ترامپ رسماً فعالیت خود را با انتشار اولین پستش در Truth Social آغاز کرد

حدود دو ماه و نیم پس از راه اندازی رسمی شبکه اجتماعی جدید دونالد ترامپ، Truth Social، مهمترین عضو این پلتفرم، سرانجام راه اندازی خود را در این شبکه اجتماعی اعلام کرد. رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه اولین پست خود را در سایت Truth Social منتشر کرد و شبکه خود را رسما راه اندازی کرد.

او در پستی نوشت: «من برگشتم! نکته جالب در مورد این پست این بود که او در انتهای آن هشتگ “#COVFEFE” را قرار داد. برای آن دسته از کاربرانی که اطلاعی ندارند باید بگوییم که ترامپ قبل از ممنوعیت توئیتر در توییتی عجیب از این هشتگ استفاده کرده و حالا در اولین پست رئیس جمهور سابق آمریکا دوباره شاهد این هشتگ هستیم.

ترامپ رسماً فعالیت خود را با انتشار اولین پستش در Truth Social آغاز کرد

در واقع ترامپ اولین پست خود را قبل از راه اندازی رسمی این شبکه اجتماعی در سایت Truth Social منتشر کرد. اما پس از ارائه خبری از فعالیت وی در این پلتفرم نشد. با این حال او اکنون اولین پست خود را در واکنش به این شایعات منتشر می کند و به دنبال آن ده ها «حقیقت» و «تکرار» منتشر می شود. لازم به ذکر است که این دو اصطلاح در واقع همان توییت ها و ریتوییت هایی در توییتر هستند که با نام های دیگری در این پلتفرم ذکر می شوند.

هفته گذشته کاربران در دانلود این اپلیکیشن با مشکل مواجه شدند که منجر به کاهش آمار دانلود برای این پلتفرم شد. همچنین دو تن از مدیران ارشد این پلتفرم نیز از سمت خود استعفا داده اند. اما لازم به ذکر است که قبل از تصدی پست ترامپ در Truth Social، این اپلیکیشن در صدر فهرست اپلیکیشن های دانلود شده در اپ استور قرار داشت.

ترامپ در مصاحبه ای با فاکس نیوز پس از اینکه ترامپ از خرید توییتر توسط ایلان ماسک خبر داد، گفت که حتی در صورت بازگرداندن حساب توییتر خود به این پلتفرم بازنخواهد گشت. این مصاحبه مدت کوتاهی پس از اعلام ایلان ماسک مبنی بر خرید 44 میلیارد دلاری توییتر در رسانه ها منتشر شد. لازم به ذکر است که از زمانی که ایلان ماسک به سهامدار اصلی توییتر تبدیل شده است، هواداران رئیس جمهور سابق آمریکا خواستار بازگرداندن حساب کاربری وی در این شبکه اجتماعی شده اند. شایعات به این گمانه زنی منجر شده است که ترامپ در صورت بازگرداندن حساب توییتر خود می تواند به پلتفرم محبوب بازگردد.

او به فاکس نیوز گفت: «من وارد توییتر نخواهم شد و در حقیقت خواهم ماند. “امیدوارم ایلان ماسک را در توییتر بخرد زیرا آن را بهبود می بخشد و ماسک خوب است، اما من همچنان به حقیقت پایبند هستم.” اگرچه ترامپ علاقه ای به بازگشت به توییتر نداشت، بسیاری از سیاستمداران جمهوری خواه از خرید توییتر استقبال کردند. ثروتمندترین مرد. در جهان می تواند به این پلت فرم محبوب بازگشت. ایلان ماسک همچنین به این واقعیت واکنش نشان داد که Truth Social با توییت هایی در صدر فهرست اپلیکیشن های دانلود شده اپ استور قرار گرفت.

برای کسانی که نمی‌دانند، حساب‌های توییتر در ژانویه 2021، دو روز پس از شورش‌های مرگبار 6 ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا توسط حامیان ترامپ در تلاش برای جلوگیری از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، کاربر توییتر دونالد ترامپ را تحریم کرد. برای همیشه.

ترامپ رسماً فعالیت خود را با انتشار اولین پستش در Truth Social آغاز کرد

در ابتدا، توییتر پس از انتشار توییت هایی به نام دروغ های انتخاباتی، حساب کاربری رئیس جمهور سابق آمریکا را به دلیل نقض مکرر سیاست های مدنی به مدت 12 ساعت مسدود کرد. این پلتفرم دو روز بعد این ممنوعیت را دائمی کرد. دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک، اسنپ شات و یوتیوب نیز پس از شورش های 6 ژانویه، رئیس جمهور سابق آمریکا را ممنوع کردند.

پس از این اقدام، ترامپ از توییتر شکایت کرد تا حساب کاربری خود را پس بگیرد. رئیس جمهور سابق آمریکا گفت توییتر به او فشار می آورد تا اعضای کنگره آمریکا را مجبور کند. ترامپ تلاش کرده است تا به طور موقت ممنوعیت حساب توییتر خود را لغو کند تا بتواند برای رفع دائمی این ممنوعیت تلاش کند. باید دید ادامه حضور او در Truth Social چه زمینه های دیگری را برای رئیس جمهور سابق آمریکا ایجاد خواهد کرد.

منبع: ما جدا شدیم

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا