اخبار مشتریان

بسیاری از کشورها با رشد تصاعدی کرونا روبه‌رو هستند | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تدرسو آدنوم ، روز جمعه در مورد “رشد نمایی” موارد Covid-19 (Cronavirus 2019) ابراز نگرانی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت که نیمکره شمالی در مقطعی اساسی برای مبارزه با اپیدمی جهانی Quid-19 قرار دارد و بسیاری از کشورها شاهد رشد تصاعدی بیمار هستند.

وی افزود: “بسیاری از كشورها شاهد افزایش تصاعدی موارد Covid-19 هستند ، و این در حال حاضر بیمارستان ها و بخش های مراقبت ویژه آنها را به پایان ظرفیت پذیرش بیماران نزدیك می كند – در حالی كه ما الان هستیم.” ژنرال سازمان بهداشت جهانی. “ماه اکتبر است.”

آدانهوم گفت: “ما از سران كشورها می خواهیم اقدامات فوری تری برای جلوگیری از مرگ غیرضروری انجام دهند.”

کرونا جدید یکی از هفت ویروس شناخته شده کرونا است که باعث بیماری در انسان می شود. چهار گونه از این ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی دارند و سه گونه دیگر باعث بیماری های حاد تنفسی می شوند که در بعضی موارد منجر به مرگ می شوند.

سازمان بهداشت جهانی پس از ابتلا به بیش از 121000 نفر در سراسر جهان ، این بیماری را “همه گیری جهانی” اعلام کرد.

آمارهای تهیه شده توسط خبرگزاری فرانسه نشان می دهد که این ویروس تاکنون تقریباً 42 میلیون نفر را آلوده کرده است و حداقل 1.1 میلیون نفر کشته شده اند.

ماریا ون کرکوف ، یک مقام سازمان بهداشت جهانی ، گفت که اوضاع در اروپا “بسیار نگران کننده” است و بیش از نیمی از موارد در سراسر جهان در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

وی گفت: “نه تنها شاهد افزایش موارد در بسیاری از شهرهای اروپا هستیم ، بلکه همچنین شاهد هستیم که ظرفیت واحدهای مراقبت های ویژه بیمارستان ها طی هفته های آینده به اوج خود می رسد.”

اخیراً ، رئیس دفتر سازمان بهداشت جهانی در اروپا اظهار داشت که مرگ Covid-19 اکنون پنجمین علت اصلی مرگ در این قاره است.

حدود 10 روز پیش ، هانس کلوگه ، رئیس دفتر سازمان بهداشت جهانی در اروپا گفت که ویروس کرونا در حال حاضر پنجمین علت اصلی مرگ و میر در اروپا است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی افزود: مدل های اپیدمیولوژیک نشان می دهد که اگر 95٪ از مردم ماسک بزنند و سایر محدودیت ها برآورده شود ، اروپا می تواند تا 28 ماه پیش از ماه فوریه (نیمه دوم فوریه و نیمه اول مارس) از مرگ و میر 281000 جلوگیری کند.

در این میان ، تلاش ها برای یافتن واکسن یا دارویی که در درمان بیماری عروق کرونر قلب مثر باشد ، ادامه دارد. سازمان غذا و دارو اخیراً استفاده از RemedSivir را برای درمان Covid-19 (ویروس کرونا -1919) تأیید کرده است.

شرکت دارویی Gilead که این دارو را با نام تجاری Veklari تولید می کند ، صبح امروز خبر را اعلام کرد و رسانه ها گزارش دادند که این اولین دارویی است که برای درمان Covid-19 تأیید شده است.

گیلاد در بیانیه ای گفت: “در ایالات متحده ، واكلاری برای بیماران بزرگسال و كودكان (افراد 12 ساله و بالاتر ، حداقل 40 كیلوگرم وزن) كه به بستری شدن نیاز دارند ، استفاده می شود.

چند ماه پیش ، نتایج یک مطالعه توسط بودجه سازمان بهداشت جهانی نشان داد که RamedSavier به بیماران کمک نمی کند تا زنده بمانند یا حتی سریعتر بهبود یابند. با این حال ، نتایج یک مطالعه در ایالات متحده نشان داد که این دارو برای برخی از بیماران زمان بهبود را کوتاه می کند.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%B1%D9%88/
تاریخ انتشار :
2020-10-24 00:15:05

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا