اخبار مشتریان

خطر کرونا در آرایشگاه‌ها را دست کم نگیریم | دکتر رضا غیاثوند

منبع خبر: خطر کرونا در آرایشگاه‌ها را دست کم نگیریم | دکتر رضا غیاثوند

مینا گودرزی افزود: آرایشگاه یکی از مکانهای حساس است که عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است منجر به تشدید بیماری شود ، بنابراین بهتر است بدانید که در مواردی از این نظر باید در چه مواردی در آرایشگاه ها مراقبت شود.

وی ادامه داد: طبق دستورالعمل محرومیت های اجتماعی و الزامات بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت ، در آرایشگاه ها در هنگام کرونا صف برای مشتریان باید بصورت تلفنی یا بصورت آنلاین و به گونه ای باشد که حداقل افراد در اتاق انتظار آرایشگاه ها باشند. فاصله بین افراد حداقل دو متر فاصله داشته باشید.

این متخصص بهداشت محیط دانشگاه تهران تصریح کرد: همچنین باید فضای عمومی آرایشگاه ها به درستی تهویه شود تا هوای تازه همیشه جاری شود. استفاده از سپر و عینک ، ماسک ، لباس و دستکش یکبار مصرف برای آرایشگاه ضمن ارائه خدمات ضروری است.

گودرزی ادامه داد: اگر به آرایشگاه می روید حتما ماسک ، دستکش و ژل الکل را بیاورید ، یک حوله شخصی با خود ببرید و از اتمام یا روسری و پیش بند خود در آرایشگاه و حوله شخصی ، پیشانی و سایر موارد شخصی خود استفاده کنید. یک کیسه پلاستیکی را با درب بسته شده قرار دهید.

وی در ادامه گفت: به محض بازگشت از آرایشگاه ، حوله های شستشو و سایر وسایل شخصی در صابون و آب گرم ، ادامه داد: وقتی وارد آرایشگاه شد ، حتماً ماسک بپوشید و از آرایشگاه بخواهید که ماسکی روی دهان و بینی شما بگذارد. بودن.

این کارشناس بهداشت توضیح داد: قبل از ورود به سالن یا بلافاصله پس از ورود ، دست ها را با صابون و آب بشویید یا با مواد ضد عفونی کننده الکلی تمیز کنید ، اگر مدت طولانی در سالن ماندید ، دست های خود را حداقل هر نیم ساعت یکبار بشویید و با صابون و صابون بشویید یا با مواد ضد عفونی کننده مستقر شوید. اگر ماشین دارید الکل کنید و صبر کنید.

به گفته گودرزی ، راوی باید قبل از کار و بعد از کار ، دست های خود را با صابون و آب بشویید یا با مواد ضد عفونی کننده الکلی تمیز کند ، در مدت اقامت در سالن ، حداقل دو متر از افراد دیگر فاصله داشته و از تماس با سطوح مختلف مانند صندلی ، میز ، میز ، پیشخوان ، دستگیره و غیره خودداری کنید. و به هیچ وجه صورت خود را با دستان خود لمس نکنید.

وی اضافه کرد: اگر از آسانسور استفاده می کنید ، با دست و درها و دکمه ها را در آسانسور لمس نکنید ، از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید و وسایل شخصی خود را روی سطوح آرایشگاه قرار ندهید ، توصیه می شود از موچین ، قیچی ، شانه و برس خود استفاده کنید. در غیر این صورت ، از آرایشگر بخواهید قبل از شروع کار ، آنها را در حضور خود با الکل ضد عفونی کند.

گودرزی اظهار داشت: از هرگونه مانیکور و پدیکور ، کاشت ناخن ، مژه و غیره خودداری کنید در این مدت از هرگونه تزریق ، اپیلاسیون ، سرویس خال کوبی به دلیل طولانی بودن فاصله با مسافت بسیار کوتاه در آرایشگاه و در صورت سرفه یا عطسه خودداری کنید. دهان را با بافت یا سرفه یا عطسه در آرنج بپوشانید.

وی ادامه داد: حوله کاغذی را که در آن عطسه کرده اید یا سرفه کرده اید ، ببندید و آن را در کیسه ای که با خود برداشته اید ، بگذارید درب آن را ببندید و با درب آن را درون کیسه زباله بگذارید و بهتر است در صورت بروز بیماری همه گیر بروید. 19 از رفتن به اماکن عمومی مانند آرایشگاه خودداری کنید ، اما اگر بازدید کننده هستید بهتر است از فاصله اجتماعی استفاده کنید ، از ماسک ، دستکش ، شستن یا ضدعفونی کردن دست خود استفاده کنید ، با سطوح و تجهیزات موجود در آرایشگاه در تماس غیرضروری قرار نگیرید و فقط به کوتاهترین زمان در آرایشگاه توجه کنید. همچنین ضد عفونی سطوح و تجهیزات توسط آرایشگاه ها ، حفظ تهویه مناسب ، برنامه قرار ملاقات ها از طریق تلفن یا به صورت آنلاین ، مشتریانی را که علائم تب ، سرفه ، گلودرد و تنگی نفس دارند ، قبول نکنید و مراقب باشید که حداقل چند نفر را در مجاورت آرایشگاه ها نگه دارید.

235232

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا