تولید نمایشگر آیفون 14 به خاطر سهمیه‌بندی برق با مشکل مواجه شد

ظاهرا شرکت BOE که در زمینه ارائه صفحه نمایش آیفون (و احتمالا آیفون 14) فعالیت می کند به دلیل سهمیه مصرف برق در تولید این قطعه با مشکل مواجه شده است.

اگرچه اپل می خواهد وظیفه تولید آیفون را به شرکت های بزرگی مانند فاکسکان و پگاترون که معمولا سفارشات این شرکت را بدون مشکل و به موقع تحویل می دادند واگذار کند، اما به نظر می رسد امسال مشکلات متعددی وجود دارد که این شرکت آمریکایی باید با آنها مقابله کند. ، برای نرم شدن البته s، مشکل جدیدی به وجود آمده است که این مشکل به خاطر دو شرکت ذکر شده نیست، بلکه یکی از تامین کنندگان نمایشگر آیفون 14 یعنی BOE است.

طبق آخرین اخبار، اپل می خواهد گوشی های خود را در تاریخ 7 سپتامبر رونمایی کند. حتی اگر این اتفاق نیفتد، بالاخره باید در سپتامبر امسال شاهد عرضه این گوشی ها باشیم. این به این معنی است که مطمئناً یک ماه دیگر این اتفاق خواهد افتاد. بنابراین اپل زمان زیادی برای مقابله با مشکلات ندارد. با این حال، مسائلی مانند کمبود تراشه، کمبود نیروی انسانی، مسائلی مانند نبود پوشش محافظ دوربین برای یک سری از مدل ها و … وجود دارد که به نظر می رسد اکنون باید توزیع برق را به این مسائل اضافه کنیم.

به نظر می رسد که در استان سیچوان چین، جایی که BOE کارخانه خود را ساخته است، دما به قدری بالا رفته است که چین تصمیم گرفته است برق را در آن منطقه محدود کند. ظاهرا موج گرما در این منطقه بی سابقه بوده و باعث شده تا مسئولان چندین شهر تصمیم به این کار بگیرند. در نتیجه تمامی شرکت هایی که در این حوزه حضور داشتند باید با این مشکل جدید دست و پنجه نرم کنند. بر اساس گزارش هواشناسی منطقه، دمای هوا در استان سیچوان در روز پنجشنبه، یعنی امروزه به حدود 37 تا 39 درجه سانتیگراد رسیده است، در حالی که میانگین دمای این منطقه در طول سال اغلب 30 درجه سانتیگراد است.

BOE معمولا برای جلب اعتماد اپل با چالش مواجه می شود

اپل به BOE فرصت دوم برای تامین نمایشگرهای آیفون می دهد - BOE، تامین کننده پنل های OLED آیفون، توزیع برق را در کارخانه خود در چین انجام می دهد.

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که BOE سابقه خیانت به اپل را در کارنامه خود دارد. این شرکت با ایجاد تغییراتی در مشخصات نمایشگر سری آیفون 13 قصد داشت اپل را فریب دهد که منجر به کاهش کیفیت عملکرد پنل ها شد که شرکت آمریکایی متوجه این موضوع شد و BOE را از لیست تامین کنندگان نمایشگر خود حذف کرد.

BOE با تلاش فراوان توانست دوباره اعتماد اپل را جلب کند و اکنون چهار خط تولید وجود دارد که دو خط تولید پنل LCD و دو خط دیگر تولید پنل AMOLED هستند و نمایشگر سری آیفون 14 نیز باید از این دو خط تولید باشد. البته، مینگ چیکو، یکی از تحلیلگران مشهور اپل، ادعا می کند که این شرکت تنها برای تعداد کمی از گوشی های سری آیفون 13 و مدل های قدیمی تر، صفحه نمایش تولید می کند.

با این حال، اخبار اخیر حاکی از آن است که BOE تولید برخی از نمایشگرهای مدل‌های ارزان‌تر سری آیفون 14 را نیز بر عهده خواهد داشت. از آنجایی که مدل‌های استاندارد آیفون همیشه عملکرد بهتری در فروش داشته‌اند، اپل مجبور است آن‌ها را در مقادیر بیشتری تولید و به فروش برساند، بنابراین نباید در تامین قطعات مورد نیاز آنها خللی وجود داشته باشد.

اپل در مدل های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس از صفحه نمایش های با کیفیت بسیار بالاتری استفاده خواهد کرد که به دلیل خیانت BOE هرگز وظیفه تهیه پنل این گوشی ها را به آن واگذار نخواهد کرد. ظاهرا سامسونگ و ال جی این کار را برای شرکت آمریکایی و BOE انجام می دهند که اصلا برای تولید پنل های دو شرکت کره ای پیشرفته نیست.

با این حال، باید دید در صورتی که BOE نقش اصلی را در ارائه نمایشگرهای آیفون 14 ایفا کند، این موضوع چه تاثیری بر آینده آیفون 14 خواهد داشت.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا