فناوری اطلاعات

توسعه سیستم‌عامل هدست واقعیت ترکیبی اپل به‌زودی به پایان می‌رسد

هدست واقعیت مختلط اپل مدت هاست که در اخبار بوده و به احتمال بسیار زیاد در سال 2023 شاهد عرضه آن خواهیم بود. گزارش جدیدی از خبرگزاری معروف بلومبرگ نشان می دهد که اپل همچنان به افزایش استخدام تیم هایی که روی واقعیت ترکیبی کار می کنند ادامه می دهد. فناوری ها و واقعیت مجازی به عنوان مثال، این شرکت یکی از مهندسان سابق خود را که سال گذشته اپل را ترک کرده بود، دوباره استخدام کرده است.

مارک گورمن، روزنامه‌نگار مشهور و قدیمی این خبرگزاری، در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود “Power On” به برخی از زمینه‌هایی که اپل با نزدیک شدن به راه‌اندازی احتمالی جدید خود روی آنها تمرکز کرده است، پرداخته است. محصول در سال 2023. ابتدا، این تحلیلگر خاطرنشان کرد که توسعه اولین نسخه از سیستم عامل که بر روی هدست واقعیت ترکیبی با نام مستعار “Oak” اجرا می شود در حال تکمیل است. گورمن می گوید اینگونه باید برای عرضه محصول جدید اپل در سال آینده آماده شویم.

هدست واقعیت ترکیبی اپل

اگرچه اپل در بحبوحه مشکلات اقتصادی استخدام ها را کاهش داده است، اما همچنان به دنبال افرادی است که به تیم هایی بپیوندند که روی هدست های واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی کار می کنند. اپل به ایجاد تغییرات در تیم کار بر روی هدست واقعیت ترکیبی، معروف به گروه توسعه فناوری اپل یا “TDG” ادامه می دهد. به عنوان مثال، این شرکت به دنبال برنامه نویسی با تجربه در زمینه جلوه های بصری و توسعه بازی است که بتواند محتوای دیجیتال خود را برای محیط های واقعیت افزوده و مجازی توسعه دهد.

شایعات همچنین حاکی از آن است که اپل به دنبال ساخت یک سرویس ویدئویی برای این هدست با محتوای سه بعدی است که می تواند در واقعیت مجازی نیز پخش شود. این شرکت همچنین می خواهد برنامه های شخص ثالث را به هدست واقعیت ترکیبی خود بیاورد. این غول فناوری آمریکایی به دنبال مهندسانی برای کار بر روی پلتفرم Intents برای خدماتی مانند Shortcuts، Search، Siri و غیره است تا راه‌های ممکن را برای انتقال آنها به دنیای واقعیت ترکیبی طراحی و پیاده‌سازی کند.

این شرکت همچنین مهندسانی را استخدام کرده است تا گروه فناوری خود را توسعه دهند تا بر روی ساخت ابزارها و چارچوب ها کار کنند تا تجربیات مرتبط در دنیای سه بعدی واقعیت ترکیبی را فعال کنند. همانطور که گورمن اشاره می کند، این بیشتر یک محیط مجازی مانند Metaverse است.

اپل دیو اسکات، مدیر ارشد سابق خود را که تا سال 2021 روی تیم خودروهای خودران این شرکت یعنی پروژه تایتان کار می کند، دوباره استخدام کرده است. در تیم پروژه تایتان، اسکات مسئول تیم هایی بود که روی رباتیک مرتبط با خودروها کار می کردند. با توجه به سابقه اسکات در فناوری پزشکی و روباتیک، بلومبرگ می گوید که تیم مجدد او می تواند برخی از برنامه های کاربردی مراقبت های بهداشتی اپل را وارد دنیای واقعیت افزوده کند.

هدست واقعیت ترکیبی اپل

طبق شایعات شایعه شده هدست های واقعیت مختلط، اپل مرحله دوم آزمایش های مهندسی دقیق خود را تکمیل کرده است تا مطمئن شود که نمونه های اولیه این محصولات با اهداف و مشخصات طراحی مورد نظر اپل مطابقت دارند. از نظر ظاهری، احتمالاً شاهد عرضه هدست در ماه ژانویه خواهیم بود و سپس ابزارها طی 2 تا 4 هفته پس از رویداد برای توسعه دهندگان ارسال خواهند شد.

گفته می شود پیش فروش این هدفون از سه ماهه دوم سال 2023 آغاز می شود و کاربران می توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال آینده، این هدفون را خریداری کنند. قلب تپنده این محصول جدید اپل دو پردازنده شامل یک تراشه 5 نانومتری و یک تراشه 4 نانومتری خواهد بود که هر کدام توسط TSMC ساخته می شوند. به گفته مارک گورمن، هدست واقعیت ترکیبی اپل بیش از 2000 دلار قیمت دارد و حداقل 15 دوربین و دو نمایشگر 8K دارد.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا