اپلیکیشن و نرم‌افزار

تیم کوک پس از شکست اپیک‌گیمز در دادگاه به کارمندان اپل گفت منتظر پیشرفت است

تیم کوک، مدیر عامل فعلی اپل، از حکم صادره علیه Epigames بسیار خرسند است. Epicogames همچنین اعلام کرد که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل پس از حکم دادگاه ضد انحصار علیه اپل و اپی گیمز، به مقامات این شرکت گفت: اپل باید به جلو حرکت کند و به حرکت خود ادامه دهد. کوک در یک جلسه جامع با کارکنان خود، پیروزی های قانونی شرکت را تأیید کرد، سیاست هایی را که اپل به طور علنی در این مورد دنبال کرده است، و ضررهای خود را در اتهامات رقابت ناعادلانه کم اهمیت جلوه داد.

اگر به گذشته نگاه کنید و به یاد بیاورید که اپ استور چگونه بوده است، می بینید که این فروشگاه قرار بود بستری مطمئن و امن برای دسترسی کاربران به دنیای اپلیکیشن ها از طریق آن باشد. هدف ایجاد یک فرصت عالی برای توسعه دهندگان بود.

او اضافه کرد:

با این حال، Epigames می خواست با آنها به شیوه ای خاص برخورد کند. در عین حال، قانون ما را متقاعد می کند که با همه یکسان رفتار کنیم. اما آنها بارها از ما خواسته اند که با آنها متفاوت از آنچه با دیگران انجام داده ایم رفتار کنیم. وقتی جواب منفی گرفتیم در 10 مورد مختلف ما را محاکمه کردند. دادگاه در 9 مورد از 10 پرونده شاکیان یعنی Epicogames به نفع شرکت ما (اپل) و در یک مورد Epicogames را تایید کرد. مهمتر از همه، آنها گفتند که اپل یک شرکت انحصاری نیست که ما همیشه می شناسیم. اپل در حال حاضر در یک بازار بسیار رقابتی است.

سال گذشته، قبل از شکایت از شرکت اپل، تیم سوئینی، مدیر عامل Epic، از این شرکت خواست تا به شرکتش اجازه دهد روش‌های پرداخت جایگزین را در نسخه iOS فورتنایت قرار دهد. با این حال، Sweeney گفت که Epic امیدوار است که اپل این گزینه ها را در دسترس همه توسعه دهندگان iOS قرار دهد.

برخلاف ادعای کوک که «ما با همه یکسان رفتار می کنیم»، اپل در گذشته با تعدادی از توسعه دهندگان رفتار خاصی داشته است. به عنوان مثال، اپل به نتفلیکس پیشنهاد ویژه ای داده است که به اپل تنها 15 درصد مالیات بر اشتراک های فروخته شده در این برنامه می دهد. اگر نتفلیکس به حمایت از خریدهای درون برنامه ای ادامه دهد، این شرکت آمریکایی تخفیف های ویژه ای ارائه خواهد کرد. این شرکت همچنین دسته‌هایی از برنامه‌هایی را که ممکن است کمیسیون را رد یا دور بزنند را از فروشگاه حذف می‌کند و برنامه‌هایی را که مشخصاً نمی‌تواند با آن رقابت کند یا اصلاً در دسترس فروشگاه قرار نمی‌دهد مسدود می‌کند.

با این حال، تیم کوک وقتی معتقد است که اپل هیچ انحصاری در تراکنش های بازی های دیجیتالی ندارد، درست می گوید. این شرکت با موفقیت درخواست‌های Apicogames را برای باز کردن iOS در فروشگاه‌ها یا برنامه‌های شخص ثالث در کنار هم مسدود کرد (آنها را از منابع دیگر دانلود کنید و روی گوشی خود نصب کنید) و دادگاه عالی حکم داد که کار اپل در تشکیل کمیسیون کالاهای دیجیتال کاملاً انجام شده است. مشروع و قانع کننده

همانطور که گفته شد، اپل در یکی از این موارد مغلوب Epicgames شد، اما هنوز اعلام نکرده است که آیا می‌خواهد به این موضوع اعتراض کند یا خیر. این مورد همچنین به سیاست اپل مربوط می شود که توسعه دهندگان را از اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد گزینه های پرداخت جایگزین منع می کند. چنین سیاستی ناقض قانون رقابت ناعادلانه کالیفرنیا است و طبیعی بود که اپل شکست بخورد. اما اپل این فرصت را داشت که در دسامبر سال جاری سیاست خود را تغییر دهد. از سوی دیگر Epicogames اعلام کرد که قصد دارد برای هر 9 موردی که در آن شکست خورده است تجدید نظر کند.

مانند سخنگویان اپل که در انظار عمومی صحبت کرده اند، کوک گفت که بیش از حد نگران نیست.

به نظر من این جمله خوب و مناسب بود تا به یک سری باورهای غلط در مورد رسول خاتمه دهیم. در موردی که ما باختیم یکی دو جمله از مفاد قرارداد حذف شد و در واقع نسخه اختصاری آن را دیدیم.

منبع: روی لبه

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا