به کمک ویرایشگر جدید مایکروسافت Word به نویسنده‌ی بهتری تبدیل شوید!

اپلیکیشن مایکروسافت ورد که برای نوشتن و ویرایش اسناد استفاده می شود، به زودی به ویرایشگر جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می شود که می تواند در فرآیند نوشتن متون بسیار مفید باشد.

مایکروسافت ورد بهترین و مفیدترین برنامه نوشتن و ویرایش متن برای بسیاری از کاربران در سراسر جهان است. آخرین نسخه این اپلیکیشن Word 2019 است که به قابلیت های زیادی نیز مجهز است اما در آخرین آپدیت آن قابلیت منحصر به فردی به آن اضافه شده است.

اگر از نسخه دسکتاپ Word استفاده می کنید، در صورت وجود اشتباه املایی برای تصحیح آن، یک خط قرمز زیر متن خود خواهید دید. در نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن نیز خطاهای تایپی به کاربران گزارش می شود. اما ویژگی جدید بسیار پیشرفته تر است و بهتر عمل می کند.

کاربران نسخه آنلاین Word مدت زیادی است که از این قابلیت استفاده می کنند، اما خوشبختانه ردموندی ها قصد دارند به زودی آن را برای نسخه دسکتاپ نیز در دسترس قرار دهند. به این ترتیب کاربران اکنون می توانند از اشتباهات بیشتری در نوشتن خود آگاه شوند. علاوه بر دستور زبان، هوش مصنوعی از قبل به نوشته شما از نظر معنا، رسمی یا غیر رسمی بودن کلمات و مواردی از این قبیل نگاه می کند و کلمات جایگزین را ارائه می دهد.

این ویژگی جدید که با نام Microsoft Editor شناخته می شود، خطاها را درست مانند ویژگی فعلی رفع می کند، اما با انتخاب کلمه مورد نظر و فشار دادن Shift + F10 + پایین، منویی ظاهر می شود که مجموعه ای از پیشنهادات مانند مترادف و معنی را نشان می دهد.

یکی از کاربردی ترین و جالب ترین ویژگی های ویرایشگر جدید مایکروسافت، بررسی متن برای آگاه کردن کاربر از سرقت ادبی است. این بدان معناست که اگر متن شما بسیار شبیه به مقاله منتشر شده قبلی است و خطر سرقت علمی پروژه شما را تهدید می کند، ویژگی جدید Word به شما اطلاع می دهد.

اگر بخشی از پروژه Microsoft Insider هستید، می توانید به ویرایشگر Microsoft Word در نسخه 2010 (بیلد 13328.20000) دسترسی داشته باشید. این به روز رسانی به زودی در نسخه معمولی Word در دسترس خواهد بود. اما نمی دانیم چه زمانی این اتفاق می افتد.

منبع TechRadar

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا