ثبت شکایت علیه اپل؛ آمازون و اپل برای افزایش قیمت آیفون تبانی کرده‌اند!

بر اساس شکایت جدیدی که اخیراً ارائه شده است، اپل و آمازون متهم به توطئه برای افزایش قیمت آیفون و آیپد هستند. این شکایت که توسط یک شرکت حقوق مالی تنظیم شده است، ادعا می کند که اپل و آمازون با یکدیگر همکاری کرده اند تا فروشندگان شخص ثالث را کنار بگذارند، که نقض قوانین ضد انحصار فدرال است. به طور خاص، حدود 600 فروشنده محصولات اپل در آمازون کار می کردند که در نهایت به 7 نفر کاهش یافت.

پس از امضای قراردادی با اپل در سال 2019 برای محدود کردن تعداد فروشندگان در بازار آمازون به 20 فروشنده در هر کشور، آمازون شروع به حذف فروشندگان شخص ثالث کرد. در ازای این تفاهم نامه، اپل آیفون و آیپد را با تخفیف های قابل توجهی در اختیار آمازون قرار داد.

با محدود کردن فروشندگان شخص ثالث، آمازون به فروشنده اصلی محصولات اپل تبدیل شد و به لطف این معامله، هم اپل و هم آمازون به سودهای کلانی دست یافتند. در این شکایت آمده است که قبل از امضای این تفاهم نامه، برخی از فروشندگان محصولات اپل این گجت ها را با تخفیف های قابل توجه در آمازون می فروختند.

در نهایت این موسسه حقوقی امیدوار است بتواند با این شکایت، محدودیت های اعمال شده برای فروشندگان محصولات اپل در آمازون را متوقف کند تا آنها بتوانند آن محصولات را بدون محدودیت خاصی به فروش برسانند.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا