تسک‌بار ویندوز 11 آپدیت بسیار جذابی دریافت کرد

ویندوز 11 اخیراً به روز رسانی دریافت کرده است که طی آن نوار وظیفه به طور قابل توجهی به روز شده است. اکنون در نوار وظیفه ویندوز 11 می توانید به راحتی برنامه ها را دسته بندی کرده و آنها را پیدا کنید.

مایکروسافت به تازگی یک به روز رسانی برای کانال توسعه خود منتشر کرده است که یافتن برنامه ها را در نوار وظیفه ویندوز بسیار آسان تر می کند. حالا وقتی تب های زیادی را در نوار وظیفه باز کنید، یک آیکون با سه نقطه ظاهر می شود که با کلیک روی آن می توانید اپلیکیشن هایی را که دیگر جایی برای آنها ندارند در نوار وظیفه مشاهده کنید.

در حال حاضر، ویندوز 10 و 11 فقط می توانند برگه هایی که اخیراً باز شده اند را مشاهده کنند. این محدودیت همچنین یافتن یک برنامه خاص را اگر به دنبال آن هستید بسیار دشوار می کند. اما به لطف یک ویژگی جدید عالی که اخیرا اضافه شده است، مهم نیست که چقدر مشغله دارید، می توانید به راحتی برنامه های مورد نظر خود را پیدا کنید.

به گفته مایکروسافت در وبلاگ Windows Insider، نوار وظیفه جدید بسیار شبیه به نوار وظیفه فعلی است و بسیاری از وظایف خود از جمله قابلیت پین کردن برنامه ها را انجام می دهد. با این تفاوت که وقتی روی سه نقطه کلیک می کنید، یک منوی شناور ظاهر می شود که می توانید لیست برنامه ها را ببینید. با کلیک بر روی قسمت دیگری از صفحه، این منو از بین می رود تا در کار شما اختلال ایجاد نکند.

تسک‌بار ویندوز 11 آپدیت بسیار جذابی دریافت کرد

تصویری از منوی نوار وظیفه جدید که برگه ها را در یک برگه جداگانه نگه می دارد

ویندوز 11 بیلد 25163 ویژگی های جدید و جذاب دیگری نیز دارد که از جمله آنها می توان به اشتراک گذاری نزدیک اشاره کرد. این ویژگی شباهت زیادی به AirDrop اپل دارد و هدف آن این است که به شما امکان انتقال فایل ها را بین سایر سیستم های ویندوز 11 بدهد. ادغام بهبود یافته OneDrive با سیستم همچنین به شما امکان می دهد فایل های محلی را از طریق سرویس ابری مایکروسافت برای دیگران ارسال کنید. فروشگاه مایکروسافت نیز در این به روز رسانی بهبود یافته است و اکنون به کاربران امکان می دهد قیمت برنامه ها، بازی ها یا فیلم ها را مشاهده کنند. حتی ممکن است نسخه یک بازی را به صورت استاندارد یا نسخه لوکس ببینید.

از آنجایی که این به روز رسانی در حال حاضر فقط برای حلقه توسعه دهندگان Insider در دسترس است، به این معنی است که مایکروسافت در حال کار بر روی آن است. در نتیجه ممکن است خیلی زود به آن دسترسی نداشته باشیم. شاید شاهد این آپدیت جدید در آپدیت بزرگ ویندوز 11 باشیم که Sun Valley 2 نام دارد و پاییز امسال از راه می رسد. اگرچه این ویژگی نوار وظیفه جدید به اندازه ویژگی Stage Manager در macOS Ventura و iPadOS کامل و جامع نیست، اما قطعاً می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد.

از آنجایی که ویندوز 11 جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت است، انتظار می رود سال ها به روز رسانی ها و ویژگی های بهتری دریافت کند. ظاهرا مایکروسافت می خواهد ویندوز 12 را تا دو سه سال دیگر معرفی کند. البته نمی دانیم که این نام گذاری خواهد شد یا نه، اما به این معنی است که دارندگان ویندوز 11 می توانند حداقل 2 یا 3 سال از به روز رسانی های جذاب مایکروسافت بهره مند شوند. پس از آن، از شدت تغییرات کاسته می شود، البته روند انتشار به روز رسانی ها تا چندین سال ادامه خواهد داشت.

منبع: راهنمای تام

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا