تأمین‌کننده‌ی نمایشگر OLED آیفون 14 ظاهرا به اپل خیانت کرده است!

به نظر می رسد اپل به دلیل اشتباهی که مرتکب شده، می خواهد رابطه خود را با یکی از تامین کنندگان اصلی نمایشگر OLED در سری آیفون 14 قطع کند.

اکنون که به معرفی سری آیفون 14 نزدیک می شویم، حجم اخبار و اطلاعات مربوط به آن ها به شدت افزایش یافته است. در جدیدترین اخبار مربوط به این محصولات نیز مطلع شدیم که اپل می خواهد آن ها را در تاریخ 13 سپتامبر (22 شهریور) به صورت رسمی معرفی کند. اما خبر مهمی که به تازگی منتشر شده، مربوط به این گوشی ها نیست، بلکه مربوط به ارائه دهنده نمایشگر OLED آنهاست.

همانطور که مشخص است، BOE قرار بود یکی از تامین کنندگان اصلی نمایشگرهای OLED برای گوشی های مورد انتظار اپل باشد. اما به نقل از سایت خبری The Elec، این شرکت هنوز تایید رسمی از اپل برای آغاز تولید پنل های OLED دریافت نکرده است. زیرا BOE برای افزایش راندمان تولید این پنل ها تقلب کرد و در نتیجه باعث نارضایتی این شرکت آمریکایی شد.

البته این اولین بار نیست که چنین چیزی را می بینیم. یک بار BOE به طور تصادفی طراحی پنل های سری آیفون 13 را تغییر داد که این شرکت آمریکایی را دوست نداشت. در تولید نمایشگر آیفون 12، به دلیل اینکه BOE از فناوری مورد نیاز برای ساخت یک پنل OLED بادوام و باکیفیت استفاده نمی کند، نتوانست تست های اپل را پشت سر بگذارد و به همین دلیل از لیست تامین کنندگان نمایشگر آیفون حذف شد.

اکنون در سال 2022 دوباره شاهد این مشکل هستیم. در حال حاضر مشخص نیست که او پس از ترک پست چه خواهد کرد. خوشبختانه، این فسخ، حتی اگر دائمی باشد، بر زمان عرضه یا عرضه سری آیفون 14 تاثیری نخواهد داشت.

از جمله اطلاعاتی که از سری آیفون 14 در اختیار داریم، می توان به وجود چهار گوشی با صفحه نمایش 6.1 و 6.7 اینچی اشاره کرد که در آن ها نرخ رفرش پرو و ​​پرو مکس هر دو به 120 هرتز می رسد و به جای آن شاهد استفاده از حفره در صفحه نمایش هستیم. یک اسلات خواهیم بود. برای هر دو مدل استاندارد و مکس، نرخ به‌روزرسانی نه تنها 60 هرتز یا به احتمال زیاد 90 هرتز خواهد بود، بلکه همچنان اسلات را روی صفحه نمایش خواهیم دید.

منبع: راهنمای تام

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا