اخبار مشتریان

تمامی صفحات کتاب‌های درسی «بارکد»دار می شوند | دکتر رضا غیاثوند

حاجی میرزایی با حضور در وب سایت خبری جام جم ایرانی ، رویکردهای جدید آموزش را برای ایرانیان خارج از کشور و فعالیت های اخیر این وزارت توضیح داد.

وی با اشاره به دوران مدرسه و خاطرات شیرین دوران مدرسه گفت که بسیاری اتفاقات در هنگام وقوع کرونا رخ داد ، حوادث تلخی که به جامعه آسیب رساند ، مشکلات اقتصادی و روابط اجتماعی محدود و سلامتی برای ریسکی ، اما از طرف دیگر ظرفیت جدیدی را به ما ارائه داد. دنیا سالهاست که به این اکوسیستم مهاجرت می کند ، اما کرونا با حرکت آهسته و حرکت به درون این اکوسیستم ، ناگهان کرونا ما را به یک اکوسیستم جدید انداخت.

وی اظهار داشت: در شرایط امروز حدود 67 درصد معلمان در دنیا برای اولین بار آموزش مجازی را تجربه می كنند و از این ظرفیت مهم در برخی كشورها استفاده شده است اما این جایگزین آموزش رسمی نمی شود.

حاجی میرزایی افزود: این اکوسیستم علی رغم محدودیت هایی که دارد ، دستاوردهای بزرگی به ارمغان آورده و از طرف دیگر ، گامی بزرگ در جهت عدالت آموزشی برداشته شده است. معلمان درجه یک می توانند تعداد محدودی دانش آموز را آموزش دهند ، اما این بستر امکان پذیر است de بیایید یک دهکده آموزشی در کشور داشته باشیم. این نسخه فرصت های یادگیری را به طور گسترده تری توزیع می کند و همچنین کیفیت یادگیری موثرتری را برای همه فراهم می کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان كرد كه تلویزیون تعامل خوبی با ما داشته و حدود 30 سایت خبری به مدت یك روز بصورت زنده در دسترس مردم بود اما مشكل تلویزیون این بود كه ارتباط تعاملی ندارد ، بنابراین ما نیاز داشتیم ابزاری تعاملی که Shad Network طراحی و فعال شده است. نیمه آخر سال را با تلویزیون شاد به پایان رساندیم.

حاجی میرزایی سیستم شاد را منحصراً یک شبکه آموزشی دانست و افزود: در این شبکه ارتباط بین معلم و دانش آموز برقرار می شود و یک فضای عمومی وجود دارد که والدین می توانند به محتوای آموزشی دسترسی پیدا کنند و از برخی فعالیت ها و جشنواره های آموزشی استفاده کنند.

وی افزود: برای سال آینده ما روی این قابلیت کار خواهیم کرد تا همه صفحات کتاب بارکد شوند. یک اتفاق بسیار مهم که امسال اتفاق افتاد این بود که معلمان مجبور بودند وقت بیشتری را صرف کنند زیرا آنها مجبور به آموزش و ضبط بودند یا برای آموزش آنلاین آماده بودند. برای کاهش وقت معلمان ، تمام مطالب آموزشی را از کلاس اول تا دوازدهم ضبط می کنیم و در روش تدریس معکوس ، معلم در مورد کلاسی که به دانش آموز می دهد سال می کند.

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه آیا شبکه شاد در دسترس دانشجویان خارج از کشور است گفت: ما اخیراً یک مدرسه مجازی برای ایرانیان راه اندازی کردیم و محتوای شاد در این مدرسه موجود است تا دانش آموزان از سراسر کشور بتوانند آموزش ببینند. ما 95 مدرسه در 43 کشور و 62 شهر داریم که آموزش ارائه می دهند.

وی درباره سند تحول بنیادین نیز خاطرنشان کرد: سند تحول بر اساس تجربیات گذشته و با استفاده از فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی تهیه شده و حمایت اصلی آن رسیدن به آموزش از مفهوم یادگیری علم است.

وزیر آموزش و پرورش به شش حوزه سند تحول اساسی اشاره کرد و افزود: “سیستم ارزیابی ما باید این مناطق را اندازه گیری کند و سرانجام یک زندگی خوب و یک زندگی با شکوه در انسان پیدا کند”.

حاجی میرزایی در پایان این سایت خبری گفت: در سند تغییر اساسی ، محتوای آموزشی یک بسته یادگیری است ، کلاس مکانی برای یادگیری نیست ، اما شرایط مکانی برای یادگیری است.

۴۷۲۳۷

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B1/
تاریخ انتشار :
2020-09-30 16:58:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا