اخبار مشتریان

تستوسترون اناناتات | دکتر. رضا غیاثوند

تستوسترون Enanthate
این یک سیستم استروئیدی است و دارای اثر آنابولیک است ، که یک داروی مهم در درمان افراد با تستوسترون پایین است. این هورمون برای درمان مردان تراجنسی استفاده می شود. این درمان معمولاً یک یا چهار بار در هفته با تزریق عضلانی یا زیر جلدی انجام می شود.
عوارض جانبی تستوسترون انانتات شامل علائم یائسگی مانند آکنه ، رشد مو ، تغییر در تن و افزایش میل جنسی است. این یک استروئید آنابولیک و آنابولیک است. این ماده به عنوان آگونیست برای گیرنده های آندروژن برای اهداف بیولوژیکی همراه با تستوسترون و دهیدرو تستوسترون به عنوان آندروژن عمل می کند. این دارو دارای اثرات آنابولیک قوی و آندروژنیک است که برای رشد خصوصیات مردانه ضروری است و برای درمان بیش از سایر آندروژن ها مناسب است. تستوسترون Enanthate یک استر تستوسترون است و تستوسترون ماندگاری طولانی دارد. به همین دلیل ، هر دو فرم تستوسترون طبیعی و بیولوژیکی در نظر گرفته می شود.
تستوسترون انانتات در سال 1954 برای استفاده در پزشکی معرفی شد. این دارو به همراه تستوسترون سیپیونات و تستوسترون آندکانوات و تستوسترون پروپیونات از پرمصرف ترین ها هستند. علاوه بر این ، در عمل پزشکی ، از تستوسترون انانتات هم در فیزیوتراپی و هم در درمان فیزیکی استفاده می شود. این یک عنصر تنظیم شده در بسیاری از کشورها است. بنابراین ، استفاده غیر پزشکی از آن به طور کلی غیرقانونی است.
کاربرد بالینی تستوسترون انانتات
تستوسترون انانتات به عنوان درمان جایگزینی آندروژن استفاده می شود. در آندروژن درمانی استفاده می شود. به طور خاص در ایالات متحده برای درمان هایپوگنادیسم مرد ، تأخیر بلوغ در پسران و سرطان پستان در زنان تأیید شده است. همچنین برای درمان هورمون های مردانه برای مردان تراجنسی استفاده می شود.
عوارض جانبی تستوسترون انانتات
یکی از عوارض جانبی تستوسترون انانتات این است که جنسیت زن را افزایش می دهد. حدود 10٪ از آنانات تستوسترون در مردان عادی به دی هیدروتستولون تبدیل می شود. دی هیدروتستوسترون می تواند ویژگی های زن و مرد را بهبود بخشد. از ویژگی های مردانه می توان به هایپرتروفی کلیتورال ، آلوپسی آندروژنتیک ، رشد بیش از حد مو و ضخیم شدن بند ناف اشاره کرد.
دی هیدروتستوسترون نقش مهمی در عملکرد زنان و مردان دارد و ممکن است یکی از دلایل اصلی پریاپیسم ایسکمیک در مردان باشد. در یک مطالعه استفاده از فیناستراید در درمان پریاپیسم ایسکمیک در مردان گزارش شده است.
انانتات تستوسترون می تواند IGF-1 و IGF-bp را افزایش دهد. همچنین می تواند با آروماتاز ​​به استرادیول تبدیل شود ، که می تواند منجر به ژنیکوماستی در مردان شود. مهار کننده های آروماتاز ​​می توانند اثرات استروژن بر روی تستوسترون را مسدود کنند.

فارماکودینامیک تستوسترون انانتات
تستوسترون انانتات یک محصول جانبی از تستوسترون آنابولیک و آندروژن است. این بدان معنی است که یک آگونیست گیرنده آندروژن است.
فارماکوکینتیک تستوسترون انانتات
نیمه عمر تستوسترون 4/4 روز و عوارض تزریق عضلانی 5/8 روز است. این دارو باید هفته ای یکبار تجویز شود و سطح تستوسترون خون را تغییر می دهد. در نتیجه ، در ابتدای تزریق سطح افزایش می یابد و به سطح بالاتر از حد طبیعی می رسد.شیمی شیمیایی تستوسترون انانتات
تستوسترون Enanthate و تستوسترون 17-Beta Heptanoate [6] Androstene یک استروئید مصنوعی و تستوسترون است. این یک استر آندروژن است و به طور عمده 17-بتا آناتات [7] (هپانوات) [8] استرهای تستوسترون است.
تاریخچه تستوسترون انانتات
تستوسترون انانتات در اوایل سال 1952 راه اندازی شد و اولین بار در سال 1954 در ایالات متحده برای مصارف پزشکی مانند دلاتستریل مورد استفاده قرار گرفت.
نام مشترک تستوسترون آنانات
تستوسترون Enanthate نام رایجی است که توسط داروهای مورد تایید USAN و BAN استفاده می شود و به عنوان تستوسترون هپانات نیز شناخته می شود.
مصرف و دوز طبیعی تستوسترون اناناتات
میزان تستوسترون در ایالات متحده بسیار بیشتر از هرجای دیگر در جهان است. تستوسترون یا هپانوات تستوسترون معمولاً در دوز 200 میلی گرم در هر میلی لیتر مایعات است.
در ایالات متحده ، enanthate تستوسترون ، همراه با سایر AAS ، توسط قانون اساسی III تنظیم می شود. در کانادا ، داروها با قانون دارویی IV تنظیم می شوند.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع:
منبع پزشکان در سایت تستوسترون Ananate است. رضا غیاثوند

| drghiasvand.com.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا