به مناسبت 10 ساله شدن اینستاگرام آیکون‌های قدیمی این اپلیکیشن بازگشتند

10 سال پیش در چنین روزی اینستاگرام فعالیت خود را آغاز کرد. در 6 اکتبر 2010، تنها چند ماه پس از معرفی آیفون 4، این اپلیکیشن در اپ استور منتشر شد و به زودی توجه میلیون ها کاربر را به خود جلب کرد. به همین دلیل اینستاگرام «Easter Egg» یا یک ویژگی مخفی را در اپلیکیشن خود نصب کرده است که به کاربران اجازه می دهد آیکون اینستاگرام را در صفحه اصلی گوشی خود تغییر دهند.

از جمله آیکون های محبوب اینستاگرام می توان به طراحی بر اساس ظاهر دوربین پولاروید اشاره کرد که بیش از 5 سال است که از آن استفاده می شود. علاوه بر این نماد، چندین طرح دیگر برای انتخاب وجود دارد. همچنین نسخه جدید اینستاگرام قابلیت های جدیدی را اضافه کرده است که از جمله آنها می توان به نقشه خصوصی و آرشیو استوری های منتشر شده در 3 سال اخیر اشاره کرد.

برای دسترسی به این آیکون ها باید به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید و انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا تعدادی ایموجی نمایش داده شود. با دیدن این ایموجی ها، اگر به کشیدن ادامه دهید، آیکون ها ظاهر می شوند و پیام اینستاگرام نمایش داده می شود. در زیر می‌توانید ویدیویی از این ویژگی پنهان را تماشا کنید.

به نظر می رسد این قابلیت در اختیار کاربران قرار گرفته است و طبق گزارش های منتشر شده در حال حاضر بسیاری از کاربران به این قابلیت دسترسی ندارند. البته به نظر می رسد که این آیکون ها فقط در ماه اکتبر قابل استفاده باشند، زیرا در پیام اینستاگرام آمده است: «این ماه از شما دعوت می کنیم که آیکون اپلیکیشن خود را به دلخواه تغییر دهید.»

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا