تماشا کنید: عکس‌برداری از اشیاء و قرارگیری آن‌ها در فتوشاپ

دیروز ویدیوی بسیار جالبی در توییتر منتشر شد که در آن اشیایی را می بینیم که توسط گوشی ضبط می شوند و سپس جسم به طور خودکار در یک تصویر در فتوشاپ قرار می گیرد و همه اینها از طریق یادگیری ماشینی و نرم افزارهای دیگر است.

سازنده این پروژه برنامه نویس و هنرمندی به نام Cyril Diagne است که نام AR Cut & Paste را برای این برنامه انتخاب کرده است. برای این منظور از اپلیکیشن موبایل، سرور محلی متصل به فتوشاپ در کامپیوتر و سرویس تشخیص اشیا و جداسازی آنها از پس زمینه استفاده می شود. یک الگوریتم همچنین مکان دوربین موبایل را نسبت به پروژه فتوشاپ روی کامپیوتر تشخیص می دهد تا شی در محل دقیق جاسازی شود. در زیر می‌توانید ویدیوی مرتبط با این ابزار را تماشا کنید.

چنین برنامه ای به خوبی نشان می دهد که در زمینه طراحی و ویرایش تصاویر می توان انتظار داشت که در آینده نزدیک امکانات هیجان انگیز زیادی را ارائه دهد و شاید فتوشاپ و سایر نرم افزارهای مشابه در آینده ای نزدیک چنین قابلیتی را ارائه دهند.

در این راستا می توان به اپل اشاره کرد که همچنان روی ویژگی های واقعیت افزوده سرمایه گذاری زیادی می کند و در همین راستا سنسور LiDAR در ماژول دوربین نسل جدید آیپد پرو تعبیه شده است. به لطف چنین قابلیت هایی، ویجت ها می توانند اشیاء اطراف خود را راحت تر و دقیق تر تشخیص دهند.

متاسفانه این اپلیکیشن جذاب در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و در دسترس عموم قرار نخواهد گرفت. اما خوشبختانه هزاران برنامه نویس خلاق در نقاط مختلف دنیا کار می کنند و مطمئناً کاربران عادی در آینده ای نه چندان دور می توانند از این ابزارهای خلاقانه استفاده کنند.

منبع: Phone Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا