ترامپ می‌خواهد استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک را در آمریکا ممنوع کند

گزارشی که دیروز منتشر شد حاکی از آن بود که دولت آمریکا شرکت چینی ByteDance را که مالک اپلیکیشن تیک تاک است تحت فشار قرار داده است تا این اپلیکیشن را به یک شرکت آمریکایی بفروشد. در همین راستا شایعاتی مبنی بر امکان فروش این اپلیکیشن به مایکروسافت به گوش می رسد.

اما دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران گفت که به زودی فرمان اجرایی ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن در ایالات متحده را امضا خواهد کرد و آشکارا با فروش این شرکت به شرکت های آمریکایی مانند مایکروسافت مخالف است. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. در این زمینه می توان به ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن های چینی مانند Tikotak در هند اشاره کرد.

تیک تاک

دو روز پیش، مدیرعامل تیک تاک با انتشار نامه ای سرگشاده اعلام کرد: “ما دشمن نیستیم” و “ما می خواهیم تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از در دسترس بودن و موفقیت طولانی مدت تیک تاک انجام دهیم.”

سخنگوی تیک تاک بیانیه ای درباره اظهارات دونالد ترامپ صادر کرد که در ادامه می خوانید:

واقعیت این است که 100 میلیون آمریکایی از این برنامه تیک تاک برای سرگرمی و ارتباط استفاده می کنند، به خصوص در زمان بحران کرون. ما فقط در سال جاری نزدیک به 1000 نفر را برای تیم آمریکایی خود استخدام کرده ایم و با افتخار می گوییم که قصد داریم 10000 آمریکایی دیگر را استخدام کنیم. صندوق 1 میلیارد دلاری ما از تولیدکنندگان محتوای آمریکایی که از این راه امرار معاش می کنند حمایت می کند. اطلاعات کاربر تیک تاک آمریکایی در ایالات متحده ذخیره می شود و به شدت کنترل می شود. بزرگترین سرمایه گذاران در این اپلیکیشن آمریکایی ها هستند. ما متعهد به محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران خود هستیم و همچنان به تلاش برای ایجاد یک خانواده پر جنب و جوش و کسب و کار معنادار برای کسانی که در پلت فرم ما محتوا تولید می کنند، ادامه می دهیم.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا