تمدید قرارداد بین موزیلا و گوگل برای موتور جستجوی پیش‌فرض فایرفاکس

به گفته ZDNet، موزیلا و گوگل برای تمدید قرارداد موتور جستجوی پیش فرض فایرفاکس به توافق رسیده اند و گوگل حداقل تا سال 2023 این وظیفه را در مرورگر فایرفاکس بر عهده خواهد داشت. این دو شرکت هنوز به طور رسمی این موضوع را اعلام نکرده اند، اما گزارش تخمین می زند. ارزش این قرارداد 400 تا 450 میلیون دلار در سال است. لازم به ذکر است که قرارداد فعلی این دو شرکت در پایان سال 2020 به پایان می رسد.

خبر اخراج 250 کارمند موزیلا چند روز پیش منتشر شد که به گفته مدیرعامل این شرکت ناشی از بحران کرونا است.

در این زمینه باید به تصمیم موزیلا برای اخراج 250 نفر از کارکنان که حدود یک چهارم کل کارکنان این شرکت است اشاره کرد. مدیر عامل موزیلا در این رابطه با انتشار مطلبی به تاثیر بحران کرونا بر درآمد شرکت اشاره کرد و افزود که این شرکت می‌خواهد روی توسعه محصولات جدیدی که مصرف‌کنندگان آن را دوست دارند و می‌خواهند استفاده کنند، تمرکز کند. به همین دلیل این شرکت قصد دارد منابع درآمد جدیدی برای خود ایجاد کند. موزیلا همچنین حدود 70 کارمند خود را در ژانویه اخراج کرد.

بیشتر درآمد موزیلا از شرکت های موتور جستجو مانند گوگل، یاندکس در روسیه و بایدو در چین حاصل می شود. این شرکت ها سالانه به موزیلا پرداخت می کنند تا به عنوان موتور جستجوی پیش فرض فایرفاکس عمل کند. در طول دهه گذشته، سهم فایرفاکس در مرورگرها کاهش یافته و برخی از محصولات این شرکت مانند تلفن فایرفاکس و سیستم عامل فایرفاکس با شکست مواجه شده اند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا