تست سقوط گلکسی S22 اولترا دو نقطه ضعف بزرگ طراحی آن را آشکار می‌کند

گلکسی اس 22 اولترا به عنوان بهترین و قدرتمندترین گوشی پرچمدار سامسونگ طبیعتا باید بهترین مشخصات و امکانات از جمله کیفیت ساخت و میزان مقاومت در برابر ضربه را داشته باشد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. فروپاشی کامل، در نظر بگیرید.

سامسونگ در طراحی گلکسی اس 22 اولترا و هر دو مدل پلاس و استاندارد از بهترین و قوی ترین شیشه محافظ موجود یعنی گوریلا گلس ویکتوس پلاس استفاده کرده و همچنین مدعی است که فریم آلومینیومی به کار رفته در این گوشی ها نیز دوام خوبی از خود نشان می دهد. البته در تست خراش دیدیم که مدل های پلاس و استاندارد عملکردی مشابه گوشی های معمولی دارند، اما مدل اولترا خیلی زودتر خط و خش هایی به خصوص در قسمت خمیده صفحه نمایش پیدا کرد که کمی عجیب بود.

اما پس از تست مقاومت در برابر خراش، انحنا و نفوذ آب که می توان گفت عملکرد سری گلکسی اس 22 در آنها خوب است، به تست تصادف می رسیم که البته تنها ویدئوی گلکسی اس 22 اولترا در این ما یک رابطه داریم اما از آنجایی که این گوشی قدرتمندترین و بهترین مدل در بین پرچمداران این شرکت کره ای محسوب می شود، بنابراین این تست دوام جذابتر و مهمتر به نظر می رسد.

دوربین تست تصادف Galaxy S22 Ultra

در قسمت اول مقایسه که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید، گلکسی اس 22 اولترا روی لنز دوربینش به زمین افتاد. از آنجایی که شرکت کره ای تصمیم گرفت لنز دوربین را بدون هیچ ماژولی روی پنل پشتی نصب کند، انتظار نداشتیم این دوربین ها مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه از خود نشان دهند که متاسفانه این اتفاق افتاد. اولین قربانی قسمت اول تست خرابی صفحه نمایش اولترا واید گلکسی اس 22 شکست آن بود، اما از آنجایی که بسیاری از کاربران یک قاب محافظه کارانه برای این گوشی ارائه می کنند، می توان گفت که نباید زیاد نگران این مشکل باشیم. البته اگر این قاب را در هر شرایطی داشته باشید، زیرا هر چه که باشد، این یک ایراد بزرگ در طراحی گلکسی سامسونگ است.

خرابی صفحه نمایش

اما در قسمت دوم به تست تصادف در پنل نمایشگر می رسیم تا ببینیم آیا نمایشگر که دارای لایه محافظ گوریلا گلس ویکتوس پلاس است نیز می تواند عملکرد خوبی داشته باشد یا خیر. در این قسمت صفحه نمایش خمیده اگرچه بسیار زیباست و ظاهر گوشی را تغییر داده است، اما دومین نقطه ضعف بزرگ گلکسی اس 22 اولترا بعد از طراحی دوربین هاست چرا که بیشترین آسیب را هنگام برخورد با زمین به خود می بیند.

اگر گوشی در روز نمایشگر به زمین بیفتد، ممکن است مشکل بزرگی نباشد، اما اگر به دلیل خم شدن کمی صفحه در این قسمت ها، آن را از کنار زمین به زمین بیندازید، بنابراین به احتمال زیاد این قسمت مشکل خواهد داشت باید خیلی خوش شانس باشید که در صورت نداشتن قاب محافظ با کیفیت، گوشی روی اجسام سخت مانند سیمان و سنگ نمی افتد وگرنه احتمال شکستن دوربین یا پنل خمیده آن بسیار زیاد است.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا