تاریخ عرضه‌ی احتمالی آیفون 14 فاش شد

تاکنون اطلاعات زیادی در مورد گوشی های سری آیفون 14 منتشر شده است چرا که احتمالا پاییز امسال شاهد معرفی آن ها خواهیم بود. اما در کمتر خبری شاهد تاریخ عرضه آیفون 14 بودیم در نتیجه تصمیم گرفتیم با شواهد موجود این موضوع را بررسی کنیم.

قرار است پرچمداران سری آیفون 14 به عنوان جانشین نسل فعلی یعنی آیفون 13 رونمایی و عرضه شوند که روند انتشار اطلاعات این محصولات از سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد. کاشفان، تحلیلگران و منابع خبری مختلف به طور مداوم اطلاعات مختلفی را در مورد این محصولات منتشر می کنند تا مصرف کنندگان اطلاعات کاملی در مورد آنچه اپل در پاییز امسال منتشر خواهد کرد، داشته باشند.

به لطف این منابع خبری، ما همچنین توانستیم به اطلاعات زیادی در مورد گوشی های آینده اپل دسترسی پیدا کنیم. برای مثال طبق آخرین اخبار می دانیم که آیفون 14 باید دارای سه مدل دیگر شامل مکس، پرو و ​​پرو مکس باشد که به ترتیب 6.1، 6.7، 6.1 و 6.7 اینچی خواهند بود. همچنین امسال به نظر می رسد که تفاوت بین مدل استاندارد و پرو بسیار بیشتر و محسوس تر از قبل باشد. برای مثال دوربین مدل پرو 48 مگاپیکسلی خواهد بود در حالی که مدل استاندارد و مکس از همان دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد. از سوی دیگر، گفته می شود که هر دو مدل پرو و ​​پرو مکس دارای صفحه نمایش طراحی توخالی خواهند بود، در حالی که دو مدل ارزان تر از یک اسلات استفاده می کنند. اگرچه بسیاری از این اطلاعات شایعه است، اما دلیل خوبی برای باور آن داریم.

با این حال همانطور که اشاره کردیم در این مدت کمتر پیش می آید که درباره تاریخ عرضه آیفون 14 چیزی بگوییم.بسیاری از کاربران می دانند که روزی در پاییز یا به طور دقیق تر در شهریور ماه شاهد ارائه این محصولات خواهیم بود و اگر برنامه های شرکت آمریکایی تغییر نکند، حتی می توانند در همان ماه عرضه شوند، زیرا اپل معمولاً گوشی های خود را در همان ماه رونمایی و روانه بازار می کند.

اگرچه هنوز شایعاتی درباره تاریخ عرضه سری آیفون 14 منتشر نشده است، اما به نظر می رسد با توجه به شواهد موجود، برای روشن شدن این موضوع نیازی به انتظار طولانی نیست. البته اپل این روزها سعی می کند اطلاعات محصول خود را تا حد امکان مخفی نگه دارد، اما مدل خاصی که این شرکت آمریکایی برای عرضه محصولات خود دنبال می کند، گمانه زنی های ما را در مورد تاریخ عرضه آیفون ها بسیار منطقی می کند.

در جدول زیر تاریخ عرضه و عرضه تمامی مدل های آیفون از 6 تا 13 را مشاهده می کنید. این در حالی است که اپل به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات جدی زنجیره ای تنها یک بار مجبور به کناره گیری از مدل خود شده است. تحویل. در غیر این صورت، معمولاً شاهد عرضه آیفون در ماه اکتبر یا سپتامبر هستیم.

تاریخ عرضه آیفون 14

هیچ کس نمی داند چه اتفاقی ممکن است در سپتامبر یا اکتبر امسال بیفتد. اما با توجه به این واقعیت که این تاج تا حد زیادی محدود است و قوانین سختگیرانه قرنطینه برداشته شده است، بعید است که اتفاق خاصی رخ دهد که برنامه ریزی شرکت آمریکایی را مختل کند. در جدول زیر تاریخ عرضه و عرضه تمامی آیفون های 6 تا 13 را بررسی می کنیم تا ببینیم چه مدلی تولید می کنند.

نام تلفن تاریخ افتتاحیه تاریخ انتشار
سری آیفون 13 14 سپتامبر 2021 24 سپتامبر 2021
آیفون 12 و آیفون 12 پرو 13 اکتبر 2020 23 اکتبر 2020
آیفون 12 مینی و 12 پرو مکس 13 اکتبر 2020 13 نوامبر 2020
سری آیفون 11 10 سپتامبر 2019 20 سپتامبر 2019
آیفون XS، آیفون XS Max 12 سپتامبر 2018 21 سپتامبر 2018
آیفون XR 12 سپتامبر 2018 26 اکتبر 2018
سری آیفون 8 12 سپتامبر 2017 22 سپتامبر 2017
آیفون ایکس 12 سپتامبر 2017 3 نوامبر 2017
سری آیفون 7 7 سپتامبر 2016 16 سپتامبر 2016
سری آیفون 6 اس 9 سپتامبر 2015 25 سپتامبر 2015
سری آیفون 6 9 سپتامبر 2014 19 سپتامبر 2014

ما نیازی به رمزگشایی پیچیده نداریم تا بفهمیم وضعیت چیست. از سال 2014، آیفون ها در ماه سپتامبر معرفی شدند، به جز یک سال که اپل به شدت تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت. به عبارت دقیق تر، آیفون ها هرگز در هفته اول سپتامبر معرفی نشدند و این همیشه یا در روز هفتم (2016) یا از 9 تا 14 سپتامبر اتفاق می افتاد.

در سال 2020، وضعیت به حدی بد بود که اپل حتی نتوانست گوشی های خود را در یک تاریخ عرضه کند. آیفون 12 و 12 پرو 10 روز پس از عرضه رسمی به بازار آمدند، اما مینی و پرو مکس در ماه نوامبر در دسترس قرار گرفتند. البته یک بار در سال های 2017 تا 2019 مشکلاتی در برنامه ریزی اپل وجود داشت. به عنوان مثال، آیفون X در اوایل نوامبر 2018 وارد بازار شد، در حالی که XS و XS Max در اواخر سال 2018 در دسترس قرار گرفتند و یک ماه بعد شاهد عرضه آیفون XR بودیم. پس بهتر است این سال ها را به کلی فراموش کنیم.

تاریخ عرضه‌ی احتمالی آیفون 14 فاش شد

در سال 2021 همه چیز به حالت عادی باز خواهد گشت. هر چهار مدل آیفون 13 در یک تاریخ و در یک تاریخ معرفی شدند. اما به دلیل تعطیلات کریسمس، مشکلات متعددی در زنجیره تامین مدل 13 پرو به وجود آمد که خیلی زود برطرف شد. بنابراین می توان فرض کرد که اگر مشکلی بر سر راه اپل وجود نداشته باشد و شرکت آمریکایی بخواهد همین سیاست را در زمینه تحویل گوشی ها حفظ کند، به نظر می رسد وضعیت ایده آل از نظر این شرکت، تحویل همه دستگاه ها باشد. گوشی ها در یک تاریخ

اگر به جدول بالا دقت کنید، متوجه مدل خاصی خواهید شد. اپل معمولاً تاریخ عرضه آیفون را بین 9 تا 11 روز پس از تاریخ عرضه تعیین می کند. البته در این مورد استثناهایی نیز وجود دارد، مانند آیفون 6 اس و 6 اس پلاس که حدود 16 روز پس از عرضه عرضه شدند، اما به نظر می رسد بین تاریخ عرضه و عرضه این گوشی بین 9 تا 11 روز تفاوت وجود داشته باشد. آیفون 14.

با این حساب آیفون 14 کی عرضه می شود؟

IP iPhone 14 Pro

از آنجایی که هیچ منبع افشاگر یا داخلی خاصی پشت این خبر وجود ندارد، جدولی که در بالا مشاهده کردید تنها چیزی است که برای حدس زدن تاریخ عرضه آیفون های جدید نیاز داریم. این جدول همچنین به خوبی نشان می دهد که در هفته دوم یا در نهایت آخرین روز از هفته اول شهریور ماه مراسم افتتاحیه آیفون برگزار می شود و 9 تا 11 روز بعد شاهد معرفی آنها خواهیم بود.

یکی از نکات مهم در مورد اپل و سیاست انتشار آیفون این است که اپل در تلاش است تا رویداد خود را در روز سه شنبه برگزار کند. این ممکن است خبر خوبی باشد، زیرا اولین سه شنبه ماه سپتامبر، روز ششم خواهد بود. اما این به این دلیل نیست که 6 سپتامبر روز کارگر است و اپل نمی خواهد قبل از عرضه سری آیفون 14 استراحت کند.

پس اگر بخواهیم خلاصه ای داشته باشیم باید بگوییم: 1) اپل معمولا رویداد خود را در آخرین روز هفته اول یا در هفته دوم شهریور برگزار می کند. 2) اپل ترجیح می دهد گوشی های خود را در روز سه شنبه معرفی کند. 3) اپل رویداد خود را بعد از روز کارگر برگزار نخواهد کرد. با این تفاسیر تنها یک روز باقی مانده که می توان آن را آخرین تاریخ معرفی آیفون 14 دانست و آن 13 سپتامبر است. از طرفی به نظر می رسد 22 سپتامبر باید تاریخ خوبی برای عرضه آیفون مورد انتظار باشد.

بار دیگر باید تاکید کنیم که هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست و تنها بر اساس اطلاعات موجود در مورد تاریخ عرضه و عرضه آیفون های قبلی توانستیم به یک تاریخ احتمالی اما منطقی برسیم.

آیا امکان تاخیر در عرضه آیفون های جدید وجود دارد؟

آیفون 14

هیچ چیز در این زمینه مشخص نیست. اگر تا شهریور ماه خبری از مشکل برنامه ریزی اپل نباشد، باید شاهد معرفی آیفون 14 و عرضه آن در همان تاریخ ها باشیم. به نظر نمی رسد در حال حاضر مشکل چندانی وجود داشته باشد، به خصوص که هیچ گزارشی از مرگ تاج و تخت گزارش نشده است.

البته، این بدان معنا نیست که تاج هنوز تهدیدی برای سلامتی شما نیست، به هر حال، شما هنوز هم باید تمام اقدامات امنیتی را انجام دهید، زیرا هر لحظه می توان یک کشور جدید آزاد کرد. به عنوان مثال، در چین، جایی که به نظر می رسید همه چیز تمام شده است، قرنطینه دوباره در همه شهرها به دلیل رشد تاج اجباری شد. از آنجایی که آیفون ها عمدتاً در چین مونتاژ می شوند، این می تواند تأثیر مستقیمی بر تاریخ عرضه آنها داشته باشد.

مناطق نزدیک به کارخانه فاکسکان که محصولات اپل را مونتاژ می کند، اخیرا قرنطینه شده است. این نگرانی‌ها را برانگیخت که ممکن است در عرضه آیفون 14 تاخیر وجود داشته باشد. اما بعداً گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد کارخانه فاکسکان به خوبی کار می‌کند. با این حال هیچ چیز قطعی نیست و این خبر را باید شایعه ای منطقی و قابل قبول دانست.

منبع: راهنمای تام

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا