اخبار مشتریان

به زودی شاهد روند نزولی اپیدمی کرونا خواهیم بود؟ | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

به گفته دانشگاه علوم پزشکی تهران ، عباسعلی کریمی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه با روسای دانشکده ، با اشاره به مسائل دانشگاه به دلیل افزایش تعداد بیماران مبتلا به Covid 19 ، گفت: او این کار را می کند.

وی بابیان اینکه مسئولیت اصلی دانشگاه آموزش و پژوهش است ، افزود: ما باید پایگاه خبری را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که تحت تأثیر فشار ناشی از کووید 19 ، دو مقوله مهم آموزشی و پژوهشی تحت تأثیر قرار نگیرند. این جلسه همچنین با هدف بررسی مشکلات حوزه آموزش و پژوهش به ویژه آموزش مجازی در دانشکده ها برگزار شد.

کریمی با اشاره به مباحثی در زمینه آموزش مجازی ، با توجه به تازگی و میزان استفاده از آن ، اظهار داشت: “تاکنون جلسات متعددی برای بررسی چالش های آموزش مجازی برگزار کرده ایم. آخرین جلسه با نمایندگان اتحادیه دانشجویان برگزار شد و بسیاری از موضوعات در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تاکنون برخی از این مشکلات برطرف شده و برخی دیگر به زمان بیشتری نیاز دارند.

نیاز به تعامل بین مدیران مدارس و معاونین آموزشی
رئیس دانشگاه با تأکید بر لزوم اجماع و حضور معاونان آموزشی دانشکده ها در این جلسه اظهار داشت: لازم است این جلسه با حضور معاونان آموزشی دانشکده ها برگزار شود تا با مشکلات آنها آشنا شده و راه حل ارائه دهند.
دکتر کریمی بر تقویت روابط بین روسای دانشگاه و معاونین دانشکده ها و همچنین معاونان دانشگاه تأکید کرد و گفت: حل بسیاری از مشکلات نیاز به هماهنگی این سه حوزه دارد و بسیاری از مشکلات مطرح شده در این جلسه مورد نیاز رئیسان انتقال به سایر افرادی که از نزدیک با دانشجویان ارتباط دارند.
رئیس دانشگاه با تأکید بر اینکه روسای دانشگاه ها باید سوالات خود را به صورت رو در رو مطرح کنند ، افزود: مشکلات کشور در این شرایط بسیار است و ما باید از گزارش مشکلات مانع کار دانشگاه خودداری کنیم. من دیدگاه آرمان گرایانه ای ندارم و می دانم که شما همچنین به مشکلات اقتصادی – اقتصادی توجه دارید.

حذف آسیب ها از آموزش علوم بالینی و پایه
رئیس دانشگاه با اشاره به آسیب های ناشی از کووید 19 در آموزش علوم بالینی و پایه افزود: دوره اقامت 4 سال است که 8 ماه تحت تأثیر کووید 19 قرار گرفت و آموزش برخی بخش ها ، مانند جراحی ، آسیب دیده است. ” علوم پایه نیز به طریقی دیگر تحت تأثیر این بیماری قرار می گیرند و روسای دانشگاه ها باید پایگاه خبری تهیه کنند تا فرصت آموزش دانشجویان از دست نرود.

تحقیق و پاسخگویی به نیازهای دانشگاه و کشور
کریمی بر اهمیت حوزه تحقیق برای پاسخگویی به سوالات و نیازهای دانشگاه و جامعه تأکید کرد و گفت: پاسخ بسیاری از مشکلات Covid 19 به عهده حوزه تحقیق است. آیا منبع ویروس در دانشگاه است یا در مراکز فروش شهر؟ یا آیا اعلام تعطیلی ضروری است یا خیر؟ نیاز به تحقیق دارد بنابراین ، ما باید نگاه دقیق تری به موضوعات داشته باشیم و به مراکز تحقیقاتی کمک کنیم تا از طریق تحقیق ، به سالات مربوط به تولید واکسن ، دارو و داروهای بسته شده و غیره پاسخ دهند.

بورسیه های دانشجویی به هیچ بهانه ای نباید قطع شود
وی با تأکید بر پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه گفت: حداقل دستمزدی که به دانشجویان پرداخت می شود نباید به هیچ بهانه ای کاهش یابد. در سال تحصیلی جدید با کمک روابط عمومی خود و هماهنگی با مدیریت روابط عمومی دانشگاه ، فضایی را برای ورود تازه واردان به دانشگاه در فضایی زنده و امیدوار فراهم کنید.

بررسی موضوعات در زمینه آموزش
امیر علی سهراب پور معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران در تشریح پایگاه خبری و چالش ها در زمینه آموزش دانشگاه گفت: روند آموزش مجازی در دانشگاه سریع و دامنه آن گسترده است. وظیفه معاون پشتیبانی پشتیبانی بولتن های آموزشی و تدوین دستورالعمل ها است و ما تلاش می کنیم معلمان و دانشجویان بتوانند به صورت رایگان به اینترنت دانشگاه متصل شوند.
معاون رئیس دانشگاه با تأکید بر بروزرسانی سیستم نوید گفت: علاوه بر آموزش ناهمزمان مانند نوید که باید به روز شود ، آموزش همزمان مانند Skyroom بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. برای این ، ظرفیت Skyroom با 1000 نفر به 14 ماه افزایش یافته است ، اما این ظرفیت باید بیشتر افزایش یابد.
سهراب پور نظارت بر کیفیت آموزش مجازی را مورد تأکید قرار داد و گفت: از نظر کمی ، معاون وزیر آموزش و پرورش زیرساخت های لازم را فراهم می کند ؛ کالج ها همچنین باید کیفیت آموزش را کنترل کنند. امتحانات یکی از مواردی است که کیفیت آموزش را ارزیابی می کند و کالج ها با توجه به شرایط دانشکده خود می توانند با مطالعه مقالات متعدد از دانشگاه های مشهور جهان این کار را انجام دهند.
معاون آموزشی دانشگاه بابیان با توجه به تجربه ارائه موفقیت آمیز ترم تابستان ، به عواقب تعطیلی Covid 19 در دانشگاه اشاره کرد و گفت: در زمینه آموزش مجازی و امور پزشکی در بیمارستان ها هیچ گونه تعطیلی نداریم. در سایر موارد ، مانند کارآموزی و کارآموزی ، یک سایت خبری با حداقل تأخیر ایجاد کنید.

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%86%D8%B2%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AE%D9%88/
تاریخ انتشار :
2020-10-07 04:36:06

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا