جزئیات بیشتری از هدست واقعیت ترکیبی اپل فاش شد

مینگ چی کو، تحلیلگر معروف و باسابقه محصولات اپل، با گزارش دیگری در مورد جزئیات هدست واقعیت ترکیبی اپل که احتمالا در ماه های آینده رونمایی خواهد شد، بازگشته است. به گفته آقای کو، این محصول جدید می تواند در ژانویه 2023 معرفی شود.

این تحلیلگر برجسته با اشاره به گزارش خود که در ماه ژوئن منتشر شده است، می گوید که بازار بیشترین انتظارات را برای هدست واقعیت ترکیبی در میان محصولات جدید اپل در سال 2023 دارد. وی در ادامه افزود: «مسئله سرمایه گذاری در این محصول به یک هدف مشخص تبدیل نشده است. در بازار به دلیل تردید در مورد تجربه کاربر نوآورانه و عرضه کمتر از 1.5 میلیون دستگاه از این دستگاه در سال 2023.” اپل ممکن است هدست واقعیت ترکیبی خود را در ژانویه 2023 معرفی کند. انتظار می رود این رویداد رسانه ای نگرانی سرمایه گذاران را کاهش دهد. در مورد تجربه کاربری و سرعت ورود این محصولات به بازار در سال 2023 و افزایش اعتماد آنها به آینده روشن هدفون های اپل.

در همین راستا، گفته می شود که اپل به تولید آزمایشی هدست واقعیت ترکیبی خود پایان داده است. به گفته تامین کنندگان این محصولات اپل، این هدفون مرحله دوم تست های مهندسی اعتبار سنجی خود را به پایان رسانده است تا اطمینان حاصل شود که نمونه های اولیه این محصولات با اهداف و مشخصات طراحی مورد نظر اپل مطابقت دارند.

    هدست واقعیت ترکیبی اپل

کو معتقد است این هدست واقعیت ترکیبی محصول انقلابی بعدی این شرکت پس از آیفون خواهد بود. به گفته این تحلیلگر، اپل در ژانویه 2023 رویدادی را برگزار خواهد کرد تا هدست واقعیت ترکیبی را معرفی کند و سپس ابزارهای خود را طی 2 تا 4 هفته پس از رویداد برای توسعه دهندگان ارسال کند. علاوه بر این، پیش فروش این هدفون از سه ماهه دوم سال 2023 آغاز می شود و کاربران می توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال آینده، این هدفون را خریداری کنند.

در حالی که گزارش های قبلی نشان می داد که هدست واقعیت ترکیبی اپل گران خواهد بود، مینگ-چی کو انتظار دارد این محصول بین 2000 تا 2500 دلار قیمت داشته باشد. اگرچه تحلیلگران پیش بینی کردند که این محصول حدود 3000 دلار قیمت دارد، مارک گورمن، روزنامه نگار بلومبرگ نیز در خبرنامه “Power On” خود گفت که اپل در مورد قیمت بیش از 2000 دلار برای این هدفون صحبت می کند. آقای کو همچنین اضافه کرد که قیمت بالای 2500 دلار این محصول قطعا می تواند تاثیر منفی بر عرضه این هدفون در بازار داشته باشد.

ارائه هدست واقعیت ترکیبی بر سه موضوع اصلی تمرکز داشت: موارد استفاده، اکوسیستم نرم افزاری و مشخصات سخت افزاری هدست. آقای کو می گوید اگر اپل بتواند سرمایه گذاران را متقاعد کند که این محصول می تواند در چند سال آینده به سرعت رشد کند، آنها کمتر نگران سهم بازار پایین این محصولات در سال 2023 خواهند بود. این تحلیلگر قبلاً گفته بود که هدست واقعیت ترکیبی این شرکت از همان آداپتور برق 96 واتی USB-C استفاده می کند که همراه با مک بوک پرو 14 اینچی ارائه می شود. وی همچنین تاکید کرد که هدست اپل به دو پردازنده شامل یک تراشه 5 نانومتری و یک تراشه 4 نانومتری مجهز خواهد شد که هر کدام توسط TSMC تولید خواهند شد.

    هدست واقعیت ترکیبی اپل

اگرچه اپل هنوز هیچ اعلامیه رسمی در مورد این محصول انجام نداده است، تحلیلگر قبلا گزارش داده بود که این شرکت در حال آماده سازی نسخه اقتصادی این هدست برای اوایل سال 2025 است. علاوه بر این، اپل ظاهراً در حال توسعه هدست واقعیت مجازی خود است. گفته می شود این محصول جدید هدف سال 2024 غول فناوری آمریکایی است. باید دید در روزهای آینده چه خبرهای دیگری از محصولات واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی اپل منتشر خواهد شد.

منبع: حداکثر 9 تا 5

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا