز دارد. این الگوریتم جدید که به طور هوشمند از کار افتادگی سیستم را تشخیص می دهد و از ایندکس شدن جلوگیری می کند، بخشی از به روز رسانی ویندوز 10 20H2 خواهد بود.

نظر شما در مورد آپدیت جدید ویندوز 10 چیست؟

بیشتر بخوانید: مایکروسافت تیزری از رابط کاربری جدید ویندوز 10 منتشر کرده است

منبع: تکرادار

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا