خبر خوش وزیر بهداشت: در حال کنترل موج دوم کرونا هستیم | دکتر رضا غیاثوند

منبع خبر: خبر خوش وزیر بهداشت: در حال کنترل موج دوم کرونا هستیم | دکتر رضا غیاثوند

سعید نامکی در مراسم روز پزشکان که به همت بسیج جامعه پزشکی برگزار شد ، به روح مقدسین ، معبد و سپر سلامتی پرداخت و گفت: ، پیکرهای آنها را بپیچید. عزیزانی که مانند پروانه ها روی تختخواب افتاده اند ، حتی وقتی بسیاری در سرما مانده اند و وقتی افراد در حال تعقیب پول بودند ، این پزشکان عزیز جاروب شدند.

نوشته های مشابه

وی با اشاره به تماس بین او و شخص مقدس صدر حاج قاسم سلیمانی ، توضیح داد: من تردید ندارم که این قدیس ما که در قلب او به یادگار مانده ، از پیوستن به موچوف آرام شده است. وقتی در محراب مسجد کوپا می بینیم که او در پاسات و وزیر کعبه حکاکی شده است ، دیگر نمی گوییم که امام علی (ع) متعلق به ابن مولام بود ، اما می گوییم که آنها به دیدار معشوق رفتند.

ناماکی ضمن ابراز تسلیت در ایام سوگواری محرم اظهار داشت: به هیچ کس مجاز نیست بپرسد که جاودانگی کاروا از کجا می آید. همه این صحنه های عالی در تاریخ ایجاد شده است ، اما چرا واقعه آشوریان چنان جاودانه شده است؟ دلیل این چیزی نبود جز عشق ورزیدن با خدا. کاربلا صحنه ای از پیشگویی با خدا بود. اگر به جواب Pinky Zainab (علیه السلام) بنگریم ، او درباره واقعه آشوری می گوید ، من چیزی جز زیبایی در خدا ندیده ام. آنچه این همه رنج را زیباتر می کرد فقط عشق بود.

وی اضافه کرد: حاج قاسم قبلاً می گفت ما ملت امام حسین (س) هستیم و ما هستیم که در دوران دفاع مقدس کاری جز عشق انجام ندادیم. بعد از 8 سال حتی یک اینچ از این میهن را از دست ندادیم و دلیل آن عشق بود. این آموزه های مکتب عاشورا است که ما را در طی این تحریم ها مقاومت کرده است. آنچه باعث شده است که ما در مبارزه با کورونا استقامت کنیم ، عشق است. در اوج تحریم ها و شرایط سخت اقتصادی ، کورونا وارد کشور ما شد و جمهوری اسلامی در کمتر از دو سال موفق به درخشش شد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ظرف دو ماه جمهوری اسلامی ایران به گونه ای درخشید که توانست از وارد کننده برخی محصولات به یک تولید کننده و سپس به یک صادرکننده تبدیل شود و دلیل این امر چیزی جز یادگیری از مکتب امام حسین (س) نبود؛ از او یاد گرفتیم.

وی اذعان کرد: خدمات بسیج جامعه پزشکی در کشور ، ادامه داد: روز اول که ما به این ویروس شیطانی مبتلا شدیم ، صدر سلمی با من تماس گرفت و گفت احساس تنهایی نکنید ، در حالی که من هرگز در سیجی احساس تنهایی نخواهم کرد زیرا شما ارتش خدا هستید. شما در این زمینه هستید در 19 دسامبر ، هنگامی که فهمیدیم که ویروس در چین پدیدار شده است ، ما کانال هایی را به سبک دفاع مقدس ساخته ایم. درست است که در طول برنامه تغییر مراقبت های بهداشتی برخی از تختخوابها به ناوگان تختخواب کشور اضافه شده اند ، اما ما هنوز 1.6 هزار تخت در هر هزار نفر داریم ، در حالی که در کشورهای دیگر این تعداد به 7 نفر در هر هزار نفر می رسد.

وی افزود: “تا چند ماه پیش ، ایالات متحده 111 میلیارد دلار برای بخش بهداشت و درمان در بحران کرونا هزینه کرد ، در حالی که انگلیس 22 میلیارد دلار خرج کرد. شما می دانید که ما ورشکسته شده ایم و دولت خزانه داری را می دانیم.” با این حال ، در این شرایط ، هیچ یک از بیماران درهای بیمارستان را پشت سر نگذاشتند ، حتی افغانهای بدون کارت نیز در مراکز ما تحت معالجه قرار گرفتند. در تمام این مدت ، پزشک و رئیس ما حتی یک روز ناراحت نشدند ، علی رغم اینکه 14 تا 18 ماه کار او به تاخیر افتاده بود ، اما هیچ بهانه ای را ارائه نکرد.

وی ادامه داد: “وقتی گفتم كه می خواهم 300000 تیم آماده كنم ، خیلی ها از من انتقاد كردند و خیلی ها گفتند كه شما می خواهید به كمك افراد غیر متخصص ثبت نام كنید ، اما شما دیدید كه قبل از موج دوم ما قادر به غلبه بر ویروس و كنترل موج هستیم.” ما دوتا هستیم امیدواریم با عزاداری امام حسین (ع) و با کمک بسیج جامعه پزشکی بتوانیم بر ویروس غلبه کنیم.

235237

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا