دامنه‌ی دینامیکی چیست و چه اهمیتی دارد؟

تا به امروز هفت قسمت از مجموعه ویدیویی آموزش LumaFusion را تماشا کرده ایم. ابتدا با ویژگی ها و قابلیت های کلی این ابزار خوب ویرایش ویدیو آشنا شدیم سپس در قسمت دوم به سراغ تابع تایم لاین رفتیم و در قسمت سوم و چهارم تغییرات و ضرب ویدیو را اعمال کردیم. سپس در قسمت پنجم به سراغ تکنیک Masking رفتیم و در نهایت در قسمت ششم و هفتم به سراغ تکنیک ضد سوسو و تصحیح رنگ رفتیم.

اما در طول ساخت و انتشار این سری از ویدیوها، بسیاری از شما این سوال را از ما پرسیدید که Log در عکس ها به چه معناست؟ به همین دلیل است که در ویدیوی امروز به توضیح خاطرات می پردازیم. برای درک مفهوم لاگ ابتدا باید با عبارت Dynamic Range آشنا شویم.

محدوده دینامیکی نسبت به تاریک ترین قسمت تصویر را روشن ترین قسمت تصویر می نامند. هرچه محدوده دینامیکی دوربین شما بالاتر باشد، جزئیات بیشتری هم در روشن ترین قسمت تصویر و هم در تاریک ترین قسمت تصویر خواهید دید.

دوربین‌ها و دوربین‌های فیلم‌برداری وقتی می‌خواهند تصاویر را روی مانیتور نمایش دهند، باید محدوده دینامیکی را فشرده کنند. اما اگر دوربین شما قادر به عکاسی در حالت log باشد، این فشرده سازی به طور منظم تری انجام می شود. در این صورت کیفیت و جزئیات بسیار بیشتری در تصاویر خود خواهید داشت. حال سوال این است که استفاده از تصاویر لاگ کجاست؟

برای اطلاع از این موضوع، از شما دعوت می کنیم ویدیوی ما را تماشا کنید.

هیلی بیلی مگ استعداد این یک پلت فرم برای کشف، کسب درآمد و ترویج استعداد برای تولید ویدیو است. بستری برای افرادی که توانایی ایجاد انواع ویدیو برای هیلی بیلی در «استاندارد محتوا و تصاویر حرفه ای» را دارند. افراد درگیر در پروژه استعدادها مستقیماً از هیلی بیلی با ساختن ویدیو برای هیلی بیلی درآمد کسب می کنند.

هیلی بیلی دسترسی به محصول را برای افرادی که توانایی ساخت فیلم های حرفه ای را دارند به راحتی فراهم می کند. اگر فکر می کنید استعداد، توانایی، توانایی، انگیزه و اشتیاق برای ساختن ویدیو دارید، به هیلی بیلی مگ تلنت بپیوندید.

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درباره هیلی بیلی مگ تلنت

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا