حریم خصوصی شما محصولی نیست

در دموکراسی ، حریم خصوصی باید آنلاین باشد و باید یک حقوق اساسی بشر باشد. با این حال ، امروز تعداد زیادی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی با این حق اساسی انسانی در برابر چشمان غیر مسلح بازی می کنند تا با تجارت داده های خصوصی شما میلیون ها دلار درآمد کسب کنند. ممکن است فکر کنید چرا ، برای تأمین فعالیت آنلاین خود ، چه باید در جهان هزینه کنید. این طبیعی است. برای پاسخ به این سؤال خاص ، در اینجا دلایلی وجود دارد که باید بدانید.

حق اساسی شما: امروزه میلیون ها انسان در سراسر جهان بین حریم آنلاین و آفلاین تفاوت قائل نیستند. با این حال ، همیشه باید در نظر داشته باشید که سیستم حقوقی کنونی کشورهای دموکراتیک مانند ایالات متحده ، هند ، انگلستان ، کشورهای اتحادیه اروپا ، ژاپن ، کره جنوبی و بسیاری از کشورها به شدت از حق شخصی برای حفظ حریم شخصی محافظت می کنند.

سازمانی مانند شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی ، تعدادی از معاهدات ملی و بین المللی و سخنان کتبی در مورد قانون اساسی چند کشور ، “حریم خصوصی” را به عنوان یک حق اساسی بشر تثبیت می کند.

سال 2015 بود که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان كرد كه پیشرفتهای شگرف در فناوری ارتباطات ، ثبت فعالیت روزانه یك شخص را برای شركت ها و دولت ها آسان كرده است و می تواند به راحتی آزادی بیان را ممنوع كند. یک دولت استبدادی به راحتی می تواند اعتراضات را سرکوب کند و حتی می تواند گسترش اطلاعات را محدود کند ، در حالی که یک شرکت می تواند داده ها را برای پول به پیمانکار مخرب بفروشد. خلاصه اینکه ، حریم خصوصی آنلاین شما را از خود دولت قوی تر می کند.

عدم حفظ حریم خصوصی در اینترنت شما را ناامن می کند: وقتی به دنیای دیجیتال متصل هستید ، مسیری قابل ردیابی و ماندگار را برای داده های شخصی خود پشت سر می گذارید. این به عنوان “ردپای دیجیتال” شناخته می شود. این چیست خوب ، این رزومه شما در اینترنت است! این می تواند اطلاعات بهداشتی ، عادات خرید ، الگوهای خواب ، سکته مغزی صفحه کلید و موارد دیگر را نشان دهد. هنوز می ترسید؟ بسیاری از تأمین کنندگان شخص ثالث برای اهداف هدفمند می توانند به این مقدار عظیم از داده های شخصی دسترسی پیدا کنند. من را باور نمی کنید؟ موتور جستجوی دلخواه خود را باز کنید و نام خود را تایپ کنید. من مطمئن هستم که از دیدن نتیجه شوکه خواهید شد. این داده ها می تواند شهرت و تمامیت بدنی شما را به خطر اندازد. آیا حادثه هنگام راه اندازی Pokemon Go را به خاطر دارید؟

خطر آزادی بیان: حریم خصوصی جزء اساسی آزادی بیان است. کنترل حریم شخصی یک گروه خاص کاملاً ضروری است. حفظ حریم خصوصی برای عموم مردم حائز اهمیت است و برای افراد درگیر در مطبوعات ، فعالیت و سیاستمداران مخالف از جلوگیری از ارعاب ایده های خود بسیار مهم است. این افراد معمولاً به عنوان پایه اصلی دموکراسی تبدیل می شوند و اکنون معتقدم که شما اهمیت حفظ حریم خصوصی آنلاین را می فهمید.

این می تواند بر اعتبار شما تأثیر بگذارد: بیشتر ما ، با استفاده از اینترنت حداقل یک یا دو داستان شرم آور داریم که دوست داریم خصوصی بمانیم. اگر به دهه 1970 سفر کردیم ، مردم در حفظ حریم شخصی خود خوب بودند. با این حال ، در لبه دیجیتال ، بسیار محتمل است که چیزهای شما در “ردپای دیجیتال” شما زنده بمانند. با نگاهی به چند سال پیش ، بسیاری از ما درباره عدم موفقیت “iCloud” شنیدیم! آیا چهره افراد مشهوری را که از دوربین مخفی شده است به خاطر می آورید (منظورم این است که دوربین گزارشگر البته!)؟ این می تواند شما باشد!

در پایان ، می خواهم بگویم که برای زندگی خودتان ، سعی کنید ردپای دیجیتالی خود را کاهش دهید. آپلود کردن هر قسمت از اطلاعات خصوصی خود را متوقف کنید. سعی کنید خارج از حوزه ردیابی زندگی کرده و آزادانه زندگی کنید. حریم خصوصی شما بسیار مهم است و برای به دست آوردن برخی از لایک ها یا نظرات عالی ، سعی نکنید آن را نابود کنید. و اگر فکر می کنید به این مسئله اهمیتی نمی دهید ، زیرا هیچ چیز برای پنهان کردن ندارید ، به کسی نقل می کنم. چه کسی قهرمان من است و چه کسی الهام بخش من است – ادوارد اسنودن. “گفتن اینکه شما به حق حریم شخصی اهمیتی نمی دهید زیرا هیچ چیز برای پنهان کردن ندارید ، فرقی نمی کند که بگویید که شما به آزادی بیان اهمیتی نمی دهید زیرا حرفی برای گفتن ندارید.”

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا