تب Communities قابلیت جدیدی است که واتساپ روی آن کار می‌کند

در روزهای اخیر اخبار زیادی در رسانه ها در مورد ویژگی های جدید مختلفی که واتس اپ در حال کار بر روی آنها است منتشر شده است. به نظر می رسد مدیران این شرکت به اهمیت مدرن بودن و کاربردی بودن پیام رسان های خود پی برده اند و با ارائه فرصت های جدید سعی در افزایش تعداد کاربران و طرفداران واتس اپ دارند. در همین راستا، واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به عنوان یک بخش ویژه به نام Communities ارائه می شود. اگر به خاطر داشته باشید، عملکرد Community برای اولین بار در ماه گذشته ارائه شد، اما جزئیات بیشتری منتشر شده است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

به گفته توزیع کننده معروف اطلاعات و قابلیت های واتس اپ، «WABetaInfo»، واتس اپ به زودی بخش «Communities» را در اختیار کاربران اندروید و iOS این پیام رسان ها قرار می دهد. این ویژگی به جای آیکون دوربین به عنوان یک تب مخصوص در سمت چپ صفحه چت قرار می گیرد. با توجه به تصاویر ارسال شده توسط این افشاگر، ویژگی تب Communities به کاربران واتس اپ این امکان را می دهد که گروه های جدیدی ایجاد کنند و بسیار راحت تر از قبل به آن گروه ها دسترسی داشته باشند.

تب Communities قابلیت جدیدی است که واتساپ روی آن کار می‌کند

لازم به ذکر است که تفاوت این گروه‌ها در این بخش با گروه‌های عادی واتس‌اپ هنوز مشخص نشده است، اما گفته می‌شود که بخش Communities دارای ویژگی‌های جدیدی است که در اختیار مدیران گروه قرار می‌گیرد، این افراد ممکن است دسترسی و کنترل بهتری داشته باشند. این بخش در حال حاضر در نسخه آزمایشی اپلیکیشن برای دو سیستم عامل اندروید و iOS در حال تست است و انتظار داریم در آینده نزدیک شاهد نسخه عمومی این قابلیت برای تمامی کاربران باشیم.

واتس اپ با بیش از 2 میلیارد کاربر در بیش از 180 کشور جهان، یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباطی روی کره زمین است. گزارش های اخیر نشان می دهد که این پیام رسان بیش از 5 میلیارد بار در گوگل پلی دانلود شده است، اما همچنان می توان آن را محبوب ترین برنامه پیام رسان در جهان دانست. این برنامه پس از گسترش تاج ویژگی های خوب و مفید زیادی به دست آورد و به نظر نمی رسد به این زودی روند دریافت ویژگی های جدید را متوقف کند. در زیر برخی از ویژگی های احتمالی این پلتفرم محبوب را بررسی خواهیم کرد.

گزارشی که اخیراً گزارش شده است که واتس اپ در حال کار بر روی ابزار جدیدی برای طراحی و نقاشی است. این پیام رسان ها اکنون ابزارهای طراحی خوبی برای ویرایش عکس دارند که با آپدیت های جدید گسترش خواهند یافت. این ابزار طراحی جدید به کاربران اجازه می دهد تا به صورت دستی روی عکس ها بنویسند یا یادداشت های شخصی خود را در فیلدهای عکس قرار دهند. در گذشته کاربران واتس اپ برای ویرایش عکس های خود فقط به مداد دسترسی داشتند، اما WABetaInfo Published Images سه ابزار طراحی را معرفی کرده است که با ابزار تاری عکس در اختیار کاربران واتس اپ قرار می گیرد.

تب Communities قابلیت جدیدی است که واتساپ روی آن کار می‌کند

یکی دیگر از ویژگی‌ها می‌گوید واتس‌اپ در حال آزمایش قابلیتی در نسخه بتا است که به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به ذخیره شماره تلفن همراه خود برای افراد پیام ارسال کنند. در همین راستا WABetaInfo گزارش می دهد که نسخه بتای واتس اپ برای اندروید پس از لمس یک شماره موبایل چندین گزینه را به شما نشان می دهد. ذخیره یک شماره ثبت نشده سه گزینه جدید در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که کاربر در پیام رسان نباشد، پس از لمس شماره خود، دو گزینه برای افزودن وی به لیست مخاطبین یا برقراری ارتباط با وی وجود دارد. اگر این کاربر در واتس اپ است، می توانید انتخاب کنید که با او صحبت کنید و بدون نیاز به ذخیره شماره برای کاربر پیام ارسال کنید.

منبع: تلفن

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا