درآمد اپ استور همچنان بیشتر از گوگل پلی استور است

طبق گزارش اخیر، کل درآمد اپل اپ استور در نیمه اول سال 2020 به حدود 32.8 میلیارد دلار خواهد رسید که حاصل فروش برنامه ها و بازی های پولی، خریدهای درون برنامه ای و اشتراک است.

اگرچه تعداد گوشی های اندرویدی بسیار بیشتر است، اما درآمد گوگل پلی استور تقریباً نصف اپ استور است. گفته می شود در نیمه اول سال جاری، مصرف کنندگان 17.3 میلیارد دلار در فروشگاه Google Play خرج کرده اند.

درآمد شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 24.7 درصد افزایش یافته است. در این میان بحران با کرون اگرچه باعث کاهش درآمد شرکت ها در حوزه های مختلف شد، اما به نظر می رسد اقامت اجباری میلیون ها نفر در خانه های خود منجر به افزایش چشمگیر درآمد اپ استور و گوگل پلی استور شده است. در این میان باید بگوییم که درآمد در گوگل پلی استور نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 21 درصد افزایش یافته است.

سود از اپ استور

بیشترین درآمد در بین اپلیکیشن ها مربوط به اپلیکیشن دوستیابی Tinder است که توانسته در اپ استور و گوگل پلی حدود 433 میلیون دلار کسب کند. یعنی شاهد کاهش 19 درصدی درآمد این اپلیکیشن نسبت به سال گذشته هستیم که مسلماً ناشی از بحران کرون است.

بیشترین درآمد مربوط به بازی متعلق به PUBG Mobile است. این بازی محبوب 1.3 میلیارد دلار در اپ استور و گوگل پلی استور جمع آوری کرده است. این در حالی است که بازارهای اندروید شخص ثالث در چین در این آمار گنجانده نشده است.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که شیوه تجارت اپل در اپ استور اخیراً توسط نهادهای مختلف به چالش کشیده شده است. اتحادیه اروپا اخیرا تحقیقات گسترده ای را در مورد نحوه اجرای اپ استور آغاز کرده است و ایالات متحده نیز احتمالاً در آینده نزدیک همین کار را انجام خواهد داد.

منبع: Cult Of Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا