تولید آیفون در شنژن چین به دلیل شیوع کرونا متوقف شد

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر 60 مورد بیماری عروق کرونر قلب در شهر شنژن چین، دولت چین به تمام 17 میلیون نفر در این شهر دستور داده است که آزمایش کووید 19 را پشت سر بگذارند و مشاغلی را که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند تعطیل کنند. در نتیجه، فاکسکان، یکی از مهم ترین تولیدکنندگان محصولات اپل، سامسونگ و سایر شرکت ها، مجبور شد خطوط تولید خود را در شهر ببندد.

لازم به ذکر است که مقر شرکت های بزرگی مانند هواوی، تنست و اوپو نیز در شهر شنژن واقع شده است. بر اساس گزارش ها، مجتمع کارخانه فاکسکان در شنژن دومین خط تولید بزرگ این شرکت است. فاکسکان مشخص نکرد که تولید کدام محصولات متوقف شده است، اما برخی منابع می گویند که بخش قابل توجهی از آیفون در شنژن تولید خواهد شد، که به این معنی است که مصرف کنندگان احتمالا در آینده نزدیک با کمبود آیفون در برخی بازارها مواجه خواهند شد.

اپل ماه ها پیش اعلام کرد که در سه ماهه چهارم سال 2021 حدود 6 میلیارد دلار به دلیل بحران جهانی تراشه از دست داده است و اکنون این تعطیلی باعث افزایش فشار بر اپل شده است. چین اعلام کرده است که تمام 17 میلیون نفر در شنژن باید به مدت یک هفته قرنطینه شوند تا موج متوقف شود.

منبع: Gizmodo

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا