حالت تاریک گوگل مپ برای برخی از کاربران اندروید فعال شده است

برخی از کاربران Reddit گزارش داده اند که حالت تاریک نقشه گوگل برای ظاهر کلی این برنامه اندرویدی فعال شده است.

طبق تصاویر منتشر شده توسط کاربران، این قابلیت در حال حاضر برای نسخه 10.51.1 گوگل مپ که بر روی اندروید 11 اجرا می شود، در دسترس است. البته تعدادی از کاربران اندروید 10 نیز از فعال سازی این قابلیت خبر داده اند. به نظر می رسد این تغییر به تدریج توسط سرورهای گوگل انجام می شود و برای مشاهده گزینه مناسب در تنظیمات این اپلیکیشن نیازی به آپدیت نرم افزار ندارید.

با فعال کردن این ویژگی گزینه جدیدی به نام «ظاهر» به تنظیمات اضافه می شود. تنظیمات این قابلیت که احتمالا در هفته های آینده به تدریج در تمامی نسخه های تاریک اندروید فعال خواهد شد، به کاربران این امکان را می دهد که ظاهر تاریک گوگل مپ یا با تنظیمات حالت تاریک جهانی اندروید را انتخاب کنند. هماهنگ كردن.

گوگل همچنین طرح رنگ جهانی نقشه را در هفته های اخیر به روز کرده است. ظاهر تاریک برنامه اکنون پس‌زمینه نقشه اصلی را به رنگ خاکستری تیره نشان می‌دهد و نوار جستجو و میانبرها کمی روشن‌تر به رنگ خاکستری ظاهر می‌شوند. همچنین فعال‌سازی بخش‌هایی از این نرم‌افزار مانند تب «کاوش» یا «ذخیره‌شده» با رنگ آبی روشن مشخص شده است.

منوها را در حالت تاریک در Google Maps مشاهده کنید

منوها را در حالت تاریک در Google Maps مشاهده کنید
اعتبار: Reddit / Google

تا پیش از این حالت تاریک خودکار در حالت ناوبری گوگل مپ وجود داشت که هنگام غروب آفتاب یا زمانی که کاربر در حال رانندگی از تونل بود فعال می شد، اما به جز قسمت ناوبری، امکان مشاهده کل نقشه و منوها در تاریکی وجود نداشت. حالت

گوگل قبلاً ظاهر تیره‌تر برخی از اپلیکیشن‌های دیگر خود مانند کروم و جی‌میل را فعال کرده است و امیدواریم با فعال‌سازی جهانی این قابلیت گوگل مپ برای کاربران اندرویدی، به تدریج شاهد در دسترس بودن آن برای ما نیز iOS باشیم.

عکس روی جلد: نمای تاریک نقشه گوگل

اعتبار: Reddit / Google

منابع: GSM Arena، 9to5Google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا