حاشیه‌ سود پردازنده‌های جدید اینتل کمتر از نسل‌های قبلی است

هفته گذشته اینتل چندین پردازنده نسل سیزدهم خود را معرفی کرد که البته برخی از این پردازنده ها در آینده نزدیک معرفی خواهند شد. در حال حاضر Core i5-13600KF ارزان ترین پردازنده نسل سیزدهم محسوب می شود که قیمت آن 294 دلار است و Core i9-13900K گران ترین مدل با قیمت 589 دلار است. اکنون، طبق یک گزارش جدید، ارائه این قیمت ها به قیمت کاهش سود خرده فروشان تمام شده است.

به گفته یکی از منابع آگاه، فروشندگان پردازنده های اینتل از قیمت نهایی این مدل ها شگفت زده شده اند. ظاهراً آنها انتظار داشتند که Core i5-13600K با قیمت 349 دلار با حاشیه سود 10 درصد به فروش برسد. اما اکنون حاشیه سود این فروشندگان به 5 درصد رسیده و 5 درصد باقی مانده به اینتل می رسد. بنابراین فروشندگان از فروش این پردازنده ها سود کمتری می برند.

از سوی دیگر، همین منبع آگاه گزارش داد که فروشندگان عمده پردازنده های سری Zen 4 AMD با حاشیه سود 10 تا 20 درصدی فروش این مدل ها مواجه هستند. به همین دلیل، AMD ممکن است به طور موقت قیمت های خود را کاهش دهد تا فروش را آسان تر افزایش دهد. با توجه به اینکه پذیرش پردازنده های جدید AMD کمتر از حد انتظار بوده است، این شرکت احتمالاً مجبور خواهد شد در نهایت قیمت آنها را کاهش دهد.

منبع: notebookcheck

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا