بهبودیافتگان، با عوارض تنفسی کرونا چه کنند؟ | دکتر رضا غیاثوند

خبر / مرکزی یک متخصص ریه ، آسیب به ریه انسان را ناشی از بیماری عروق کرونر قلب ، عوارض و راه های کاهش عوارض ریوی و تنفسی در بیماران مبتلا به بیماری کووید توصیف کرد 19.

دکتر فاطمه صفاییک در مصاحبه با سایت خبری اظهار داشت: بیماری کوید 19 که به دلیل فعالیت ویروس کرونا در بدن انسان ایجاد می شود ، ممکن است از ابتدا آسیب به ریه ها نداشته باشد و در بیشتر موارد بیمار بدون عفونت ریوی توسط این ویروس کاملا بهبود می یابد. با این حال ، عوارض طولانی مدت مانند سرفه مزمن ، برونشیت ، بیماری ریوی فیبروتیک و بیماری عروق ریوی در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب امکان پذیر است.

وی افزود: افرادی که از ویروس کرونا و درگیری ریوی رنج می برند ، حتی پس از درمان و روند بهبودی ، لازم است با یک متخصص ریه مشورت کنند و به طور دوره ای مورد معاینه قرار بگیرند و علائم ریوی را به طور جدی در نظر بگیرند تا عوارض را کاهش دهند. آزمایش کردن.

وی افزود: بیماران مبتلا به ویروس کرونا در صورت عفونت دستگاه تنفسی با این بیماری ، برای اینکه عوارض کمتری را تجربه کنند ، باید ورزش و غذای کافی را در برنامه روزانه خود قرار دهند و با کمک فیزیوتراپیست مستقر در بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی ریه ، آموزش نیاز به فیزیوتراپی تنفسی و توانبخشی ریوی را ببینید تا سریعتر به زندگی عادی برگردید.

متخصص ریه ، متخصص بیماری های کرونر قلب پس از بهبودی فرد مبتلا به کووید 19 ، گفت: “عوارض بیماری عروق کرونر طولانی مدت و کوتاه مدت است و می تواند در مدت زمان کوتاهی برطرف شود.” اختصار عوارض این بیماری به شدت بیماری و زمان ویزیت بیمار بستگی دارد.

وی ادامه داد: اگر فرد مبتلا به بیماری کووید 19 در مراحل اولیه بیماری و در روزهای ابتدایی با پزشک مشورت کند و روند درمان آنها آغاز شود ، به دلیل اقدامات انجام شده ، عوارض بیماری برگشت پذیر و کوتاه مدت است. و استفاده از داروهای تجویز شده به بیمار کمک می کند تا عوارض را کنترل کند و در صورت تأخیر بیمار احتمال بروز عوارضی وجود دارد که برگشت ناپذیر هستند و فقط می توان عوارض را کنترل کرد.

دکتر صفائینیک همچنین به عوارض درمانی این بیماری اشاره کرد و گفت: طبیعی است که هر درمانی می تواند عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد ، اما به طور کلی ، وقتی پزشک تصمیم به معالجه بیمار می گیرد ، قطعاً متوجه عوارض جانبی کمتری می شود و بیمار قطعاً متوجه خواهد شد. ” او بیشترین بهره را از این روش درمانی خواهد برد.

وی ادامه داد: با توجه به آنچه گفته شد ، برخی از عوارض کلیه ، کبد ، قلبی و سایر عوارض از جمله عوارض درمانی بیماران مبتلا به کوید 19 تحت تأثیر استفاده از داروها برای این بیماری قرار دارند که جای نگرانی نیست و ایجاد خواهد شد با آزمایش دوره ای و تشخیص پزشکی به حداقل می رسد. ” اعلام وصول.

وی همچنین به عوارض جانبی اقداماتی مانند پشتیبانی مکانیکی و لوله گذاری تراشه در بیماران سخت منتخب و احتمال تنگی نای اشاره کرد.

دکتر صفائینیک با تأکید بر اینکه تصمیم گیری در مورد درمان بیمار مفیدتر از عوارضی است که در انسان دیده می شود ، گفت: کسانی که از این بیماری خلاص شوند ، آسیب هایی را در سطوح مختلف بدن خود مشاهده می کنند که با آزمایش کنترل می شود نشریات دوره ای. ” پزشک متخصص از این عوارض و صدمات در امان خواهد بود.

وی همچنین به وارونگی هوا در پاییز و زمستان اشاره کرد و گفت: امروز چندین روز با پدیده آلودگی هوا روبرو خواهیم شد و افراد باید از ریه های خود مراقبت بیشتری کنند. افرادی که بیماری زمینه ای قلب و ریه دارند ، نباید در فضاهای آلوده سفر کنند و در موارد اضطراری باید ماسک بزنند.

وی به بیماران مبتلا به آسم و بیماری های ریوی توصیه کرد که درمان کامل داشته باشند ، بیماری کاملاً کنترل شده و دو برابر بیشتر از دیگران مراقبت از ریه داشته باشند.

وی گفت: “تنها راه شکست تاج پیروی از اصول و دستورالعمل هایی است که مکرراً به آنها اطلاع داده می شود و هشدار داده می شود ، مهمترین آنها ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی است.” شستشوی منظم دست و بهداشت شخصی و همچنین رعایت اصول قرنطینه برای افراد مبتلا به بیماری کووید ، از دیگر پیش نیازهای عدم موفقیت کرون است.

وی گفت: “تجربه نشان داده است که آلودگی مجدد با ویروس کرونا دور از ذهن نیست و مواردی که در فواصل زمانی مختلف ، کوتاه مدت و بلند مدت اتفاق می افتد ، مشاهده شده است.” افراد مختلف برای بار دوم به ویروس کرونا آلوده شدند. به همه افراد ، حتی کسانی که قبلاً آلوده شده اند ، توصیه می شود اصول و پروتکل های اساسی بهداشت را به شدت رعایت کنند.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AA%D9%86%D9%81%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%DA%86%D9%87/
تاریخ انتشار :
2020-10-31 00:57:04

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا