اخبار مشتریان

جزئیات اخذ جریمه‌های تخلفات کرونا/ افزایش ظرفیت انجام تست PCR | دکتر رضا غیاثوند

معاون وزیر بهداشت جزئیات جریمه های تخلفات کرونر را که امروز در جلسه ستاد ملی تاجگذاری تصویب شد ، تشریح کرد و اقدامات انجام شده برای مبارزه با این بیماری را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ، دکتر علیرضا رئیسی با یادآوری اینکه حدود هشت ماه از درگیری کشور با ویروس کرونا می گذرد ، گفت: “ما می دانیم که این ویروس دارو و واکسن خاصی ندارد ، بنابراین تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است. ” افزایش مسئولیت مردم و دولت.

وی با اشاره به کاهش پروتکل های بهداشت عمومی گفت: “ما در چند ماه گذشته شرایط مختلفی را تجربه کرده ایم.” در پایان ماه آوریل ، میزان مطابقت پروتکل در کشور به 76 درصد رسیده بود ، اما متأسفانه طبق آخرین آمار ، طی چند روز گذشته مطابقت با پروتکل های بهداشتی به 42 درصد رسیده است که واقعاً نگران کننده است. البته در نظر بگیرید که این تعداد در شهرهای مختلف نیز متفاوت است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ستاد ملی کرونا تمایلی به جریمه کردن مجرمان ندارد ، گفت: “ما سعی می کنیم مردم را با توصیه هایی نکات بهداشتی را دنبال کنند ، اما ما به جایی رسیده ایم که حتی کسانی که برای علت سهل انگاری دیگران آنها را مریض کرد ، بنابراین ما مجرمین را برای ما جریمه کردند. استان تهران به عنوان استانی برای آزمایشی این پروژه انتخاب شد و پس از رفع نواقص آن ، در سراسر کشور اجرا می شود.

وی افزود: یكی از مهمترین موضوعات امروزه كتمان بیماری توسط افرادی است كه آزمایش PCR مثبت دارند. این افراد كه معمولاً علائم خفیف كرونر دارند یا تصور می كنند كه سرما خورده اند یا حتی نتیجه آزمایش مثبت دارند. آنها در جوامع حضور دارند و حتی می توانند به محل کار خود بروند. در شرایط فعلی اپیدمی کرونا ، تأکید می کنیم که هرگونه علائمی مانند تب و لرز ، گلودرد ، آبریزش بینی و غیره باید تاج باشد ، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. طبق مصوبه امروز ، یکی از گروه هایی که جریمه می شوند کسانی هستند که بیماری را پنهان می کنند.

وی افزود: ما از همه آزمایشگاه های خصوصی و دولتی كه آزمایش PCR را انجام می دهند می خواهیم همه آزمایشات انجام شده در سیستم وزارت بهداشت را ثبت كنند تا از آلودگی افراد مطلع شویم. از طرف دیگر ، فرد آلوده با نصب برنامه ماسک بر روی تلفن وی ردیابی می شود. علاوه بر این ، یکی از مهمترین اصول در شناسایی مجرمان ، ارائه دهندگان و متخصصان بهداشتی هستند که اطلاعات مستقیمی در مورد جمعیت تحت پوشش خود دارند. مجرمان کرونا که بیماری خود را پنهان کنند در مرحله اول 200000 تومان جریمه می شوند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به گروه دوم متخلفان ، یعنی کسانی که ماسک ندارند ، ادامه داد: در مورد ناوگان حمل و نقل عمومی ، اگر راننده تاکسی ماسک نزند ، اگر پلیس راهنمایی و رانندگی یا ناظران بهداشت محیط بدون ماسک بیایید ، حدود 100000 تومان جریمه می شود. علاوه بر این ، برای هر مسافر داخل اتومبیل که ماسک نداشته باشد ، راننده دوباره 20 هزار تومان جریمه می شود و مسافر باید 50 هزار تومان جریمه نقدی پرداخت کند.

رئیسی در مورد محل پرداخت جریمه های عروق کرونر گفت: فرد پس از ارتکاب جرم بدهکار محسوب می شود و باید بدهی خود را به حساب وزارت بهداشت واریز کند. این بدهی لزوماً نباید با کمک های بلاعوض شخصی وصول شود و از راه های دیگر قابل پرداخت است. این پول فقط باید برای تاج هزینه شود و نه در جای دیگر.

وی با اشاره به اینکه ستاد ملی کرونا هیچ کس را به خاطر پول جریمه نمی کند ، گفت: “علاوه بر این اقدامات قهری ، ما همچنین در مورد حمایت از افرادی که پس از یک بیماری در خانه می مانند صحبت کردیم تا هر دو تجهیزات محافظت شخصی رایگان باشد.” آنها را به صورت رایگان تهیه یا معالجه کنید. البته تصمیم گیری در این مورد هنوز قطعی نیست.

معاون وزیر بهداشت افزود: برای اولین بار در استان های قم و گیلان شاهد موجی از بیماری بودیم. در ماه مه ، پس از کسب تجربه ، به حالت آرامش نسبی رسیده و استفاده از ماسک نیز افزایش یافت. اما در ماه های بعدی شاهد کاهش انطباق با پروتکل ها بودیم. مردم باید بدانند که رفتار ویروس تغییری نکرده است. آنچه تغییر کرده نگرش ما نسبت به ویروس است. اگر رفتار خود را اصلاح کنیم ، ویروس منصرف می شود. ما در حال حاضر 45 شهر با بالاترین میزان ابتلا به این بیماری را شناسایی کرده ایم.

رئیسی با تأکید بر اینکه ایران کشوری پهناور است ، تأکید کرد: “این مشکل به این معنی است که ما بعضی اوقات نمی دانیم که در قله دوم یا سوم هستیم و این مسئله با توجه به وسعت کشور قابل بحث است”. در حال حاضر ، به دلیل افزایش موارد طی چند روز اول ، شاهد کاهش مرگ و میرها هستیم. اگر بتوانیم آزمایش ها را افزایش دهیم ، مطمئناً بیماران بیشتری را شناسایی خواهیم کرد. امروز انتظار می رود ظرفیت آزمون PCR روزانه 10 هزار آزمایش افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مرگ های ناشی از تاج بالای 70 سال است ، گفت: “یکی از دلایل سالمندان اطرافیان بدون علائم است.” فراموش نکنید که افراد مسن نیاز به مراقبت بیشتری دارند. روشن است که میانگین سن عفونت و مرگ در استان های مختلف متفاوت است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به بازرسی از صنایع و صنایع مداخله خود را ادامه داد: در 10 روز گذشته حدود 252 هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده که از این تعداد 9 هزار مرکز اخطار داده و 656 واحد نیز تعطیل شده اند. . شد در حال حاضر ، بیشترین هشدار مربوط به نانوایی ها و به دنبال آن مدارس ، رستوران ها ، بانک ها ، ادارات ، پمپ بنزین ها و غیره است.

رئیسی با تشکر از متخصصان بهداشتی که در هشت ماه گذشته جان خود را برای مراقبت از بیماران کرونر فدا کردند ، گفت: “مشاهده بیماران با مشکلات تنفسی باعث فشار روحی در کادر پزشکی می شود ، که می تواند کارکنان بیمارستان را رنج دهد.” مستعد ابتلا به بیماری کرونر قلب. از طرف دیگر ، نباید فراموش کنیم که حجم ویروس در محیط بیمارستان بسیار زیاد است و متأسفانه تعداد عفونت های بیمارستانی نیز زیاد است.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D9%81/
تاریخ انتشار :
2020-10-11 00:59:03

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا