تقریبا 900٫000 اپلیکیشن قدیمی به زودی از پلی استور حذف می‌شوند

به نظر می رسد گوگل می خواهد چیزی حدود 900000 اپلیکیشن را حذف کند که منسوخ شده اند و مدت زیادی است که آپدیت نشده اند.

Google Play Store در حال حاضر یکی از دو بزرگترین و غنی ترین فروشگاه های اپلیکیشن به همراه اپ استور اپل است که تقریباً در هر منطقه ای که به دنبال آن هستید می توانید نسخه های آن را بیابید. اما یکی از دلایلی که فروشگاه رقیب بیشتر از حرفه ای ها توجه را به خود جلب می کند این است که اپل یک سیاست سختگیرانه برای فروشگاه خود دارد و کمتر به برنامه های با کیفیت پایین اجازه می دهد. اما گوگل این موضوع را خیلی جدی نمی گیرد. با این حال، وضعیت در اپ استور این روزها چندان خوب نیست.

البته به نظر می رسد از امروز شرایط تغییر کند. این شرکت آمریکایی می خواهد حدود یک سوم اپلیکیشن های فروشگاه خود را در یک خانه بزرگ حذف کند! این اقدام با هدف فیلتر و تفکیک اپلیکیشن های جدید و خوب از بد و قدیمی است که اغلب با گوشی های جدید سازگاری کمتری دارند و از سوی دیگر برخی از آن ها قدیمی تر از آن چیزی است که می تواند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان امروزی باشد.

اینکه یک سوم اپلیکیشن پلی استور منسوخ شده و در شرف حذف شدن است، نکته جالبی است که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد. حداقل برای گوگل این وضعیت چندان محترمانه نیست، زیرا پلی استور با این شرایط در حال حاضر کیفیت خوبی ندارد. از طرفی اپ استور تکان خواهد خورد. به گزارش وب سایت Cnet، در اندروید و iOS تعداد این اپلیکیشن هایی که باید حذف شوند به ترتیب به 869 هزار و 650 هزار می رسد. البته به نظر می رسد گوگل نمی خواهد این اپلیکیشن ها را به طور کامل حذف کند. در واقع، آنها فقط از دید کاربران پنهان می شوند تا به توسعه دهندگان فرصتی برای به روز رسانی آنها بدهند. حالا اگر اقدامی نکنند، نمی دانیم تصمیم بعدی گوگل چه خواهد بود.

دلیل اصلی تصمیم شرکت های آمریکایی برای انجام این کار، محافظت از امنیت مصرف کننده و بهبود کیفیت فروشگاه خود است. برنامه های قدیمی، همانطور که گفته شد، از لایه های امنیتی iOS و Android، API های جدیدتر و روش های امنیتی پیشرفته پشتیبانی نمی کنند مگر اینکه به روز شوند. در نتیجه به راحتی می توانند دریچه ای برای ورود هکرها به گوشی باشند.

البته شرکت هایی هستند که معتقدند این سیاست جدید آنها را آزار خواهد داد. بسیاری از توسعه دهندگان بر این باورند که اپل و گوگل نباید برنامه هایی را که دو سال است به روز نشده اند محدود کنند. به عنوان مثال، بازی هایی هستند که مدت زیادی است که به روز نشده اند، اما همچنان محبوب هستند. آنها می گویند کاری که اپل و گوگل می خواهند انجام دهند منصفانه نیست.

با این حال، هیچ یک از این شرکت ها کنار نمی روند و به نظر می رسد کاملا مصمم هستند. توسعه دهندگان هر چه بگویند، از آنجایی که این تصمیم برای حفظ امنیت مصرف کننده و بهبود کیفیت پلی استور و اپ استور گرفته شده است، منطقی تر به نظر می رسد و باید انجام شود. البته، توسعه دهندگان همچنان توانایی به روز رسانی برنامه های خود را خواهند داشت، بنابراین هیچ بهانه ای وجود ندارد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا