فناوری اطلاعات

دختر 9 ساله آیفون را با چهره‌ی پدر بیهوش باز کرد و خانواده را از مرگ نجات داد

یک دختر 9 ساله اهل بروکتون، ماساچوست، قفل آیفون خود را با استفاده از فیس آیدی پدرش و صورت بیهوشش باز کرد و خانواده اش را از مرگ حتمی نجات داد. در حالی که خانواده جیلین باربوسا از مسمومیت با مونوکسید کربن رنج می بردند، جیلین با آرامش آیفون پدرش را گرفت تا از او کمک بخواهد، اما به دلیل قفل بودن گوشی نتوانست این کار را انجام دهد. او گفت: «بنابراین من آن را با شناسه فیسبوک و چهره پدرم باز کردم.

اگرچه پدرش در آن زمان بیهوش بود، Face ID به جیلین اجازه داد تا قفل آیفون پدرش را باز کند و درخواست کمک کند. هنگامی که اورژانس رسید، آنها متوجه شدند که مقدار مونوکسید کربن موجود در خانه از یک موتور الکتریکی بیش از 1000 قسمت در میلیون اندازه گیری شده است که یک مقدار گاز بسیار کشنده است.

مادرش در بیمارستان از خواب بیدار شد و متوجه شد که دخترش جان او را نجات داده است، مادر جیلین گفت: «بله، او را نجات داده است. اگر او خانه نبود، من الان زنده نبودم. “او دختر بسیار باهوشی است.” جیلین در خواب بود که با صدای التماس پدرش از خواب بیدار شد و دید که مادر و پدرش بلافاصله مست شده اند. پنج عضو خانواده از جمله خواهر هفت ساله جیلین به بیمارستان منتقل شدند و همه بهبود یافتند.

پدر این خانواده بسیار خوش شانس بود، زیرا در تنظیمات فیس آیدی گوشی او گزینه “نیاز به توجه به Face ID” غیرفعال بود که به پدرش اجازه می داد با چشمان بسته قفل آن را باز کند و در نتیجه خانواده اش را از شر آن نجات دهد. مرگ . بعید است که جیلین بداند چگونه با این ویژگی کار کند، حتی اگر آن را می دانست، برای دسترسی به تنظیمات فیس بوک ID خود به رمز عبور نیاز داشت.

در اخبار مشخص نشده است که آیفون جیلین چه مدلی است، اما اگر آیفون 13 بود، جیلین نمی توانست به راحتی قفل آن را باز کند. بد نیست بدانید که وب سایت iFixit و سایر تکنسین های تعمیر گوشی های هوشمند تایید کرده اند که تعمیر نمایشگر آیفون 13، قابلیت فیس آی دی آن را غیرفعال می کند. تنها اپل می تواند بدون هیچ مشکلی این صفحه نمایش ها را با ابزارها و نرم افزارهای مخصوص خود تعمیر کند. تراشه کوچک به کار رفته در پایین صفحه نمایش آیفون 13 دارای کد خاصی است که برای هر آیفون متفاوت است و به همین دلیل این مشکل در هنگام تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 پیش می آید.

فیس آیدی آیفون

کانال YouTube Phone Repair Guru ویدیویی را منتشر کرده است که نشان می دهد اگرچه برخی از قسمت های صفحه نمایش به راحتی قابل تعویض هستند، اما زمانی که کاربر نیاز به تغییر صفحه نمایش دارد، احتمالاً باید به نمایندگی مراجعه کند تا مشکل سنسور تشخیص چهره گوشی را برطرف کند. شما هستید اپل مجاز به مراجعه است. این یوتیوبر نشان می دهد که وقتی اجزایی مانند سنسور نور، سنسور حرارت و میکروفون آیفون را جایگزین می کنید، همه اجزا همانطور که انتظار می رود کار می کنند. اما زمانی که نمایشگر آیفون 13 خود را با نمایشگر جدید تعویض می کنید، سنسور تشخیص چهره آیفون 13 به طور خودکار خاموش می شود.

طبق گزارش‌های اخیر از کانال Guru تعمیر گوشی در یوتیوب، راه‌حل‌های مختلفی مانند انتقال برخی تراشه‌ها به نمایشگر جدید برای فعال‌سازی مجدد حسگر تشخیص چهره وجود دارد، اما اکثر سرویس‌های موبایل این کار را انجام نمی‌دهند زیرا بسیار پیچیده و دشوار است. استراتژی «کدگذاری» قطعات برای اپل تازگی ندارد، اما عجیب ترین و شاید مشکوک ترین حالت آن را در نمایشگر آیفون 13 می بینیم.وب سایت iFixit می گوید این قسمت توسط مهندسان اپل دستکاری شده است، بنابراین استادان غیر رسمی گوشی های هوشمند نمی تواند آن را تعمیر کند. راه حل هایی که بسیاری از آنها برای حل این مشکل ارائه می دهند به هیچ وجه جواب نمی دهد. آنها می توانند این تراشه را روی صفحه نمایش لحیم کنند، اما این یک فرآیند زمان بر و پرخطر است.

منبع: عرصه تلفن

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا