تصاویر حیرت‌انگیز ثبت شده توسط جیمز وب را به عنوان تصویر زمینه دانلود کنید

اگر به تصاویر شگفت انگیزی که جیمز وب چند روز پیش از فضا گرفت علاقه مند هستید، یک خبر خوب برای شما داریم و آن این است که امروز این تصاویر به صورت والپیپر برای دانلود در دسترس هستند.

جیمز وب در حال حاضر قدرتمندترین تلسکوپی است که ناسا تا به حال به فضا پرتاب کرده است. این تلسکوپ که در واقع چشم انسان در کهکشان راه شیری است قادر است تصاویر بسیار واضح و باکیفیتی را از فاصله صدها میلیون سال نوری ثبت کند تا بتوانیم اطلاعاتی در مورد حیات در سیارات دیگر به دست آوریم. .

کیفیت بالای آینه ها و حسگرهای جیمز وب به قدری مورد ستایش قرار گرفت که همه ما مشتاقانه منتظر ثبت و انتشار اولین تصاویر دنیای بیکران از او بودیم که در نهایت چند روز پیش اتفاق افتاد و توانستیم مواردی را مشاهده کنیم که با تشکر به این تلسکوپ قدرتمند، تلسکوپ هابل با کیفیت بسیار پایین برای ما منتشر می کند.

این تصاویر به قدری زیبا هستند که می توانید ساعت ها به آنها نگاه کنید و از عظمت و زیبایی دنیای بیکران لذت ببرید. اما این همه ماجرا نیست. اگر به دنبال راهی برای قرار دادن آثار جیمز وب در صفحه اصلی یا قفل گوشی خود هستید، خبر خوبی برای شما داریم. باید بگوییم که تصاویر ضبط شده توسط جیمز وب هم اکنون به صورت والپیپر برای دانلود در دسترس هستند.

این تصاویر مستقیماً از فایل اصلی می آیند و کیفیت بسیار بالایی دارند. جالب است بدانید حجم تصاویر ذخیره شده توسط جیمز وب هر کدام تقریبا به 130 مگابایت می رسد و وضوح آنها 8441 در 14575 پیکسل است. آنچه در زیر مشاهده خواهید کرد، یک نسخه برش خورده و کوچک شده از این تصاویر است که به 1440 در 1440 پیکسل کوچک شده است تا بتوانید از آنها به عنوان تصویر زمینه استفاده کنید.

تصاویر ثبت شده توسط جیمز وب که البته قبلا در این لینک قرار داده شده بود را در زیر مشاهده می کنید. البته این نکته را هم یادآوری کنیم که در صورت تمایل به دانلود این تصاویر از کپی و دانلود مستقیم این تصاویر خودداری نمایید. به انتهای مقاله بروید و فایل زیپی که در آنجا قرار داده ایم را دانلود کنید زیرا کیفیت تصاویر این فایل فشرده بسیار بالاست.

تصویر بالا سمت چپ، استفان کوئینتت، گروهی متشکل از پنج کهکشان است که در فاصله 290 میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی پگاسوس یا اسب بالدار قرار دارند. تصویر بالا سمت راست سحابی کارینا یکی از بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین سحابی‌های آسمان شب است که تقریباً 7600 سال نوری از ما فاصله دارد و در صورت فلکی جنوبی کارینا قرار دارد. تصویر پایین سمت راست، سحابی حلقه جنوبی (NGC 3132)، یک سحابی سیاره ای است. یک ابر گاز در حال انبساط که یک ستاره در حال مرگ را احاطه کرده است. تصویر نهایی میدان عمیق جیمز وب از خوشه کهکشانی SMACS 0723 است که همچنین کهکشان های اولیه را به عنوان یک عدسی گرانشی عظیم نشان می دهد. تصویری که تنها بر ناحیه ای به اندازه یک دانه شن در آسمان تمرکز می کند و حضور همه جانبه کهکشان ها را در جهان نشان می دهد. (لازم به ذکر است که اگر در حال مشاهده تصاویر بالا در رایانه یا سایر محصولات صفحه نمایش بزرگ هستید، ترتیب قرارگیری تصاویر از راست به چپ به صورت زیر خواهد بود: پنتاکل استفان، سحابی کارینا، خوشه کهکشان SMACS 0723 و سحابی حلقه جنوبی).

تصاویر فوق را با کیفیت اصلی و حجم 11 مگابایت دانلود کنید

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا