بهترین رمان های عاشقانه جهان بدون سانسور

بهترین رمان های عاشقانه جهان ؛ آشنایی با رمانتیک و عاشقانه ترین رمان های دنیا

فقط کتابخوان‌ها می‌دانند که هیچ چیز به اندازه خواندن یک کتاب خوب لذت بخش نیست. رمان های عاشقانه این لذت را بیشتر هم می‌کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بهترین رمان های عاشقانه جهان را معرفی کنیم تا در این تجربه‌ی لذت بخش با شما شریک شویم.

رمان های عاشقانه یکی از بهترین ژانرهای کتاب هستند. عاشقانه ترین رمان ها شما را با رازهای پیچیده‌ی خود درگیر می‌کنند و جزییات دقیق و ظریف آنها، تجربه کتابخوانی را شیرین‌تر می‌کند. علاوه بر اینکه همیشه چیزهای جدیدی هستند که با خواندن کتاب می‌توانیم آنها را بیاموزیم، با فرهنگ‌های مختلف آشنا شویم و برای مدتی، هرچند کوتاه به جای شخصیت‌های دیگر زندگی کنیم. رمانتیک ترین داستان های جهان همیشه ویژگی‌های مشترک بین همه‌ی انسان‌ها را در قالب بهترین قصه‌ها روایت می‌کنند.

بهترین داستان های رمانتیک که در قالب کتاب نوشته شده باشد،‌ کدام است؟ بهترین کتاب های داستانی عاشقانه جهان به قلم لطیف ترین نویسندگان نوشته می‌شوند و مطالعه آنها و هم‌ذات پنداری با کارکترهای هر یک از قدیمی‌ترین یا جدیدترین رمان عاشقانه دنیا آموزه‌های بسیاری به همراه خواهد داشت. شاید برای شما هم سوال باشد که بهترین رمان عاشقانه سال کدام است؟ در ادامه تلاش کرده‌ایم بهترین رمان های رمانتیک جهان را معرفی کنیم.

بهترین رمان های عاشقانه جهان

پیش از این در تکراتو بهترین رمان های عشقانه ایرانی در سال ۹۸ را مفصلا بررسی کردیم که بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. همچنین چندی پیش در مطلبی مفصل بهترین رمان های جهان را در همه ژانرها به خوره‌های کتاب پیشکش کردیم. در این مقاله تکراتو نیز از برترین رمان های عاشقانه جهان ، کتاب‌هایی که احساسات درونی شما را به چالش می‌کشند، رونمایی خواهیم کرد. ادامه این نوشته را از دست ندهید!

رمان بلندی های بادگیر (Wuthering Heights)؛ امیلی برونته

کتاب بلندی های بادگیر یا عشق هرگز نمی میرد، یکی از شاهکارهای نویسنده بریتانیایی، امیلی جین برونته (Emily Jane Brontë) و بهترین رمان عاشقانه دنیا است. این کتاب در سال ۱۸۴۷ با نام مستعار الیس بل (Ellis Bell) منتشر شد. بلندی های بادگیر داستان هیث کلیف یتیم را روایت می‌کند که به خاطر موقعیت اجتماعی،‌ از عشق زندگی خود یعنی کاترین، دور مانده است. در سرتاسر صفحات این کتاب، تراژدی‌های بیشماری رقم می‌خورد؛ با اینحال عشق هیث کلیف و کاترین پس از این همه سال همچنان باقی مانده و بلندی های بادیگر را به یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های عاشقانه 2020 ؛ مروری بر فیلمهای جدید درام و کمدی رومانتیک سال

رمان بر باد رفته (Gone with the Wind) ؛ مارگارت میچل

بر باد رفته، به روابط اجتماعی و سیاسی با مضمون اصلی عشق می‌پردازد و از سال ۱۹۳۶ تا به حال، هنوز هم یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان محسوب می‌شود. فقط به فیلم اکتفا نکنید و از نثر ادبی این کتاب هم لذت ببرید.

رمان عشق سال های وبا (Love in the Time of Cholera)؛ گابریل گارسیا مارکز

رمان عشق سال های وبا کتاب عاشقانه‌ای است از نویسنده‌ی معروف کلمبیایی، گابریل گارسیا مارکز که در سال ۱۹۸۵ منتشر شده است. قصه‌ی این کتاب به شکلی روایت شده که حتی اگر با خواندن داستان‌های عاشقانه، آشنا باشید و به آنها عادت کرده‌اید، باز هم از خواندن آن متعجب می‌شوید و تحت تاثیر ماجراهای آن قرار می‌گیرید. عشق سال های وبا، روابط عاطفی فرمینا و فلورنتینو را روایت می‌کند که بارها یکدیگر را از دست می‌دهند و باز راهی برای رسیدن به هم پیدا می‌کنند. این کتاب یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است که بعد از کتاب صد سال تنهایی گارسیا مارکز، شهرت زیادی به دست آورده است.

بیشتر بخوانید:

فهرست کتاب های پیشنهادی بیل گیتس برای مطالعه در زمستان 2020

رمان عروس شاهزاده خانم (The Princess Bride)؛ ویلیام گلدمن

رمان عروس شاهزاده خانم یا عروس شاهدخت، یکی دیگر از بهترین رمان های عاشقانه جهان است. اگر فقط فیلم این قصه را دیده‌اید، باید بدانید که ارزش واقعی این روایت عشقی را به خوبی درک نکرده‌اید. این کتاب پر است از کمدی، رویاپردازی، ماجراجویی و البته ماجرای عشقی. حتما نباید طرفدار داستان‌‌های عاشقانه باشید تا از این کتاب لذت ببرید.

رمان وداع با اسلحه (A Farewell to Arms)؛ ارنست همینگوی

کتاب محبوب وداع با اسلحه در سال ۱۹۲۹ منتشر شده است. داستان تراژدی و عاشقانه این کتاب در جریان جنگ جهانی اول روایت می‌شود. فردریک آمریکایی و معشوقه‌ی بریتانیایی او یعنی کاترین، شخصیت‌های اصلی داستان هستند. نثر زیبا و قصه‌ی فداکاری‌های این دو شخصیت، هر خواننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

رمان نوری که از دست دادیم (The Light We Lost)؛ جیل سانتوپولو

رمان نوری که از دست دادیم،‌ نوشته‌ی جیل سانتوپولو (Jill Santopolo) در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و سوال جالبی را مطرح کرد. آیا ما واقعا می‌توانیم یک روزی بالاخره عشق اول‌مان را فراموش کنیم؟ شخصیت‌های اصلی این داستان، یعنی لوسی و گیب پس از چند سال و با وجود فاصله‌های زیاد و ماجراهای غم‌انگیز، همچنان عاشق هم باقی ماندند. نوری که از دست دادیم، با وجود معاصر بودن، یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است. وقتی این کتاب را می‌خوانید، چند دستمال کاغذی هم بردارید.

رمان غرور و تعصب (Pride and Prejudice)؛ جین آستن

اگر تا به حال شاهکارهای کلاسیک جین آستن را نخوانده‌اید، بهتر است با این کتاب شروع کنید. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۸۱۳ منتشر شد و تا به حال توانسته در فهرست بهترین رمان های عاشقانه جهان قرار بگیرد.

رمان داستان عشق (Love Story)؛ اریک سگال

داستان عشق قصه‌ی عاشقانه‌ی محبوبی است که فیلم معروف Love Story هم با اقتباس از همین کتاب ساخته شده است. این کتاب یک رمان عاشقانه‌ی معمولی نیست و داستانی دردناک از شخصیت‌های اصلی را تعریف می‌کند. نقل قول معروفی هم از این کتاب به یادگار مانده است: «عشق یعنی هیچوقت مجبور نباشی بگی متاسفم»

رمان سپس تو بودی (Then There Was You)؛ میراندا لیاسون

میراندا لیاسون (Miranda Liasson) قصه‌ی عشقی بزرگ را در یک شهر کوچک تعریف می‌کند. این قصه به اندازه‌ی روال معمول داستان های عاشقانه، غم انگیز نیست؛ اما جریان عشقی و روابط عاطفی آن به اندازه‌ی کتاب‌های دیگر جذابیت دارد.

رمان اسب سوار برنزی (The Bronze Horseman)؛ پائولینا سیمونز

اسب سوار برنزی یا سوارکار برنزی در سال ۲۰۰۰ منتشر شده و داستان عاشقانه‌ای را در دهه‌ی ۱۹۴۰ روسیه تعریف می‌کند. پائولینا سیمونز (Paullina Simmons)، راه‌های مختلف غلبه‌ی عشق بر سختی‌ها را در این کتاب نوشته است. گذشته‌‌ی تلخ شخصیت‌های اصلی، هرگز مانع تلاش آنها برای آزادی و دست کشیدن از عشق به یکدیگر نشده است. این یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است و خواندن آن در این شرایط آشفته‌ی سیاسی جهان،‌ خالی از لطف نخواهد بود.

رمان یک کوک در زمان (A Stitch in Time)؛ آماندا جیمز

یک کوک در زمان یا بخیه ای در زمان، ترکیب زیبایی از سفر در زمان و روابط عاطفی است. این کتاب یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است و افرادی که به خواندن داستان های عاشقانه علاقه‌ای ندارند را مجذوب خود می‌کند.

رمان افسانه زمستان (Winter’s Tale)؛ مارک هلپرین

افسانه زمستان یا داستان زمستان، تقاطع عشق و خیال است که توسط مارک هلپرین (Mark Helprin) نوشته شده و در سال ۱۹۸۳ منتشر شده است. در این کتاب علاوه بر داستانی عاشقانه، ماجراهای موجوداتی افسانه‌‌ای، خشونت، ارواح و حتی سفر در زمان هم روایت شده که خواندن آن را حتی برای خواننده‌های قصه‌های رمانتیک هم جذاب کرده است.

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های موفقیت ؛ برای یاد گرفتن راه و رسم موفقیت چه کتاب‌هایی بخوانیم؟

رمان نحسی ستارگان بخت ما (The Fault in Our Stars)؛ جان گرین خطای ستارگان بخت مابخت پریشان

نحسی ستارگان بخت ما که در برخی عنوان‌ها با نام خطای ستارگان بخت ما یا بخت پریشان ما هم ترجمه شده، کتابی است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده و فیلمی هم به همین نام از آن اقتباس شده است. داستان دو نوجوان که در گروه حمایتی سرطان همدیگر را ملاقات می‌کنند، بیشتر از یک داستان عاشقانه است و شور زیاد زندگی کردن را هم روایت می‌کند.

رمان النور و پارک (Eleanor & Park)؛ رینبو راول

النور و پارک، داستان دو شخصیت طرد شده از جامعه است که در دهه ۱۹۸۰ در شهر زادگاه خود، ‌نبراسکا زندگی می‌کنند. حتما نباید یک نوجوان دلباخته باشید تا از ادبیات این کتاب رینبو راول (Rainbow Rowell) لذت ببرید. در این کتاب برخلاف چیزی که در فیلم‌های نوجوانی به تصویر کشده شده، نیازی نیست که شخصیت خود را تغییر دهید تا شایسته‌ی عشق ورزیدن باشید.

رمان آرزوهای بزرگ (Great Expectations)؛ چارلز دیکنز

رمان محبوب آرزوهای بزرگ، شاهکار چارلز دیکنز و شاید بهترین رمان عاشقانه دنیا ، در سال ۱۸۶۱ منتشر شده است. این کتاب داستان دوستی دوران کودکی پیپ و استلای زیبا را روایت می‌کند که در بزرگسالی در قالب عشقی بزرگ شکوفا می‌شود. این رمان برای کسانی که مانع بزرگی را در سر راه عشق‌شان تجربه کرده‌اند، بسیار لذت بخش خواهد بود. آرزوهای بزرگ قطعا یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان به شمار می‌رود.

رمان آنا کارنینا (Anna Karenina)؛ لئو تولستوی

آنا کارنینا، شاهکار ادبی تولستوی (Leo Tolstoy) است که در سال ۱۸۷۸ منتشر شده و از همان زمان تا به حال، به عنوان یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان شناخته می‌شود. شاید خواندن ادبیات اصلی این رمان برای همه آسان نباشد، اما موضوعاتی مثل کلاس اجتماعی، خیانت به همسر، شور و اشتیاق و حسادت، همگی مضامینی هستند که برای خواننده‌های عصر مدرن هم به اندازه‌ی روسیه‌ی کلاسیک جذابیت دارند.

رمان فقط بچه ها (Just Kids)؛ پتی اسمیت

اغلب افراد ژانر عاشقانه را داستان‌‌هایی خیالی می‌دانند؛ اما فقط بچه ها کتابی است که باید به عنوان یک استثنا از این قانون خوانده شود. این کتاب که توسط پتی اسمیت (Patti Smith) نویسنده و بازیگر نوشته شده، داستان خودش با عکاسی به نام رابرت مپلتورپ (Robert Mapplethorpe) را در دهه بیست زندگی‌شان و زمانی که در نیویورک زندگی می‌کردند تعریف می‌کند. در این کتاب داستان دو نفر از چهره‌های معروف دنیای هنر نوشته شده، اما بیشتر از آن، به نامه‌ی عاشقانه‌ی پتی اسمیت به رابرت شباهت دارد.

رمان من پیش از تو (Me Before You)؛ جوجو مویس

من پیش از تو از دیگر کتاب‌های محبوبی است که فیلم جالبی با اقتباس از آن ساخته شده است. این کتاب هم یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است که شروع رابطه‌ی عاشقانه شخصیت‌های اصلی، کاملا دور از واقعیت به نظر می‌رسد. اما در نهایت، روزی این عشق شکوفا می‌شود و ماجراهایی زیبا و دردناک را رقم می‌زند.


رمان ستاره روشن (Bright Star)؛ جان کیتس

اگر به دنبال یک دریچه‌ی الهام هستید یا اینکه می‌خواهید شور احساسی خود را آرام کنید، کتاب ستاره روشن را بخوانید. این کتاب مجموعه‌ای از نامه‌های عاشقانه‌ای است که جان کیتس به فَنی براو نوشته است و احساسات خواننده را درگیر می‌کند. ستاره روشن به شما کمک می‌کند که پیام‌هایی با متن عاشقانه بهتر برای عزیزتان بفرستید.


رمان غریبه (Outlander)؛ دایانا گابالدون

این کتاب معروف در سال ۱۹۹۱ منتشر شده است. برنامه‌ی تلویزیونی به همین نام هم از این کتاب اقتباس شده و طرفداران زیادی دارد. کتاب غریبه یا بیگانه، ترکیبی از داستان‌های تاریخی، عواطف و سفر در زمان است که حتی خوانندگانی که به رمان های عاشقانه علاقه ندارند را هم جذب می‌کند.

رمان مثل آب برای شکلات (Like Water for Chocolate)؛ لورا اسکوئیول

کتاب مثل آب برای شکلات در شکل خود منحصر به فرد است. جزییات داستان به شکل زیبایی به هم وصل می‌شوند و قصه را فصل به فصل جلو می‌برند. این کتاب داستان دو عاشق است که توسط خانواده‌های‌شان از هم دور افتاد‌ه‌اند و در این میان، با موضوعاتی مثل حسادت، خیانت و سنت سروکار دارند. مثل آب برای شکلات یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است که به همان اندازه که سوزناک است، الهام بخش هم هست.

رمان یک روز (One Day)؛ دیوید نیکولز

یک روز داستان عشق، اشتیاق و از دست دادن‌های شخصیت اصلی قصه است که به مدت بیست سال،‌ هر روز زندگی خود را دوره می‌کند. فقط قبل از شروع این کتاب خودتان را برای یک گریه‌ی خوب آماده کنید؛ احتمالا لقب بهترین رمان عاشقانه دنیا را به این اثر دیوید نیکولز اهدا کنید.

رمان جین ایر (Jane Eyre)؛ شارلوت برونته

اگر این کتاب را چند سال قبل خواندید و از آن لذت نبردید، پیشنهاد می‌‌کنیم باز هم آن را به دست بگیرید. کتاب و فیلم خوب باید هر ده سال یکبار، باز هم خوانده و دیده شود؛ تجربه‌های هر دهه از زندگی،‌ درک ما از قصه‌های کتاب و فیلم را متفاوت می‌کند. کتاب معروف شارلوت برونته، قصه‌ی یک معلم سرخانه است که به صاحب کار خود دل بسته است و در تمام جریان این کتاب، با این احساس دست و پنجه نرم می‌کند. جین ایر بدون شک یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است که مخاطبان عصر مدرن را هم به سمت خود جذب می‌کند.

رمان خورشید هم یک ستاره است (The Sun Is Also a Star)؛ نیکولا یون

خورشید هم یک ستاره است داستان عشق جوانی است که ماجراهای تلخ و شیرین آن، نظر هر خواننده‌ای را به خود جلب می‌کند. شخصیت‌های این کتاب با این موضوع روبرو هستند که عشق تا چه اندازه می‌تواند جریان کل زندگی را دگرگون کند.

رمان کشف جادوگران (A Discovery of Witches)؛ دبورا هارکنس

افرادی که به داستان های خیالی علاقه دارند، نمی‌توانند این کتاب دبورا هارکنس (Deborah Harkness) را زمین بگذارند. این کتاب درباره‌ی زندگی دیانا بیشاپ جادوگر است و به شکلی زیبا، قصه‌ی عاشقانه‌ی این شخصیت را تعریف می‌کند. این داستان، بیشتر از عاشقانه‌های خون آشام‌ها شما را جذب می‌کند.

رمان گتسبی بزرگ (The Great Gatsby)؛ اف اسکات فیتزجرالد

یک عاشقانه‌ی غم انگیز، رابطه‌ای است که بین گتسبی و دیزی بوکانان جریان دارد. گتسبی بزرگ یکی از آثار باشکوه ادبیات آمریکا است که با نثر زیبایی نوشته شده که الهام بخش فیلم‌های هالیوودی هم بوده است. البته پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن این اثر ادبی غافل نشوید و برای درک داستان، فقط به فیلم اکتفا نکنید.

رمان پل های مدیسون کانتی (The Bridges of Madison County)؛ رابرت جیمز والر

کتاب پل های مدیسون کانتی برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ منتشر شده و در مجموع بیش از ۶۰ میلیون نسخه از این کتاب فروخته شده است. هواداران و منتقدین، پل های مدیسون کانتی را یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان می‌دانند. قصه‌ی این کتاب در دهه‌ی ۱۹۶۰ در آیووا روایت می‌شود و ماجرای زنی متاهل با مردی غریبه است. ماهیت عاشقانه و سوزناک این کتاب، دل خواننده‌های پل های مدیسون کانتی را به دست آورده است.

10 کتابی که قبل از 25 سالگی باید بخوانید

رمان همسران تابستانی (The Summer Wives)؛ بئاتریز ویلیامز

مضامینی مثل عشق، پول و روابط رمانتیک با هم ترکیب شده و رمان همسران تابستانی بئاتریز ویلیامز (Beatriz Williams) را خلق کرده است. طبقه اجتماعی در طرح اصلی این رمان نقش اساسی دارد و جریان کتاب به همان اندازه که عاشقانه است، احساسات خواننده را هم به چالش می‌کشد.

رمان عشق و فاجعه های دیگر (Love and Other Train Wrecks)؛ لی کانن

اگر تا به حال تردید داشتید که عشق در نگاه اول نمی‌تواند واقعی باشد، این کتاب شما را قانع می‌کند که چنین چیزی حقیقت دارد. کتاب عشق و فاجعه های دیگر نوشته‌ی لی کانن (Leah Konen) داستانی عاشقانه در دوران جوانی است. شما با خواندن این کتاب باور می‌کنید حتی در بدترین شرایط هم می‌توانید عشق زندگی‌تان را پیدا کنید.

رمان بازمانده روز (The Remains of the Day)؛ کازوئو ایشی گورو

کتاب بازمانده روز نوشته‌ی کازوئو ایشی گورو (Kazuo Ishiguro) در سال ۱۹۸۹ منتشر شده و از آن زمان تا به حال توانسته به عنوان یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان خود را به کتابخوان‌های جهان معرفی کند. شخصیت‌های این کتاب زیبا مثل بسیاری از ما انسان‌ها، سرگردان هستند و می‌خواهند بدانند اگر همین حالا با کسی که واقعا دوستش داشتند زندگی می‌کردند، آیا زندگی‌شان واقعا بهتر بود؟

رمان کتاب دزد (The Book Thief)؛ مارکوس زوساک

کتاب دزد یا دزد کتاب، نوشته‌ی مارکوس زوساک (Markus Zusak)، داستانی است غیر واقعی با الهام از حقایق تاریخی. داستان این کتاب در جریان رژیم نازی در آلمان روایت می‌شود و شخصیت‌های اصلی داستان، رابطه‌ای صمیمانه را در طول داستان به نمایش می‌گذارند. این دوستی صمیمانه به عشقی پنهان تبدیل می‌شود که شخصیت‌ها نمی‌توانند آن را انکار کنند.

رمان همسر مسافر زمان (The Time Traveler’s Wife)؛ آدری نیفنگر

شاید در نگاه اول تصور کنید که همسر مسافر زمان به تاثیر زمان بر روابط عاشقانه می‌پردازد. اما این کتاب آدری نیفنگر (Audrey Niffenegger) سوال مهمی را مطرح می‌کند که بسیاری از رمان های عاشقانه تلاش می‌کنند به آن پاسخ دهند؛ «چه چیزی واقعا ارزش صبر کردن را دارد؟»

رمان پرنده های خارزار (The Thorn Birds)؛ کالین مک کالو

این کتاب در سال ۱۹۷۷ منتشر شده و تا به حال، بیش از ۳۳ میلیون نسخه فروخته است. پرنده های خارزار یکی از محبوب‌ترین و بهترین رمان های عاشقانه جهان است و دلیل قانع‌کننده‌ای برای این محبوبیت دارد. حتی افرادی که از خواندن رمان های عاشقانه لذت نمی‌برند، باز هم از ماجراهای خانواده‌ای که جریان قصه را تعیین می‌کند، لذت خواهند برد.

رمان سیرک شبانه (The Night Circus)؛ ارین مورگنسترن

اگر جدیدا به خواندن کتاب های عاشقانه رو آوردید، سیرک شبانه برای شروع فوق العاده است. ماهیت رویایی و ماوراء الطبیعه که با داستان‌های رمانتیک همراه شده، سیرک شبانه را به یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان تبدیل کرده است.

رمان شعرهای عاشقانه (Love Poems)؛ پابلو نرودا

اگر فکر می‌کنید که کلمات نمی‌توانند احساسات واقعی شما را بیان کنند، با خواندن این مجموعه شعر متوجه می‌شوید که سخت در اشتباه بودید. برای بیان احساسات خود از پابلو نرودا کمک بگیرید؛ فرقی نمی‌‌کند که با چه شرایط احساسی روبرو هستید، چون در هر صورت شعرهای نرودا الهام بخش شما خواهند بود.

بهترین کتاب های روانشناسی 2019 ؛ به دنیای روانشناسی خوش آمدید

رمان چوب نروژی (Norwegian Wood)؛ هاروکی موراکامی

چوب نروژی، یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان است که در سال ۱۹۸۷ منتشر شده و توانسته نام خود را در میان ۳۰ رمان پرفروش تاریخ هم ثبت کند. قصه‌ی این کتاب،‌ تعمقی بر شکل‌های دیگر عشق است و نگاهی نوستالژیک دارد به معنای واقعی عشق. چوب نروژی یا جنگل نروژی به ما یادآوری می‌کند که از دست دادن عشق چه عواقبی به همراه دارد.

رمان دفتر خاطرات (The Notebook)؛ نیکلاس اسپارکس

دفتر خاطرات ، کتاب رمانتیک محبوبی است که در سال ۱۹۹۶ منتشر شده و از آن زمان تا به حال، یکی از بهترین رمان های عاشقانه جهان بوده است. حتما تا به حال فیلمی که با همین اسم ساخته شده را دیده‌اید، اما مطمئن باشید که داستان گویی نیکلاس اسپارکس (Nicholas Sparks) به اندازه‌ای زیباست که ارزش ورق زدن صفحات این کتاب را دارد.

رمان دکتر ژیواگو (Dr. Zhivago)؛ بوریس پاسترناک

کتاب معروف دکتر ژیواگو در سال ۱۹۵۷ منتشر شده و ترکیبی شگفت انگیز از موضوعاتی مثل انقلاب روسیه، ماجراهای عاشقانه و شخصیت‌های متعدد است. این کتاب با قدرت ادبی بسیار زیبایی نوشته شده و داستانی پیچیده را روایت می‌کند که دل هر خواننده‌ای را به دست می‌آورد. فقط دیدن فیلم دکتر ژیواگو برای درک این داستان کافی نیست.


رمان مرا با نامت صدا کن (Call Me By Your Name)؛ آندره آسیمان

مرا با نامت صدا کن یا مرا با اسم خودت صدا بزن، داستان عاشقانه‌ای کاملا نو و غیر تکراری است. اگر می‌خواهید داستانی متفاوت از عشق یک پسر و دختر را بخوانید، این کتاب را فراموش نکنید. رابطه‌ی عاشقانه‌ی الیو و الیور بسیار زیبا و در عین حال دردناک است. اگر قبلا عشق را تجربه کرده‌اید، پس با این کتاب همزاد پنداری می‌کنید و نمی‌توانید آن را زمین بگذارید.

بیشتر بخوانید:

  • بهترین رمان های عاشقانه ایرانی ؛ آشنایی با برترین داستان‌های رمانتیک ایران
  • بهترین کتاب های سیاسی ایران و جهان ؛ آشنایی با بهترین کتاب های علوم سیاسی
  • خلاصه کتاب انسان خردمند ؛ تاریخ مختصر بشر به قلم یووال هراری

bestlifeonline

 


نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا