فناوری اطلاعات

تعمیر آیفون 14 بسیار راحت‌تر از نسل قبلی است

سایت معروف iFixit که به بررسی گوشی های مختلف برای بررسی قابلیت تعمیر می پردازد، پس از کالبد شکافی آیفون 14 را ستایش کرد و نوشت که تعمیر این گوشی نسبت به نسل قبل بسیار آسان شده است.

چند روز پیش گزارش هایی مبنی بر قابلیت بازکردن آیفون 14 و 14 پلاس از پنل پشتی منتشر شد که برای اولین بار است که چنین قابلیتی پس از آیفون 4s امکان پذیر شده است. iFixit می‌نویسد که نمایشگر و پنل پشتی تنها با دو پیچ و یک یا دو کانکتور به بدنه اصلی متصل می‌شوند، که برداشتن و تعویض هر دو را بسیار آسان‌تر می‌کند. در واقع این تغییر آنقدر مهم است که طبق گزارش این سایت، اپل مجبور شد در مراسم معرفی آیفون 14 به این موضوع اشاره کند.

تعمیر آیفون 14

به طور کلی آیفون 14 و 14 پلاس به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که بدنه آن از سه قسمت مجزای پنل پشتی، قسمت اصلی و نمایشگر تشکیل شده است. طبق اسناد داخلی اپل که برای هر آیفون جدید در اختیار فروشگاه های اپل و مراکز خدمات مجاز قرار می گیرد، این شرکت می نویسد که اگر پنل پشتی، نمایشگر و دوربین ها آسیب نبینند و آسیب فقط مربوط به قطعات سخت افزاری قسمت میانی است. ، صنعتگران فقط می توانند این قطعه را تعمیر کنند. وسط را جایگزین کنید و از همان پنل پشتی، نمایشگر و دوربین دوباره استفاده کنید.

طبق گزارش iFixit، اپل ساختار طراحی قسمت داخلی آیفون 14 را به میزان قابل توجهی تغییر داده است تا تعمیر این گوشی بسیار راحت تر از قبل شود. این تغییر طراحی منجر به کاهش هزینه تعمیر گوشی در مراکز خدمات مجاز شده است.

تعمیر آیفون 14

البته در اسناد داخلی اپل آمده است که پس از تعویض پنل پشتی شیشه ای، این گوشی ها باید به صورت نرم افزاری کالیبره شوند. این احتمال وجود دارد که اگر این کار انجام نشود، پیام‌های هشدار مربوط به موارد مختلف نمایش داده می‌شود، اگرچه معمولاً قلاب‌زنان غیرمجاز می‌توانند این محدودیت‌ها را تا حد زیادی دور بزنند.

iFixit نوشت که در حال بررسی بدنه آیفون 14 پرو مکس هستند، اما به طور کلی طبق گزارش های منتشر شده، آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس همچنان از طریق صفحه نمایش باز می شوند و اپل در طراحی داخلی بدنه تغییری ایجاد نکرده است. بر اساس این گزارش، با توجه به عدم استفاده از درگاه سیم کارت در مدل های آیفون 14 آمریکا، قطعه مورد نظر در این گوشی ها خالی مانده است. در نهایت، iFixit امتیاز تعمیرپذیری 7 از 10 را به این گوشی داد که بالاترین امتیاز برای یک آیفون از زمان آیفون 7 است.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا